Baby Design Lupo Comfort

Baby Design Lupo Comfort

Gondola

Gondola wózka Baby Design Lupo Comfort jest duża, wnętrze gondoli jest starannie wykonane – całość wyłożona jest materiałem, który wywinięty jest na zewnątrz wózka, materiał można ściągnąć do prania. Środek cały biały, daje efekt czystości, materacyk w gondoli jest bardzo miękki (gąbka obszyta materiałem). Pod materacykiem jest mechanizm do podnoszenia oparcia, jest on wystający i wyczuwalny pod ręką, jednak gruby materacyk niweluje dyskomfort, o który martwią się rodzice. Oparcie regulowane jest podobnie jak w Baby Design Lupo za pomocą  paska (sterowanie wewnętrzne), który po pociągnięciu umieszcza oparcie na metalowy hak. Budka składa się poprzez naciśnięcie dwóch przycisków, wymaga użycia dwóch rąk. Budka składa się cicho, podnosi się ją jedną ręką, na końcu jest delikatne kliknięcie, które wskazuje, że budka przyjęła odpowiednią pozycję. W gondoli jest bardzo duża siatka wentylacyjna (na całej długości budki), która zamykana jest na zamek błyskawiczny, brak jest jakiegokolwiek zapięcia, aby materiał po odpięciu ładnie zwinąć. W gondoli wózka Baby Design Lupo Comfort wbudowany jest pałąk do przenoszenia, wykonany z pianki. Budka jest lekko powiększona (dodatkowy daszek), w celu osłonięcia dziecka przed słońcem, jednak nie będzie to wystarczające, trzeba będzie się wspomagać innymi sposobami. W zestawie są dwie budki, osobna do gondoli i spacerówki. Gondola na stelażu montowana jest za pomocą systemu „klik”. Osłonka, którą montuje się na gondoli jest gruba i ciepła.

Spacerówka

Spacerówka Baby design Lupo Comfort posiada 5 punktowe pasy bezpieczeństwa, które posiadają regulację (dwa przecięcia w tapicerce) oraz regulację tradycyjną za pomocą klipsów (regulacja długości pasów). Siedzisko wyposażone jest w dodatkową nakładkę dla mniejszych dzieci, którą można ściągnąć. Oparcie rozkłada się prawie do pozycji leżącej, pozycja ta jest wystarczająca, aby dziecku było wygodnie. Podnóżek można regulować (dwa przyciski, które znajdują się po zewnętrznej stronie podnóżka), podnóżek można regulować do pałąka bezpieczeństwa. Różnicę między Lupo a Lupo Comfort można zauważyć przy budce, w Lupo Comfort jest lepsza ochrona przed słońcem i wiatrem. Budkę można poszerzyć o dodatkowy materiał, który rozpina się zamkiem błyskawicznym, dodatkowo na końcu budki jest niewielki kawałek, wykonanym z folii i siatki. Spacerówkę można montować na stelażu za pomocą systemu klik. Okienko w spacerówce jest duże (siatka + folia), zapinane na magnes, nie można go całkowicie zasłonić, pozostają małe elementy po bokach. Oparcie reguluje się w bardzo prosty sposób, jest to możliwe jedną ręką. Budka składa się cicho, również jedną ręką. Siedzisko w spacerówce można umieścić zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy .Spacerówka posiada duży schowek na budce od strony rodzica.

Podstawa wózka

Wózek posiada bardzo dobrą amortyzację (sprężyny), jest miękki, dobrze się podbija. Koła duże, pompowane, obrotowe z możliwością zablokowania. Stelaż składa się w łatwy sposób, poprzez wciśnięcie dwóch elementów jednocześnie. Bardzo dużym plusem tego wózka jest kosz –  bardzo duży, zapinany, wykonany z materiału. Rączka pełna, obszyta eko – skórą, regulowana za pomocą dwóch przycisków, które są po zewnętrznej stronie. Hamulec duży, znajduje się na środku, między tylnymi kołami. Obsługa hamulca poprzez naciśnięcie i odciśnięcie.

Dane techniczne

pomiar własny :

Gondola szerokość środka 37 cm długość środka 79 cm

spacerówka – oparcie: długość 49 cm, szerokość 32 cm,

spacerówka – siedzisko: głębokość 22 cm, długość podnóżka 22 cm

informacje ze strony producenta www.babydesing.eu

Wymiary wózka rozłożonego
długość/szerokość/wysokość [cm] 99/60/109

Wymiary wózka złożonego
długość/szerokość/wysokość [cm] 78/60/34

Waga stelaża z kołami:
9,6 kg

Waga gondoli:
3,9kg

Waga wersji spacerowej:
14,9kg

Podsumowanie

Wózek Baby Design Lupo Comfort jest wózkiem bardzo lekkim, zwrotnym i niedrogim. Posiada dobrą amortyzację, gondola jest duża, wykończone materiałem dobrej jakości. Wózek posiada duży kosz na zakupy. Jest możliwość zmiany kierunku jazdy. W zestawie otrzymuje się folię zarówno do gondoli jak i do spacerówki w Lupo Comfort jedynie do gondoli.

Karolina
Przez Karolina

Komentarzy: 3

 1. Magda  /  29 sierpnia 2014, 20:46 Odpowiedz

  Kupiliśmy w marcu br. BD Lupo Comfort. Jest naprawdę rewelacyjny. Odpowiednia wysokość gondoli (niektóre drogie wózki mają bardzo nisko usadowione gondole), intuicyjnie się obsługuje. Zamykany kosz to wspaniały pomysł. Nic się do tej pory nie wydarzyło. Świetnie się go składa i bez problemu można go schować w bagażniku – a na dłuższy wyjazd nawet gondolę można na płasko złożyć. Gondola jest obszerna i wygodna dla dziecka. Co prawda otrzymaliśmy folię p/deszczową, ale ani razu jej nie użyliśmy, ponieważ materiał pokrycia gondoli oraz na budzie jest nieprzemakalny i spokojnie można przetrwać ulewę. Niedługo przesiądziemy się do spacerówki i mam nadzieję, że swoje zdanie podtrzymam. Pozdrawiam :)

  • Karolina
   Karolina  /  30 sierpnia 2014, 16:14 Odpowiedz

   Dziękuję za opinię :)

 2. Sylwia  /  28 września 2014, 23:14 Odpowiedz

  Witam,
  Zastanawiamy się nad kupnem tego wózka. Nasza Córcia ma przyjść na świat w grudniu. Magda, czy możemy poznać Twoją opinię po użytkowaniu spacerówki?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

*

Można używać następujących tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>