Góra

Baby Design Dotty

Baby Design Dotty

GONDOLA

Spód gondoli wózka Baby Design Dotty wykonany jest z drewnianej płyty o grubości 1 cm, na której montuje się poprzez wywinięcie osłonkę z miękkiego materiału. W celu zabezpieczenia przed zsunięciem, po bokach wszyte są rzepy. Na osłonkę umieszczony jest materacyk w kolorze białym, wykonany z gąbki obszytej materiałem. Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.
Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka przy użyciu czarnego paska, wówczas gondola zmniejsza się o połowę.

REGULACJA OPARCIA

Do regulacji oparcia służą dwa paski umiejscowione w wewnętrznej, górnej części gondoli. W celu podniesienia oparcia należy pociągnąć czarny pasek, opuszczenie oparcia polega na pociągnięciu szarego paska, a następnie skierowaniu oparcia do dołu.
Od spodu gondola posiada cztery nóżki, dzięki którym gondolę można położyć wszędzie, nie obawiając się, że czymś ją pobrudzimy.
Gondola posiada system stabilizacji gondoli, który znajduje się od spodu gondoli – metalowy pręt zakończony plastikowym hakiem, który zaczepia się o ramię stelaża. Gondola nie posiada schowków.

BUDKA W GONDOLI

Budka składa się cicho, poprzez naciśnięcie niekoniecznie jednocześnie dwóch mechanizmów znajdujących się od wewnętrznej strony. Budkę można ustawić w kilku pozycjach, posiada bardzo duże okienko wentylacyjne wykonane z drobnej siatki, które zapinane jest na zamek błyskawiczny. Budka wyposażona jest w dodatkowy daszek, który jest elastyczny, wykonany z materiału – można go schować lub zostawić na stałe.
Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia gondoli, który znajduje się w górnej części budki. Pałąk wykonany jest z eko-skóry.

OSŁONKA NA NÓŻKI

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest poprzez naciągnięcie na krawędź gondoli oraz dodatkowo zapinana na dwa zatrzaski do zewnętrznej strony budki. Dodatkowo osłonka na nóżki posiada kieszonkę zamykaną na zamek błyskawiczny (po lewej stronie).

ŚCIĄGANIE GONDOLI

W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy ścisnąć mechanizm znajdujący się w górnej części gondoli (od spodu), a następnie unieść gondolę za pałąk do góry. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć gondolę na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

SPACERÓWKA

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Baby Design Dotty posiada 5 punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na dwóch wysokościach, dodatkowo można je regulować na długość za pomocą klipsów. Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się po wciśnięciu dwóch przycisków (góra/dół). Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane, aby j zdjąć należy je zsunąć.

OPARCIE

Oparcie można ustawić w trzech pozycjach, dzięki regulacji za pomocą metalowego uchwytu znajdującego się w górnej części oparcia. Podnoszenie oparcia nie wymaga użycia dwóch rąk – wystarczy popchać je ręką do góry. W celu obniżenia należy przytrzymać metalowy uchwyt do góry, a następnie opuścić oparcie do dołu. Regulacja oparcia jest cicha. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Baby Design Dotty można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy wypiąć całe siedzisko wciskając jednocześnie dwa szare elementy, umiejscowione z boku siedziska. Wózek wielofunkcyjny Baby Design Dotty wyposażony jest w dwustronną wkładkę dostosowaną do letnich i zimowych temperatur, która wykonana jest z gąbki obszytej materiałem.

PODNÓŻEK

W wózku Baby Design Dotty podnóżek wykonany jest z eko-skóry, jego regulacja polega na wciśnięciu dwóch szarych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie. Przyciski należy wcisnąć jednocześnie aby zmienić ustawienie podnóżka. Do dyspozycji mamy trzy pozycje. Podnoszenie podnóżka można wykonać jedną ręką, nie należy ponownie wciskać szarych przycisków. Obniżanie podnóżka jest ciche, jednak przy podnoszeniu słychać wyraźne kliknięcia.
Podnóżek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ jest możliwość jego wypchnięcia, w ten sposób możemy usunąć nagromadzony np. piasek.

BUDKA

Budkę w wózku wielofunkcyjnym Baby Design Dotty regulujemy jedną ręką, można ją wydłużyć poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym. Budkę reguluje się w miarę cicho (słychać delikatne kliknięcia), dostępne są 3 pozycje. Budka posiada okienko, które znajduje się w środkowej części, wykonane jest z siatki i folii (od góry), które można zasłonić zintegrowaną częścią materiałową zapinaną na magnes. Budka posiada dodatkowy elastyczny daszek, który można w każdej chwili schować.

SCHOWEK

Wózek wyposażony jest w dwa schowki pierwszy wykonany z materiału tego samego co cała tapicerka, który umiejscowiony jest na tyle budki – zamykany na zamek błyskawiczny. Drugi schowek wykonany jest z siatki, który znajduje się na tyle oparcia.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z eko-skóry, można go odpiąć z obu strony, korzystając z przycisku umiejscowionego od dołu  lub wyciągnąć pałąk całkowicie.

PODSTAWA WÓZKA

Koła

Wózek wyposażony jest w cztery, pompowane koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania (mechanizm znajduje się nad przednimi kołami, należy go wcisnąć). Przednie koła posiadają plastikowe błotniki w kolorze czarnym.

Ściąganie kół przednich

W celu zdjęcia koła należy wcisnąć szary przycisk znajdujący się nad kołem od wewnętrznej strony, a następnie zdjąć koło.

Ściąganie kół tylnych

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć srebrny guzik, który znajduje się na środku koła, a następnie pociągnąć za nie. Zakładanie kół polega na wciśnięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

HAMULEC

Hamulec w wózku Baby Design Dotty znajduje się na środku, między tylnymi kołami. W celu zablokowania kół wystarczy dźwignię skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy skierować ją do góry.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego jest dobry dostęp zarówno od strony rodzica jak i z boku. Kosz wykonany jest z siatki, można go zamknąć za pomocą zamka błyskawicznego (zamykana górna część kosza wykonana jest również z siatki). Spód kosza jest usztywniony dwiema deseczkami.

RĄCZKA

Rączka pełna, wykonana z eco-skóry, posiada możliwość regulacji wysokości za pomocą dwóch przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie ramy, dostępnych jest trzynaście pozycji.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0 kg – 15 kg.

TAPICERKA

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża na zatrzaski oraz od spodu na pasek zapinany metalową klamrą.

AKCESORIA

Do testowania wózka Baby Design Dotty otrzymałam dwie osłonki na nóżki (gondola/spacerówka), wkładkę na siedzisko dla mniejszych dzieci (do spacerówki), torbę z przewijakiem, folię przeciwdeszczową, moskitierę, pompkę do kół, oraz małą niespodziankę – pluszową maskotkę słonika.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Baby Design Dotty kolor 01 – niebieski, kosz w kolorze czarnym. Rama aluminiowa w kolorze srebrnym. Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/lupo-dotty-c1064.html

Producent: babydesign.eu

GWARANCJA

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

CENA

Wózek można kupić w przedziale cenowym do 2000 zł.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie wózka wykonuje się przy pomocy dwóch rąk. Należy wcisnąć dwa szare przyciski (jednocześnie) znajdujące się w górnej części aluminiowej ramy wózka,  przesunąć cały mechanizm w kierunku do góry i docisnąć ramę do dołu.

Rozłożenie wózka: odblokować szary mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka (znajduje się po prawej stronie) i pociągnąć za rączkę w kierunku do góry tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

DANE TECHNICZNE:

(pomiar własny)

Gondola:

długość 78 cm, szerokość 38 cm, wysokość 20 cm (od materaca do krawędzi gondoli)

Spacerówka:

szerokość oparcia 31 cm,
wysokość oparcia 50 cm,
wysokość od siedziska do budki 60 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 47 cm,
podnóżek z materiału antypoślizgowego długość 20 cm, szerokość 30 cm
wysokość rączki 114 cm (najwyższy punkt), szerokość rączki 48 cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 85 cm, wysokość z kołami 58 cm, szerokość 48cm (rączki), 48cm (środek), 60 cm (tylne koła)
rozłożony 124 długość, szerokość 48 cm (oparcie), 60 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 25 cm, tylne średnica 31 cm,
Waga Dotty:
waga stelaża z kołami: 9,5 kg
waga gondoli: 3,9 kg + stelaż= 13,4 kg
waga wersji spacerowej: 14,8 kg

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz