Góra

Baby Jogger city mini 4

Baby Jogger city mini 4

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Baby Jogger city mini 4 wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić aż na czterech wysokościach. Pasy można rozpiąć jedną ręką, należy wcisnąć czarny przycisk z napisem “press”, tak aby samoistnie odskoczyły.Mechanizm do zapinania pasów jest przykryty materiałem, co dodatkowo utrudnia dziecku ich odpięcie.

Oparcie

Oparcie można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie oparcia wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć za dwa kółeczka, które znajdują się na końcu paska, ścisnąć mechanizm i przesunąć go do góry, w celu obniżenia oparcia należy ścisnąć mechanizm i zsunąć go w dół (czynność tą można wykonać jedną ręką). Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione, plecy dziecka nie będą się zapadać, tworząc literkę “u”.

Podnóżek

Podnóżek w wózku Baby Jogger city mini 4 nie jest usztywniony, wykonany jest z materiału. Podnóżek można wypchnąć w celu usunięcia nagromadzonego piasku, natomiast nie można go regulować. Podnóżek wykonany jest z tego samego materiału co cała tapicerka wózka. Regulowany podnóżek do wózka Baby Jogger city mini można dokupić osobno, jeżeli komuś będzie brakowało regulacji podnóżka, oto rozwiązanie – źródło: http://www.tomi.pl/podnoek-do-wozka-baby-jogger-city-mini.html

Budka

Budkę można regulować jedna ręką, nie słychać żadnych kliknięć, pojawia się delikatny szelest materiału. Pozycje są jasno wyczuwalne pod ręką. Budka bardzo dobrze chroni przed słońcem lub wiatrem, zakrywa większą cześć spacerówki, wyposażona jest w filtr UV 50+. Na budce do dyspozycji mamy dwa okienka, wykonane z folii. Okienka zamyka się na rzepy, w celu ich odsłonięcia należy materiał zrulować i zaczepić o dwa paski (rzep). Wyciąganie budki jest bardzo proste, należy wcisnąć szary przycisk znajdujący się na zakończeniu budki i pociągnąć delikatnie do góry. Czynność ta nie wymaga od nas użycia siły. Budka posiada bardzo duże okienko wentylacyjne, które idealnie sprawdzi się w upalne dni, okienko można zasłonić materiałem, które zahacza się o oparcie, w celu odsłonięcia okienka, materiał należy zrulować i umieścić w specjalnie przeznaczonej do tego celu kieszonce (tył oparcia, okolice rączki do prowadzenia).

Schowki

Wózek wyposażony jest w dość duży schowek wykonany z siatki, który umiejscowiony jest na tyle oparcia, schowek nie jest zamykany.

Pałąk bezpieczeństwa

W zestawie nie otrzymałam pałąka, poniżej mechanizmu do montażu budki znajdują się dwa zaślepione otwory, do których można doczepić pałąk bezpieczeństwa.

Podstawa wózka

Wózek posiada cztery, piankowe koła. Przednie obrotowe z możliwością zablokowania i wyjmowania. Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – czarny guzik przy tylnych kołach.

Hamulec znajduje się na łączniku pomiędzy tylnymi kołami, aby zablokować należy wcisnąć czerwony mechanizm, zwolnienie hamulca polega na podciągnięciu mechanizmu butem do góry.

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego zawsze jest dobry dostęp, nawet przy rozłożonym oparciu. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału, dostęp do niego mamy zarówno od strony rodzica jak i z boku. Spód kosza jest miękki, posiada dwa wszyte elastyczne pręty, które lekko go usztywniają.

Rączka pełna, bez możliwości regulacji, wykonana z gumy, wąska – daje wrażenie bliskiego trzymania rąk.

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża na zatrzaski.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Baby Jogger city mini 4, kolor czarny. Rama w kolorze czarnym/mat. Spacerówkę Baby Jogger city mini 4 można kupić w trzech wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć w katalogu http://www.euro-trade.nazwa.pl/uploads/dad/files/KATALOG_BBJ_2014internet.pdf

Składanie i rozkładanie stelaża

Składanie wózka jest bardzo łatwe, można to wykonać jedną ręką, za pomocą materiałowej rączki, która znajduje się na siedzisku. Należy energicznie pociągnąć za uchwyt do góry tak, aż wózek się złoży i zablokuje o blokadę przed samoistnym rozłożeniem się wózka.

Rozłożenie wózka: odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka i pociągnąć za rączkę do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

Tapicerka

Baby Jogger city mini i city mini gt – zdejmowanie tapicerki do prania film: https://www.youtube.com/watch?v=vLsn7mKeqXc&feature=youtu.be

Dane techniczne

Spacerówka: szerokość oparcia 32 cm (cześć usztywniona), boki wykonane są z miękkiego materiału, co powoduje, że ciężko podać wymiary oparcia – od jednego boku do drugiego ok 42 cm, boczny materiał można rozciągnąć do ok 46 cm, wysokość oparcia 51 cm, wysokość od siedziska do budki 56 cm, głębokość siedziska 26 cm, podnóżek z materiału 23 cm, szerokość siedziska 33 cm (kolana), 29 cm (plecy),

wymiary wózka złożonego: szerokość z kołami 61 cm, bez kół 52 cm, długość do rączki 73 cm + koła przednie około 7 cm, wysokość 25 cm.
wymiary wózka rozłożonego: wysokość 103 cm (licząc od najwyższego puntu rączki), długość 125 cm (pomiar od rączki do przednich kół).

koła  przednie i tylne 20 cm

Waga 8 kg

Film

http://www.youtube.com/watch?v=z9wGFNP_K3M

 

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz