Góra

Baby Jogger City Select Double

Baby Jogger City Select Double

W zestawie otrzymujemy dwie identyczne gondole i siedziska, poniższy opis dotyczy jednego kompletu.

Gondola

Spód gondoli Baby Jogger City Select Double wykonany jest z plastiku, na którym umieszcza się materacyk w kolorze czarnym. Boki gondoli nie są usztywniane. Gondola posiada pasy do przenoszenia oraz dwa schowki umiejscowione po zewnętrznych bokach (nie są zamykane). Pojedynczą gondolę na stelażu można zamontować wyłącznie na jednej wysokości. System do montownia dwóch gondoli jest podobny jak przy montażu spacerówek, jednak w tym przypadku, gondole na siebie nachodzą na około 25 cm.

Dwie gondole można ustawić w tym samym kierunku lub jedną przodem, drugą tyłem do kierunku jazdy, możliwa jest również opcja zamontowania na stelażu jednej gondoli i jednego siedziska spacerówki.

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Baby Jogger City Select Double wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach. Regulacja pasów jest widoczna, znajduje się na oparciu, aby wydłużyć pasy należy przepiąć klamrę we właściwe miejsce, dodatkowo regulowane są na długość za pomocą klipsów. Pasy można rozpiąć jedną ręką, należy wcisnąć boczne przyciski i wyciągnąć pasy z mechanizmu.

Oparcie

Regulacja oparcia możliwa jest jedną ręką, zarówno przy podnoszeniu jak i obniżaniu należy ścisnąć mechanizm znajdujący się na tyle, w górnej części oparcia. Regulacja jest cicha, jednak słychać delikatnie kliknięcia, które wskazują, że oparcie przyjęło odpowiednią pozycje. Oparcie jest usztywnione, co dodatkowo podtrzymuje plecki dziecka.

Ustawienia oparcia:

Pojedyncze siedzisko zamontowane na stelażu

Dwie spacerówki zamontowane na stelażu

Do dyspozycji mamy wiele konfiguracji ustawienia oparcia, poniżej przedstawiono wszystkie opcje wraz z podaniem odchylenia oparcia.

Oba oparcia tyłem do kierunku jazdy – w tej konfiguracji zarówno siedzisko z przodu jak i z tyłu posiada pełną swobodę rozkładania oparcia, do dyspozycji mamy cztery ustawienia. Dziecko siedzące niżej nóżki może trzymać w koszyku.

Oba oparcia przodem do kierunku jazdy – dziecko jadące z przodu do dyspozycji ma dwa ustawienia oparcia – siedzące i półleżące, brak możliwości rozłożenia do pozycji leżącej. Dziecko jadące z tyłu może jedynie siedzieć

Oparcie przodem i tyłem do kierunku jazdy (pleckami do siebie) – w takim ustawieniu dzieci jadą naprzeciw siebie, mogą jedynie siedzieć.

Oparcie tyłem i przodem do kierunku jady (buzią do siebie)

Budka

Budkę można regulować jedna ręką, nie słychać żadnych kliknięć, pojawia się jedynie delikatny szelest materiału. Na górze budki znajduje się okienko, wykonane z folii zakończone siatką. Okienko zamykane jest na magnes, można je odsłaniać jedną ręką. Największym plusem takiego mocowania jest to, iż materiał zawsze ładnie przylega do wózka, ponieważ zarówno otwierając jak i zamykając okienko materiał zaczepia się o magnesy. Wyciąganie budki jest bardzo proste, należy odblokować czarne klipsy, które zahacza się o stelaż. Czynność ta nie wymaga od nas użycia siły. W zestawie otrzymujemy jedną budkę, którą przepina się z gondoli do spacerówki.

Schowki

Wózek wyposażony jest w dość duży schowek wykonany z siatki, który umiejscowiony jest na tyle oparcia spacerówki, schowek nie jest zamykany, na końcu zakończony gumką, która dociska siatkę do oparcia.

Pałąk bezpieczeństwa

Podczas testów nie otrzymałam pałąku bezpieczeństwa, jednak jest możliwość jego dokupienia.

Podnóżek

Podnóżek w wózku Baby Jogger City Select Double jest regulowany za pomocą dwóch przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie. Dodatkowo podnóżek można wydłużyć (dwa otwory do regulacji)

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Baby Jogger City Select Double, kolor amethyst, Rama w kolorze srebrnym/mat. Spacerówkę Baby Jogger City Select Double można kupić w ośmiu wersjach kolorystycznych, które można zobaczyć m.in na stronie http://blizniaki.waw.pl/wozki-nowe/34-baby-jogger-city-select-dla-blizniakow.html

Podstawa wózka

Wózek posiada cztery koła, przednie mniejsze piankowe, obrotowe z możliwością zablokowania. Tylne opony wykonane są z opatentowanej pianki, które wyglądem przypominają koła pompowane. Mechanizm do blokowania kół jest w kolorze szarym, po przesunięciu w lewo ze znaczkiem „II” (blokada kół skrętnych) lub w prawo ze znaczkiem „O” (koła skrętne), aby zablokować koła należy wcisnąć jednocześnie czarny przycisk znajdujący się nad kołem oraz przesunąć szary w lewo. Koła przednie i tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – szary przycisk przy przednich kołach, czarny guzik przy tylnych kołach.

Hamulec ręczny, znajduje się po prawej stronie przy rączce do prowadzenia, aby zablokować koła należy hamulec naciągnąć do siebie, zwolnienie blokady polega na jednoczesnym pociągnięciu palcami dwóch szarych elementów i skierowanie mechanizmu do pozycji wyjściowej.

Wózek wyposażony jest w bardzo duży kosz, do którego zawsze jest dobry dostęp, nawet przy rozłożonym oparciu. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału, dostęp do niego mamy z przodu i tyłu, dodatkowo kosz posiada zamki błyskawiczne, dzięki którym łatwiej można z kosza coś wyciągnąć. Spód kosza jest miękki, nieusztywniony.

Raczka teleskopowa, pełna, wykonana z gumy, z możliwością regulacji, którą można wykonać jedną ręką, należy wcisnąć szary element, który znajduje się na środku rączki i ustawić ją w odpowiedniej dla siebie pozycji. Do dyspozycji mamy 3 ustawienia rączki.

Składanie wózka

Złożenie stelaża polega na odblokowaniu szarego elementu, który znajduje się po lewej stronie na stelażu oraz pociągnięciu dwóch mechanizmów z napisem”FOLD” tak, aby stelaż się złożył. W celu zabezpieczenia przed samoistnym rozłożeniem się wózka należy stelaż zablokować czarną klamrą.

Rozłożenie oparcia – odblokować zabezpieczenie przed samoistnym rozłożeniem się wózka, a następnie energicznym ruchem pociągnąć za rączkę do prowadzenia tak, aby pojawiło się kliknięcie.

Stelaż składa się do małych rozmiarów, nawet z zamontowaną spacerówką  pod warunkiem, że będzie zamontujemy ją na górnym, bądź w środkowym wpięciu.

Siedzisko

Stelaż wózka jest tak skonstruowany, że po zamontowaniu jednego siedziska wyglądem nie przypomina wózka dla bliźniąt czy dla dzieci rok po roku. Siedzisko można zamontować na dwóch wysokościach, przy montażu siedziska wyżej posiadamy dostęp do drugiego podnóżka przeznaczonego dla starszych dzieci, który znajduje się na wysokości kół przednich. Przy siedzisku ustawionym na górze, rączka nie może być całkowicie złożona, uniemożliwi to rozłożenie oparcia. Podczas montażu siedziska na niższym poziomie, możemy korzystać wyłącznie z regulowanego podnóżka, oparcie spacerówki możemy niezależnie od wysokości rączki obniżać.

Jak zamontować dwie spacerówki lub gondole

W celu zamontowania dwóch elementów na stelażu należy wyciągnąć czarne zaślepki znajdujące się nad przednimi kołami oraz w tym samym miejscu zamontować dwa przedłużenia, które montowane są na klik (posiadają oznaczenia L i R)

Tapicerka

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża na zatrzaski, w celu wymontowania materiału z podnóżka – należy przycisnąć szare przyciski pod regulacją podnóżka, a następnie wyciągnąć aluminiowy podnóżek i zsunąć z niego materiał.

Dane techniczne

pomiar własny:

gondola : długość środka 71 cm, szerokość środka 32-33 cm, wysokość środka 17 cm (od materaca),

spacerówka: szerokość oparcia 28 cm, wysokość oparcia 48 cm, wysokość od siedziska do budki 60 cm (przy ustawieniu oparcia w pozycji pionowej), głębokość siedziska 24 cm + podnóżek (długość) 23 cm, szerokość podnóżka (do czarnego materiału) od 21-31 cm, szerokość siedziska 27 cm (plecy), 31 cm środek, 30 cm (kolana)

wymiary wózka złożonego: szerokość z kołami 62 cm (tył), szerokość z kołami (przednie) 52 cm, długość z kołami przednimi 82 cm, długość bez kół przednich 72 cm, wysokość (w najwyższym punkcie) z przednimi kołami 34 cm, bez przednich kół 30, bez kół 20 cm.

wymiary wózka rozłożonego: wysokość 99 cm (od rączki do ziemi), długość 116 cm – 126 cm (pomiar od rączki w różnym ustawieniu do metalowego podnóżka).

wysokość rączki (min) 99 cm, 102 cm, 105 cm (max)

waga stelaża z kołami: 10,5 kg (bez kół 6,5 kg)
waga gondoli: 3,4 kg (stelaż z kołami + gondola = 13,9 kg)
waga spacerówki: kg (stelaż z kołami + spacerówka= kg)

kosz długość 62 cm, szerokość 45 cm,

koła tylne 30 cm, przednie 20 cm

Film

ZAPRASZAM DO ARTYKUŁU „JAK WYBRAĆ WÓZEK BLIŹNIACZY„,

 

 

Karolina
4 komentarze
  • Asia

    Jak zdjąć tapicerkę z gondoli?

    26 marca 2015 at 15:39 Odpowiedz
    • Karolina

      obawiam się, że nie można jej zdjąć. Jeżeli się mylę niech mnie ktoś oświeci. Od spodu są takie zaczepy, które ani śrubokrętem ani imbusem nie można odkręcić – przypominają nity. Po podniesieniu materacyka są one na wylot i też nie ma do nich dostępu. Pozdrawiam 🙂

      29 marca 2015 at 22:47 Odpowiedz
  • LadyMakepeace

    Nie da się. Można wyprać jedynie materacyk. Podłoga gondoli jest przyśrubowana na stałe do tapicerki.

    1 kwietnia 2015 at 14:09 Odpowiedz
    • Karolina

      dzięki za odpowiedz 🙂

      1 kwietnia 2015 at 23:14 Odpowiedz

Opublikuj komentarz