Góra

Bebecar IP-OP evolution at

Bebecar IP-OP evolution at

GONDOLA

Spód gondoli Bebecar IP-OP at wykonany jest z pianki, na której umieszcza się materacyk i białą osłonkę montowaną poprzez wywinięcie na krawędzi gondoli. W celu zabezpieczenia materiału przed zsunięciem dodatkowo zaczepia się gumką (na wysokości budki). Od spodu gondola posiada płozy, dzięki którym dziecko leżąc w gondoli może być kołysane. Do dyspozycji mamy również opcję stabilnej gondoli, dzięki czterem wysuwanym elementom, które blokują opcję kołyski. Na całej długości spód gondoli pokryty jest dziurkami, które odpowiedzialne są za cyrkulację powietrza – dziurki można w każdej chwili zasłonić. Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka, wówczas gondola zmniejsza się o połowę. Osłonkę na nóżki nakłada się na krawędź, którą przy budce zapina się na dwa zatrzaski. Gondolę można ustawić zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy,

Materacyk jest wyjmowany, wykonany z gąbki obszytej materiałem w kolorze czarnym. Materacyk umieszcza się na spodzie gondoli, całość przykrywa się białą osłonką, która na środku posiada dwa przecięcia, które przeznaczone są do zamocowania pasów w gondolach, które mają homologację do przewożenia ich w samochodzie. Do zamocowania szelek służą oczka na spodzie gondoli, a przełożenie pasów możliwe jest przez otwór przy ściance gondoli.

Oparcie w gondoli

Gondola posiada możliwość regulowania oparcia, dostępne są cztery pozycje, jest możliwość ustawienia oparcia w pozycji pionowej. Mechanizm do podnoszenia oparcia bardzo prosty, wymaga zaczepienia dźwigni o metalowy hak, sterowany wewnętrznie, obsługa jedną ręką.

Budka gondoli

Budka posiada wbudowany pałąk, który ułatwia przenoszenie gondoli lub spacerówki- wykonany jest z gumy, przykryty materiałem, który zaczepiany jest na rzep. Budkę można regulować na dwa sposoby. Pierwsza opcja – od wewnętrznej strony budki należy wcisnąć czerwone przyciski – to ustawienie pozwala nam obniżyć budkę do połowy, w przypadku kiedy chcemy całkowicie obniżyć budkę należy zwolnić rozpieracze napinacze, które znajdują się od wewnętrznej strony. Podnoszenie budki do pozycji pionowej jedną ręką, aby budka była dobrze naciągnięta należy wcisnąć napinacze . Budka posiada bardzo duże okienko wentylacyjne, do którego możemy się dostać poprzez wywinięcie materiału, nie trzeba go przypinać. Okienko wentylacyjne wykonane jest z czarnej siatki. Budka jest wykonana z grubego materiału, zakończona eco-skórą, dzięki której podczas regulacji budki nie pobrudzimy wózka. Na krawędzi budki wszyty jest zamek błyskawiczny w celu zamontowania moskitiery.

Schowki

Gondola nie posiada schowków, jedynym miejscem gdzie możemy coś przechowywać jest kosz lub torba.

Montowanie gondoli na stelaż

Gondola na stelażu montowana jest za pomocą systemu „klik”. Zdejmowanie gondoli bardzo proste – mechanizm, który znajduje się od spodu gondoli wystarczy ścisnąć i pociągnąć gondolę za pałąk do góry. Cała gondola opiera się na plastikowej szynie o długości ok.21 cm co powoduje stabilne podparcie.

SPACERÓWKA

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Bebecar IP-OP at wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które mocuje się na jednej wysokości (jedno przecięcie w tapicerce). Pasy można regulować na długość za pomocą klipsów. Mechanizm do rozpinania bardzo prosty, obsługa jedną ręką, aby to zrobić należy wcisnąć jednocześnie dwa czerwone przyciski, znajdujące się od zewnętrznej strony mechanizmu tak, aby samoistnie odskoczyły.

Oparcie

Oparcie zarówno przy ustawieniu przodem jak i tyłem do kierunku jazdy można regulować w czterech pozycjach – siedzisko można ustawić całkowicie w pozycji pionowej. Mechanizm do regulacji jest bardzo prosty, wystarczy odchylić metalowy pręt znajdujący się na tyle oparcia i ustawić je w odpowiedniej pozycji. Zarówno podnoszenie, jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu oparcia należy ponownie użyć mechanizm, oparcie reguluje się cicho, nie pojawiają się żadne kliknięcia, jednak wyczuwalny jest moment, w którym oparcie przyjęło odpowiednią pozycję.

Podnóżek

Podnóżek obniża się przy pomocy dwóch, czarnych przycisków, znajdujących się po zewnętrznej stronie, można go ustawić w dwóch pozycjach – pionowo lub poziomo. Podnoszenie podnóżka jest możliwe jedną ręką, aby go podnieść, nie trzeba wciskać ponownie mechanizmu, regulacja cicha, przy ustawieniu poziomym wydaje charakterystyczne kliknięcie, które wskazuje, że podnóżek przyjął właściwą pozycję. Podnóżek wykonany jest z plastiku, na końcu zakończony szerszym stopniem. Brzegi podnóżka wykonane są z chromu.

Budka w spacerówce

W zestawie otrzymujemy jedną budkę do gondoli i spacerówki.

Pałąk i osłonka

Pałąk bezpieczeństwa jak i boki spacerówki wykonane są z materiału, który obszyty jest folią (łatwe w utrzymaniu czystości). Pałąk można odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie. W zestawie do spacerówki dołączona jest osłonka na nóżki, która montowana jest na dwa zatrzaski.

Ściąganie i obracanie spacerówki

Spacerówka na stelażu montowana jest za pomocą systemu „klik”. Mechanizm do ściągania spacerówki wygodny, znajduje się po bokach spacerówki. Wystarczy wcisnąć dwa mechanizmy i pociągnąć siedzisko do góry. Spacerówkę można ustawić zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy,

PODSTAWA WÓZKA

Wózek posiada cztery koła, przednie piankowe, tylne pompowane. Przednie obrotowe z możliwością zablokowania (przyciski znajdują się na stelażu, co znacznie ułatwia blokowanie kół). Stelaż posiada możliwość ustawienia twardości zawieszenia.

Hamulec znajduje się przy prawym kole, aby zablokować wózek wystarczy wcisnąć przycisk, aby zwolnić blokadę należy podnieść przycisk do góry.

Wózek wyposażony jest w kosz, który wykonany jest z siatki, spód usztywniony.

Rączka do prowadzenia pełna, wykonana z gumy, dzięki prążkom rączka się nie wyślizguje, regulowana za pomocą dwóch przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie ramy, dostępnych jest dziewięć pozycji.

Wózek wyposażony jest w regulację amortyzacji. Do regulacji służą duże przyciski umieszczone przy tylnych kołach obsługiwane nogą. W pozycji wciśniętej do środka mamy stelaż twardy, w pozycji wysuniętej do góry mamy stelaż miękki (odblokowujemy je przyciskami umieszczonymi z tyłu stelaża naciskając je podeszwą buta – nie czubem)

Składanie stelaża

Stelaż przy składaniu nie dotyka podłoża przez co nie będzie się rysował, można go postawić w pionie.

Składanie stelaża – Mechanizm do składania wózka znajduje sie na rączce do prowadzenia, należy wcisnąć szary guziczek, a następnie przekręcić cały mechanizm do przodu, dodatkowo pociągnąć za wystający element po prawej stronie na ramie wózka i popchać rączką w dół, aż cały stelaż się złoży.

Rozkładanie stelaża – wystarczy energicznie pociągnąć za rączkę tak, aby cały wózek się rozłożył, na końcu powinno pojawić się charakterystyczne kliknięcie, które wskazuje, że wózek został prawidłowo rozłożony

zdejmowanie kół – Tylne – mechanizm znajduje się od spodu, w celu ściągnięcia koła wystarczy go pociągnąć.
zdejmowanie kół przednich – mechanizm znajduje się od zewnętrznej strony, należy wcisnąć szare przyciski

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek firmy Bebecar, model IP-OP evolution at, kolor Magic 302– połączenie kremu z brązowo-szarą eko-skórą. Rama chromowana, błyszcząca. Wózek Bebecar IP-OP  można kupić w kilku wersjach kolorystycznych, które dostępne są na stronie producenta http://bebecar.pl/pl/wozki_akcesoria/wozek/7. Materiał z jakiego wykonany jest wózek pozwala na szybkie wyczyszczenie, wystarczy do tego mokra chusteczka. Jeżeli chcecie zobaczyć jak schodzą zabrudzenia z wózka zapraszamy na film https://www.youtube.com/watch?v=gf6QwkVqolU

akcesoria

W zestawie otrzymujemy torbę, którą można zamontować na ramie wózka za pomocą zatrzasków.

FOTELIK

W opcji 3w1 otrzymujemy fotelik z osłonką na nóżki, który mocowany jest na stelażu za pomocą systemu „klik”, bez konieczności montowania dodatkowych adapterów. Przeznaczony dla dzieci o wadze do 13 kg.

WYMIARY WÓZKA

Pomiar własny:

gondola : dno gondoli bez materaca i osłonki – 76 cm, długość środka po zamontowaniu osłonki i materaca 73 cm (dno), długość gondoli w połowie wysokości 76 cm, szerokość środka 35 cm, wysokość środka 17 cm (od materaca)

Spacerówka: szerokość oparcia 30 cm, wysokość oparcia 50 cm, wysokość od siedziska do budki 53 cm (przy ustawieniu oparcia w pozycji pionowej), głębokość siedziska 26 cm + podnóżek 18 cm, szerokość siedziska 34  cm,

wymiary wózka złożonego: szerokość z kołami 60 cm, długość z kołami 81 cm, wysokość 34 cm (w najwyższym punkcie).
wymiary wózka rozłożonego: wysokość 102  cm (od rączki przy ustawieniu standardowym do ziemi,), długość 102 cm (pomiar od rozłożonej rączki do metalowego podnóżka).

wysokość rączki (min) 74 cm, (max) 106 cm

waga  kg stelaż z kołami – 9,60 kg
waga: stelaż + siedzisko spacerówki – 15,3  kg
waga: stelaż + gondola – 14,8 kg

wymiary kół: przednie 18 cm, tylne 31 cm

kosz: wysokość 18 cm (w najwyższym punkcie),długość 40 cm, szerokość 33 cm

Film

Karolina
Karolina
2 komentarze
 • Kasia

  Mam pytanie bo ja tego nie umiem ogarnąć czy pasy można jakoś zdemontować bo u mnie nie idzie albo po nie umiem 😉

  6 marca 2015 at 18:53 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Proszę odebrać maila 🙂 Pozdrawiam

   10 marca 2015 at 22:22 Odpowiedz

Opublikuj komentarz