Góra

Camarelo Zeo

Camarelo Zeo

GONDOLA

Spód gondoli wykonany jest z czarnego plastiku, na którym umieszczony jest miękki materiał w kolorze białym, który montuje się na krawędzi gondoli za pomocą zamka błyskawicznego. Materacyk z wkładem kokosowym, w kolorze białym z nadrukami.
Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.

Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka, wówczas gondola zmniejsza się o połowę.

OPARCIE W GONDOLI

Oparcie w gondoli regulowane jest za pomocą pokrętła znajdującego się od spodu gondoli, który należy wcisnąć i kręcić do momentu, aż oparcie ustawimy w odpowiedniej pozycji -sterowanie jest zewnętrzne.

Gondola wózka Camarelo Zeo wyposażona jest w system wentylacji, aby otworzyć wentylację gondoli należy przesunąć kratkę w prawo, aby zamknąć wentylację wystarczy przekręcić w lewo.

BUDKA W GONDOLI

Budka składa się cicho, aby ustawić ją w pozycji pionowej należy naciągnąć budkę tak, aby pojawiło się kliknięcie. Składanie budki polega na wciśnięciu mechanizmów, znajdujących się od zewnętrznej strony budki. Budkę można ustawić pionowo lub poziomo.

Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia gondoli, który znajduje się w górnej części budki. Wykonany jest z brązowej ekoskóry.

Gondola posiada bardzo duże okienko wentylacyjne (drobna siatka), do którego możemy się dostać poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym materiału.

Osłonka na nóżki dobrze chroni przed wiatrem, całkowicie zasłania wejście gondoli.

ŚCIĄGANIE GONDOLI

Montowanie gondoli czy spacerówki  wyposażone jest w ten sam mechanizm. W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy wcisnąć dwa mechanizm znajdujący się po bokach stelaża (czerwone przyciski, które nie trzeba wciskać jednocześnie), a następnie unieść gondolę do góry za pałąk wbudowany w budce. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć gondolę na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

OSŁONKA NA NÓŻKI

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest za pomocą zamka błyskawicznego oraz w górnej części dwoma magnesami.

SCHOWEK

Gondola nie posiada schowka

SPACERÓWKA

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Camarelo Zeo wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach. Regulacja wysokości pasów znajduje się pod tapicerką, na tyle oparcia od strony rodziców, polega na przełożeniu sprzączki przez dziury w oparciu. Dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów.
Zapinanie pasów polega na wciśnięciu dwóch elementów do mechanizmu, tak aby pojawiło się kliknięcie. W celu rozpięcia pasów należy plastikowe elementy ścisnąć i wyciągnąć je z plastikowego mechanizmu, który znajduje się między nóżkami dziecka.
Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane, w celu ich zdjęcia należy wyciągnąć sprzączkę tak jak w przypadku zmiany wysokości pasów.

Wózek wyposażony jest w dodatkowy pas krokowy montowany do pałąka za pomocą jednego zatrzasku.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Camarelo Zeo reguluje się za pomocą czarnej, plastikowej rączki, która znajdującego się na tyle oparcia od strony rodziców. W celu zmiany pozycji mechanizm należy podciągnąć i ustawić oparcie w wybranej pozycji. Zarówno podnoszenie jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu nie trzeba wciskać ponownie mechanizmu, należy oparcie popchać ręką do góry – przy tej opcji oparcie wydaje kliknięcia, które wskazują, że przyjęło odpowiednią pozycję.
Oparcie posiada cztero-stopniową regulację, rozkłada się na płasko.

Przy ustawieniu oparcia przodem do kierunku jazdy do dyspozycji mamy cztery ustawienia. W ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, oparcie można ustawić również w tych samych, czterech pozycjach. Tył oparcie jest usztywniony, wykonany z plastiku.

Wózek wielofunkcyjny Camarelo Zeo wyposażony jest w  wkładkę, która wykonana jest z elastycznej pianki.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Camarelo Zeo można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko.

Ściągnięcie siedziska polega na wciśnięciu dwóch czerwonych przycisków, a następnie wyciągnięciu delikatnie siedziska z kaset mocujących. Wkładanie siedziska na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na kasety mocujące i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

PODNÓŻEK

Podnóżek reguluje się za pomocą dwóch, czerwonych przycisków, umiejscowionych po zewnętrznej stronie. Przy podnoszeniu podnóżka nie trzeba używać mechanizmu, należy jedną ręką podnieść podnóżek. Dostępne są trzy pozycje, przy podnoszeniu podnóżek wydaje charakterystyczne kliknięcie, które wskazują, że podnóżek przyjął odpowiednią pozycję. Obniżanie podnóżka jest ciche, wykonany jest z plastiku oraz eko-skóry.

BUDKA

W zestawie otrzymujemy dwie budki, osobna do gondoli i spacerówki. Budkę w spacerówce Camarelo Zeo można wydłużyć poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym. W pierwszej opcji poszerzamy o kawałek materiału, w drugiej opcji poszerzenia budki mamy dostęp do okienka wentylacyjnego wykonanego z siatki. Budka bardzo dobrze chroni przed słońcem, rozkłada się do pałąka bezpieczeństwa. Budkę reguluje się cicho, jedną ręką, dostępnych mamy sześć pozycji – przy rozpięciu wszystkich przedłużeń budki. Bez przedłużenia budki dostępnych mamy cztery pozycje do regulacji.
Budkę w spacerówce Camarelo Zeo można ściągnąć za pomocą czarnego guzika, umiejscowionego pod tapicerką, od zewnętrznej strony.
Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z eko-skóry oraz plastiku, można go odpiąć z obu stron (czerwony przycisk od spodu) lub wyciągnąć całkowicie.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek posiada cztery, pompowane koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania – mechanizm znajduje się nad przednimi kołami, należy go przekręcić, koła wyposażone są w plastikowe błotniki w kolorze czarnym.

WYCIĄGANIE PRZEDNICH KÓŁ

Należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się nad przednimi kołami, następnie wyciągnąć przednie koło.

WYCIĄGANIE KÓŁ TYLNYCH

Koła tylne również posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć czarny guzik umiejscowiony na środku, następnie pociągnąć za koło. W tej opcji w stelażu pozostanie metalowy pręt, aby wyciągnąć koło wraz z metalowym prętem należy wcisnąć czerwony przycisk, który umiejscowiony jest od wewnętrznej strony koła.

Zakładanie kół polega na wciśnięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

HAMULEC

Hamulec znajduje się między tylnymi kołami, nie niszczy obuwia, aby zablokować wózek wystarczy dźwignię skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy skierować ją do góry.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, który można w łatwy sposób zdemontować, rozpinając zamek błyskawiczny oraz zdejmując klamrę z wystających elementów. Od spodu kosz jest usztywniony dwoma deseczkami, po bokach wykonany z czarnej eko-skóry. Kosz jest bardzo głęboki, nie jest zamykany. Ładowność kosza to 2 kg.

Kosz posiada niewielki schowek zamykany na zamek błyskawiczny.

RĄCZKA DO PROWADZENIA

Rączka do prowadzenia pełna, wykonana z eko-skóry, regulowana za pomocą dwóch przycisków znajdujących się od wewnętrznej stronie ramy, dostępnych jest dziewięć pozycji.

TAPICERKA

Tapicerkę można zdjąć całkowicie, po rozpięciu zatrzasków tapicerkę należy ściągnąć z plastikowego siedziska.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Camarelo Zeo z 2019r., . Kolor  Zeo – 1. Rama aluminiowa w kolorze czarnym. Tapicerka szara z elementami wykonanym z eko-skóry również w kolorze szarym. Spód gondoli wykonany jest połyskującego, ozdobnego plastiku.  Inne modele wózków można zobaczyć m.in. na stronie link

AKCESORIA

Do wózka otrzymujemy jedną folię przeciwdeszczową, uniwersalną moskitierę pasującą zarówno do gondoli i spacerówki, uchwyt na picie, pokrowce na nóżki do gondoli i spacerówki, torbę z paskiem, zapinaną na zamek błyskawiczny z wieloma przegródkami.

AMORTYZACJA

Wózek Camarelo Zeo ma możliwość regulacji twardości zawieszenia, mechanizm znajduje się od spodu sprężyny, który należy naciągnąć.

FOTELIK

Na stelażu przy pomocy odpowiednich adapterów można zamontować foteliki marki Camarelo, Cybex, Maxi Cosi , Kiddy , be Safe

CENA

Wózek Camarelo Zeo można kupić w przedziale cenowym do 2000 zł.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

SKŁADANIE STELAŻA

  1. Przed złożeniem konstrukcji, należy wypiąć gondolę/spacerówkę/fotelik.
  2. Przyciśnij jednocześnie oba przyciski, które umiejscowione są na ramie wózka.
  3. Opuść ramę w dół.

ROZKŁADANIE STELAŻA

W celu rozłożenia stelaża wystarczy energicznie pociągnąć za rączkę tak, aby cały wózek się rozłożył, na końcu powinno pojawić się charakterystyczne kliknięcie, które wskazuje, że wózek został prawidłowo rozłożony.

DANE TECHNICZNE

Wózek przeznaczony dla dziecka od momentu narodzin do 36 miesięcy oraz do maksymalnej wagi dziecka 15 kg
(POMIAR WŁASNY)
Gondola:
pomiar gondoli wykonany z zamontowaną osłonką
szerokość gondoli 37 cm, długość gondoli 78 cm, wysokość gondoli 22 cm

Spacerówka:
szerokość oparcia 31  cm
wysokość oparcia 47 cm
wysokość od siedziska do budki 53 cm,
głębokość siedziska 26  cm
szerokość siedziska 34 cm
szerokość podnóżka 34 cm
długość podnóżka 16 cm
wysokość rączki 101 cm (najwyższy punkt), 74 cm (najniższy punkt)
szerokość rączki 48 cm,
wózek złożony: długość 77 cm, wysokość 33 cm, szerokość 62 cm (koła), 54 cm bez tylnych kół.
wózek rozłożony długość  120 cm x  62 cm szerokość tylnych kół x 106 cm ustawienie rączki na standardowej wysokości.
koła przednie średnica 25 cm, tylne średnica 30 cm,
kosz: długość 23 cm (dno), szerokość 30 cm (dno), wysokość 29 cm
waga: koła  kg, stelaż bez kół kg, stelaż z kołami  kg
siedzisko spacerówki  kg, gondola  kg
stelaż z siedziskiem spacerówki  kg,
stelaż z gondolą  kg
wielkość pudła 54 cm x 60 cm x 120 cm

PLENER

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz