Góra

Caretero Spacer Deluxe

Caretero Spacer Deluxe

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Caretero Spacer Delux wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa,  które są przyszyte na stałe – nie ma możliwości ich regulacji, regulować można jedynie na długość za pomocą klipsów. Wózek wyposażony jest w dodatkowy pas krokowy montowany do pałąka za pomocą klipsów.

Oparcie

Oparcie spacerówki posiada pięcio-stopniową regulację, rozkłada się do pozycji leżącej, można je regulować za pomocą dwóch szarych elementów, które znajdują się w dolnej części, z obu stron stelaża. Po wciśnięciu i przesunięciu mechanizmu oparcie się obniża – jedno kliknięcie obniża o jedną pozycję. Przy podnoszeniu nie trzeba wciskać ponownie mechanizmu, należ oparcie popchać ręką do góry – przy tej opcji oparcie wydaje kliknięcia, które wskazują, że przyjęło odpowiednią pozycję. Spacerówka wyposażona jest w wkładkę dla najmłodszych dzieci, która poprawia komfort jazdy maluszka.

Podnóżek

Podnóżek obniża się cicho, przy pomocy dwóch dźwigni, znajdujących się pod spodem podnóżka.Obniżenie wymaga od nas użycia dwóch rąk. Dostępne są dwie pozycje pionowa i pozioma. Podnoszenie podnóżka jest możliwe jedną ręką (nie trzeba używać przycisków), przy podnoszeniu na końcu pojawia się charakterystyczne kliknięcie (bardzo ciche), które wskazują, że podnóżek przyjął odpowiednią pozycję. Podnóżek wykonany jest z tego samego materiału co cała tapicerka wózka.
Wózek wyposażony jest dodatkowo w podnóżek dla starszego dziecka, niewielki pasek wykonany z gumy, który znajduje się między przednimi kołami.

Budka

Budkę reguluje się cicho, jedną ręką, dostępnych jest wiele pozycji, aby naciągnąć budkę należy wcisnąć rozpieracze, które znajdują się po obu stronach budki. Budka dodatkowo posiada daszek (w kolorze tapicerki), który jest elastyczny, można go schować lub zostawić na stałe. Budkę można zwiększyć, poprzez rozpięcie zamka błyskawicznego . Budka dobrze chroni dziecko przed słońcem, posiada dwa okienka , które wykonane są z folii, okienko znajdujące się na górze jest zamykane na rzep, okienka na poszerzonym elemencie budki nie można zasłonić.

Schowki

Spacerówka Caretero Spacer Delux posiada od strony rodziców (tył oparcia) kieszeń na drobne rzeczy, zamykaną na zamek błyskawiczny.

Pałąk bezpieczeństwa

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z gąbki obszytej materiałem, można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą przycisków znajdujących się od spodu pałąka. Po odpięciu z jednej strony można go odchylić. Pałąk wykonany jest z kilku elementów ( wygina się), dzięki swojej elastyczności nie trzeba barierki zdejmować podczas składania stelaża.

Podstawa wózka

Wózek Caretero Spacer Delux posiada cztery, podwójne koła, wszystkie piankowe. Przednie obrotowe z możliwością zablokowania (szare przyciski znajdujące się między kołami).

Hamulec zintegrowany, znajduje się na obu tylnych kołach (nie ma znaczenia, z której strony zostanie wciśnięty), aby zablokować wózek wystarczy dźwignię nacisnąć tak, aby pojawiło się kliknięcie, aby zwolnić blokadę należy podciągnąć ją do góry.

Wózek wyposażony jest w kosz, który można w łatwy sposób zdemontować (zatrzaski). Kosz nie jest usztywniony.

Rączka do prowadzenia – rogi bez regulacji, wykonane z pianki, wyprofilowane.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek firmy Caretero Spacer Delux , kolor Beige – połączenie granatu z beżem. Rama czarna, niematowa. Spacerówkę Caretero Spacer Delux można kupić w sześćiu wersjach kolorystycznych, które dostępne są na stronie producenta http://www.caretero.pl/produkt/spacer-deluxe/

Składanie i rozkładanie stelaża

Rozkładanie stelaża – odblokować pasek zabezpieczający przed samoistnym rozłożeniem się stelaża, pociągnąć do siebie za rogi, zablokować górna blokadę dociskając ja w dół, na końcu wcisnąć nogą pedał znajdujący się na wysokości kosza, tak aby usłyszeć kliknięcie wskazujące, że wózek jest w pełni rozłożony.

Składanie stelaża – złożyć budkę, przekręcić w lewo dźwignię dolnej blokady i podnieść górną dźwignię do góry, rączki skierować do przodu w kierunku przednich kół, zablokować paskiem zabezpieczającym, który chroni przed samoistnym rozłożeniem się wózka.

Stelaż składa się jak typowa spacerówka.

Spacerówka montowana jest jedynie przodem do kierunku jazdy.

Na stelażu znajduje się rączka do przenoszenia wózka.

Akcesoria

w zestawie otrzymujemy uchwyt na kubek, folię przeciwdeszczową, osłonkę na nóżki.

Cena

przedział cenowy od 290-360 zł

Wymiary wózka

Pomiar własny:

Spacerówka: szerokość oparcia 33 cm, wysokość oparcia 45 cm, wysokość od siedziska do budki 65 cm (przy ustawieniu oparcia w pozycji pionowej), głębokość siedziska 19 cm + podnóżek 21 cm, szerokość siedziska 36 cm (pod kolanami)

wymiary wózka złożonego: szerokość z kołami 26-29 cm, długość z kołami 107 cm, wysokość 33 cm (w najwyższym punkcie – rączki).
wymiary wózka rozłożonego: wysokość 107  cm (licząc od najwyższego puntu rączki), długość 112 cm (pomiar od rączki do gumowego podnóżka).

waga 9,5 kg

kosz: wysokość 23 cm (w najwyższym punkcie),długość ok 36 cm, szerokość 30 cm

wielkość kół 17 cm

wózek przeznaczony dla dzieci od 6. miesiąca życia, do 15 kg

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz