Góra

CBX Leotie Lux

CBX Leotie Lux

Zdjęcia z bliska już niebawem…poniżej znajdziecie film instruktażowy pokazujący wszystkie funkcje wózka.

CBX Leotie Lux

Gondola

Spód gondoli wózka CBX Leotie Lux wykonany jest z drewnianej płyty obszytej materiałem w kolorze tapicerki, na której montuje się osłonkę z miękkiego materiału. W celu zabezpieczenia przed zsunięciem, osłonkę zapina się do zewnętrznych krawędzi gondoli za pomocą zamka błyskawicznego. Na osłonkę umieszcza się materacyk w kolorze białym, wykonany z gąbki obszytej materiałem. Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.
Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka przy użyciu czarnego paska, wówczas gondola zmniejsza się o połowę.

Gondola nie posiada schowków

OPARCIE W GONDOLI

Dziecko w gondoli będzie mogło jeździć wyłącznie w pozycji leżące ze względu na brak możliwości regulowania oparcia.

BUDKA GONDOLI

Regulacja budki polega na wciśnięciu jednocześnie dwóch czarnych mechanizmów, które znajdują się od wewnętrzne strony budki. Budkę reguluje się cicho, na końcu słychać delikatne kliknięcie, które wskazuje, że budka została prawidłowo rozłożona. Budki nie można dodatkowo wydłużyć. Dostępne są dwie pozycje – pionowa/pozioma. Budka nie jest wyposażona w okienko.

Osłonka

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest poprzez naciągnięcie na krawędź gondoli oraz dodatkowo zapinana jest na zatrzaski.

Gondola posiada uchwyt do przenoszenia, który wykonany jest z eko-skóry.

Bok gondoli nie jest usztywniony

ŚCIĄGANIE GONDOLI

W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy wcisnąć mechanizm znajdujący się po bokach stelaża (czarne przyciski), a następnie unieść gondolę do góry. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć wystające płozy do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

Spacerówka

Siedzisko spacerówki typu kubełek.

PASY BEZPIECZŃSTWA

Spacerówka CBX Leotie Lux posiada 5 punktowe pasy, które można ustawić na dwóch wysokościach, pasy można regulować na długość za pomocą klipsów. W celu zmiany wysokości należy podciągnąć lub obniżyć klips.
Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu, tak aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego przycisku umiejscowionego na środku mechanizmu.

Osłonki na pasy bezpieczeństwa zapinane są na rzepy, co znacznie ułatwia utrzymanie ich w czystości.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce CBX Leotie Lux można ustawić w 3 pozycjach, dzięki regulacji za pomocą srebrnego, plastikowego mechanizmu umiejscowionego w górnej części oparcia. W celu obniżenia oparcia należy wcisnąć mechanizm, następnie obniżyć oparcie w dół. W celu podniesienia oparcie należy postąpić podobnie jak przy obniżaniu – wcisnąć mechanizm i podnieść oparcie do góry. Regulacja oparcia jest cicha, słychać bardzo delikatne kliknięcia, które wskazują, że oparcie przyjęło odpowiednią pozycję.
Oparcie usztywnione deską, zaokrąglone. Od strony pleców dziecka gąbką obszyta materiałem. Oparcie nie posiada schowka.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce CBX Leotie Lux można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko.
Siedzisko jest bardzo wysoko osadzone, dzięki czemu pasuje do wysokości większości stołów (może służyć jako krzesełko w restauracji).

Ściągnięcie siedziska

W celu ściągnięcia siedziska ze stelaża należy wcisnąć jednocześnie srebrne przyciski znajdujące się po obu stronach wózka, następnie podnieść siedzisko do góry.
Zakładanie siedziska na stelaż nie wymaga użycia mechanizmu.
Wózek można złożyć wraz z siedziskiem ustawionym tyłem i przodem do kierunku jazdy, jednak wyłącznie w ustawieniu przodem do kierunku jazdy można złożyć wózek do mniejszych rozmiarów.

PODNÓŻEK

Spacerówka typu kubełek charakteryzuje się tym, iż regulacja podnóżka jest ściśle związana z regulacją oparcia, obniżenie oparcia jednocześnie podnosi podnóżek do góry, ustawiając siedzisko w pozycji leżącej.

BUDKA

Budkę w spacerówce CBX Leotie Lux reguluje się jedną ręką, nie posiada opcji wydłużenia. Budka posiada okienko wykonane z folii, które można zasłonić, nie posiada zapięcia, aby je odsłonić należy wywinąć materiał. Budkę reguluje się bardzo cicho, dostępne są trzy pozycje.

SCHOWEK

Wózek CBX Leotie Lux nie jest wyposażony w żaden schowek, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa w wózku CBX Leotie Lux wykonany jest z eko-skóry, można go odpiąć z obu stron (czarny przycisk) lub wyciągnąć całkowicie. Pałąk bezpieczeństwa otwieramy poprzez naciśnięcie mechanizmów znajdujących się od spodu, a następnie pociągnięciu pałąka do siebie. Pałąk bezpieczeństwa można odchylić, co znacznie ułatwia wkładanie dziecka do wózka.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek wyposażony jest w cztery, gumowe koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania. W celu zablokowania pozycji kół po obu stronach należny przekręcić mechanizm umiejscowiony nad błotnikiem.
W celu odblokowania kół po obu stronach należny przekręcić mechanizm ku zewnętrznej stronie.

ZDEJMOWANIE KÓŁ PRZEDNICH

W celu zdjęcia przedniego koła, należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się po zewnętrznej stronie koła.

ZDEJMOWANIE KÓŁ TYLNYCH

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć srebrny, metalowy element znajdujący się od spodu stelaża, następnie pociągnąć za koło. Zakładanie kół polega na wsunięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie. Koło można zdjąć najlepiej przy pomocy ostrego narzędzia.

HAMULEC

Hamulec w wózku CBX Leotie Lux znajduje się przy prawym, tylnym kole. W celu zablokowania wózka wystarczy dolną część dźwigni skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy tę samą dźwignię – w górnej części wcisnąć. Mechanizm nie niszczący obuwia.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, który wykonany jest z elastycznej siatki. Spód kosza jest usztywniony trzema drewnianymi deseczkami.

RĄCZKA

Rączka do prowadzenia pełna, gładka, regulowana za pomocą dwóch przycisków umiejscowiony po zewnętrznej stronie ramy. Rączka wykonana jest z eko-skóry, w takim samym kolorze co pałąk bezpieczeństwa oraz rączka do przenoszenia gondoli. Rączka reguluje się w pięciu pozycjach, które zakończone są kliknięciem, oraz jest możliwość złożenia całkowicie rączki, jednak nie ma w tej opcji kliknięcia, które blokuje i utrzymuje w danej pozycji rączkę.

WAGA DZIECKA

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0 kg – 15 kg.
Gondola jest przeznaczona do przewożenia dzieci w pozycji leżącej,
Spacerówka przeznaczona jest dla dzieci od 6 miesięcy do osiągnięcia przez nie 15 kg.

TAPICERKA

Tapicerki nie udało mi się ściągnąć ze stelaża,

AKCESORIA

Przy zakupie wózka CBX Leotie Lux otrzymamy adaptery do fotelików samochodowych CBX (grupa 0+)

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek CBX Leotie Lux z 2019 roku, kolor Comfy Grey, kosz i rama aluminiowa w kolorze czarnym. Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie Link https://mycbx.com/pl-pl/strollers-buggies/leotie-lux/1

CENA

Wózek 2w1 można kupić w przedziale cenowym do 1400 zł.

Wykonuje się przy pomocy dwóch rąk. Należy podciągnąć dwa czarne przyciski (jednocześnie) znajdujące się w górnej części ramy wózka, a następnie skierować rączkę do prowadzenia w kierunku do dołu.
Rozłożenie wózka: odblokować czarny mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka (znajduje się po lewej stronie) i pociągnąć za rączkę w kierunku do góry tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

FOTELIKI

Wózek CBX Leotie Lux ma możliwość połączenia stelaża z wszystkimi fotelikami CBX z grupy 0+.

DANE TECHNICZNE:

(pomiar własny)

Gondola:

szerokość
długość
głębokość

Spacerówka:

szerokość oparcia cm,
wysokość oparcia cm,
wysokość od siedziska do budki cm,
głębokość siedziska cm,
podnóżek cm, szerokość cm
wysokość rączki cm, cm cm, cm
koła przednie średnica cm, tylne średnica cm,
waga: stelaż z tapicerką kg

Wielkość pudła, w którym spakowany jest wózek:

Plener

Film

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz