Góra

Chicco Auto-Fix Fast

Chicco Auto-Fix Fast

FOTELIK DO TESTÓW UDOSTĘPNIŁ SKLEP MEGAURWIS.PL.

PRZEDZIAŁ WAGOWY

Fotelik Chicco Auto-Fix Fast jest przeznaczony dla dzieci ważących od 0 do 13 kg tj. od 0 do 18 miesięcy. Taki przedział wagowy kwalifikuje fotelik do grupy 0+. Więcej o przedziałach wagowych można przeczytać tutaj.

KORPUS

Fotelik Chicco Auto-Fix Fast składa się z plastikowej podstawy w kolorze czarnym, kołyski fotelika czyli części gdzie dziecko siedzi oraz zagłówka. Kołyska fotelika wykonana jest z plastiku, jedyny styropian znajduje się przy pleckach dziecka oraz przy zagłówku, który wykończony jest styropianem w kolorze białym, od spodu wzmocniony plastikowym elementem korpusu.

ISO FIX/BAZA

Fotelik Chicco Auto-Fix Fast ma możliwość montowania fotelika na bazie lub bez. Baza wykonana jest w całości z czarnego plastiku.

TAPICERKA

Materiał z fotelika Chicco Auto-Fix Fast można całkowicie zdjęć, mocowany jest do korpusu poprzez wywinięcie za pomocą plastikowych elementów przytrzymujących materiał oraz za pomocą zatrzasków. Ściąganie tapicerki jest dość intuicyjne. Tapicerkę można prać w pralce w 30°C, nie wolno jej wirować, suszyć w suszarce, prasować, czyścić chemicznie oraz wybielać.

Pasy

Fotelik Chicco Auto-Fix Fast wyposażony jest w 3 punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach. Pasy posiadają osłonki, wykonane z pianki obszytej materiałem. Regulacja pasów w foteliku polega na wyciągnięciu sprzączki pasów przez tył oparcia i ponownym włożeniu sprzączki do otworu dostosowanego do wzrostu dziecka.

Zapinanie pasów

Polega na złączeniu dwóch plastikowych elementów ze sobą, tak aby na siebie nachodziły, a następnie wciśnięciu ich do mechanizmu znajdującego się między nóżkami dziecka. Przy zapinaniu powinno pojawić się kliknięcie, które wskazuje, że pasy zostały prawidłowo zapięte. Pasy naramienne należy naciągnąć jedną ręką, a następnie  pociągnąć prosto do siebie za pas regulacyjny, który znajduje się między nóżkami dziecka.

Rozpinanie pasów

Przed rozpięciem pasów warto je poluzować – srebrny przycisk, który znajduje się między nóżkami dziecka (odpinana kieszonka z napisem chicco). Rozpinanie pasów polega na wciśnięciu czerwonego guzika, który znajduje się na środku mechanizmu, tak aby pasy samoistnie wysunęły się z mechanizmu.

REGULACJA ZAGŁÓWKA

Fotelik Chicco Auto-Fix Fast nie posiada funkcji do regulacji zagłówka.

REGULACJA KĄTA NACHYLENIA OPARCIA

Foteli Chicco Auto-Fix Fast nie posiada możliwości regulowania kąta nachylenia oparcia. Dziecko w tym foteliku może jechać wyłącznie w pozycji półleżącej.

FUNKCJA KOŁYSKI

Fotelik posiada funkcję kołyski – spód fotelika wyprofilowany jest tak, aby można było bujać dziecko na równej powierzchni. Blokada funkcji kołyski znajduje się od spodu korpusu. Podczas montowania fotelika na bazę należy pamiętać, aby blokadę złożyć.

WKŁADKA REDUKCYJNA

Fotelik Chicco Auto-Fix Fast wyposażony jest w wkładkę redukcyjną, która utrzymuje dziecko w prawidłowej pozycji. Wkładka redukcyjna, która przeznaczona jest dla mniejszych dzieci, na wysokości pleców posiada dodatkowo wszytą gąbkę, dzięki której plecy dziecka się nie zapadają. Wkładka redukcyjna przeznaczona jest dla dzieci do 6 kg, została zaprojektowana i przebadana klinicznie, aby przeciwdziałać syndromowi płaskiej głowy, który pojawia się, gdy dziecko leży zbyt długo na płaskiej i twardej powierzchni.

PAŁĄK DO PRZENOSZENIA

Fotelik Chicco Auto-Fix Fast posiada pałąk do przenoszenia. Regulacja jego polega na wciśnięciu jednocześnie dwóch szarych przycisków, umiejscowionych od spodu pałąka, a następnie popchaniu uchwytu, tak aby pojawiło się kliknięcie. Uchwyt fotelika ustawiany jest w 4 pozycjach:
ustawienie 1 – pozycja do transportu w samochodzie,
ustawienie 2 – pozycja do przenoszenia fotelika w ręku,
ustawienie 3 – pozycja pozwalająca na użycie jako bujak lub do przyczepienia na dostosowanym do fotelika wózku Chicco,
ustawienie 4 – pozycja pozwalająca na użycie fotelika jako leżaczek.

BUDKA

Fotelik Chicco Auto-Fix Fast posiada budkę wykonaną z materiału, który na końcu jest usztywniony, posiada możliwość ustawienia w trzech pozycjach. Materiał na korpusie montuje się za pomocą trzech zatrzasków.

CENA

Fotelik Chicco Auto-Fix Fast można kupić w przedziale do 500 zł http://megaurwis.pl/fix-fast-baza-c1283.html

WAGA

Waga Fotelika Chicco Auto-Fix Fast:
z bazą: 6,5 kg
bez bazy: 4,3 kg

MONTOWANIE FOTELIKA – KIERUNEK JAZDY

Fotelik można zamontować wyłącznie tyłem do kierunku jazdy, na tylnej kanapie przy drzwiach, na środku (tylko przy użyciu 3 punktowych pasów bezpieczeństwa) oraz na przednim fotelu pasażera, jedynie po wyłączeniu poduszki powietrznej. Dla większego bezpieczeństwa zaleca się jak najbardziej cofnąć siedzenie, o ile pozwoli na to obecność innych, siedzących z tyłu pasażerów.

STELAŻ WÓZKA

Fotelik można zamontować na stelażu wózków Chicco

MONTOWANIE FOTELIKA W SAMOCHODZIE

W celu zamontowania fotelika w samochodzie bez bazy należy:

1. wyciągnąć zacisk blokujący i ustawić fotelik na wybranym siedzeniu samochodowym
2. przeciągnąć pas przez dwa wloty oznaczone niebieską strzałką.Pas powinien być maksymalnie naprężony, nie może luźno zwisać,
3. zapiąć pas w klamrze fotela samochodowego,
5. przełożyć pas przez fotelik, jednocześnie zahaczając pas o metalowy bolec znajdujący się z boku korpusu,
6. zahaczyć pas o prowadnicę na tyle korpusu,
7. naciągnąć pas w kierunku do górnego mocowania pasa.
8. ustawić pałąk

W celu zamontowania fotelika w samochodzie z bazy należy:

1. Odczepić fotelik od bazy, w tym celu należy ścisnąć mechanizm znajdujący się z tyłu zagłówka z jednoczesnym podniesieniem fotelika,
2. ustawić bazę na siedzeniu – dwa czerwone elementy na bazie powinny być bliżej oparcia siedzenia.
3. przeciągnąć pas przez dwa wloty oznaczone niebieską strzałką.Pas powinien być maksymalnie naprężony, nie może luźno zwisać,
4. zapiąć pas w klamrze fotela samochodowego,

Montowanie fotelika na bazę
1. przed umieszczeniem fotelika na bazie należy sprawdzić czy zacisk blokujący jest zamknięty,
2. nałożyć fotelik na bazę – tyłem do kierunku jazdy,
3. docisnąć fotelik, aż pojawi się kliknięcie (sprawdzić poprawne zaczepienie fotelika unosząc go do góry)
4. przełożyć pas przez fotelik, jednocześnie zahaczając pas o metalowy bolec znajdujący się z boku korpusu,
5. zahaczyć pas o prowadnicę na tyle korpusu,
6. naciągnąć pas w kierunku do górnego mocowania pasa.
7. ustawić pałąk

Karolina
Karolina
3 komentarze
 • Monika

  Ja w tym foteliku demontuje się budkę?

  14 grudnia 2016 at 14:26 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Witam, proszę odebrać maila 🙂

   1 stycznia 2017 at 15:28 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Budka odpinana jest przez zatrzaski po bokach.

   9 stycznia 2017 at 00:14 Odpowiedz

Opublikuj komentarz