Góra

Chicco Multiway Evo

Chicco Multiway Evo

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Chicco Multiway Evo wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na dwóch wysokościach (ustawienie górne przyszyte jest na stałe). Pasy można obniżyć poprzez przełożenie ich prze szlufkę, dodatkowo można regulować je za pomocą klipsów – długość.
Osłonki na pasy wykonane są z materiału, nie ma możliwości ich rozpięcia, aby je ściągnąć należy zsunąć je z pasów.
Zapięcie pasów polega na wciśnięciu dwóch elementów do mechanizmu, tak aby pojawiło się kliknięcie. W celu rozpięcia pasów należy plastikowe elementy ścisnąć i wyciągnąć je z plastikowego mechanizmu, który znajduje się między nóżkami dziecka. Pasy można rozpiąć jedną ręką.

OPARCIE

Spacerówka Chicco Multiway Evo umożliwia dziecku podróż wyłącznie przodem do kierunku jazdy. Oparcie można regulować za pomocą dwóch plastikowych dźwigni umiejscowionych na tyle oparcie, które należy ścisnąć, a następnie ustawić oparcie w odpowiedniej pozycji. Oparcie można ustawić w pięciu pozycjach (wszystkie ustawienia). Zarówno podnoszenie, jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu oparcia nie trzeba ściskać mechanizmu, wystarczy je popchać całą ręką – przy tej opcji pojawiają się kliknięcia, które wskazują, że oparcie przyjęło odpowiednią pozycję. Obniżenie oparcia jest ciche. Tył oparcia w środkowej części jest usztywnione.

PODNÓŻEK

Podnóżek obniża się przy pomocy dwóch dźwigni, znajdujących się pod spodem podnóżka, wymaga to użycia dwóch rąk. Dostępne są dwa ustawienia – całkowicie obniżony lub lekko poniżej poziomu. Podnoszenie podnóżka jest możliwe jedną ręką (nie trzeba używać dźwigni), regulacja cicha. Podnóżek wykonany jest z tego samego materiału co cała tapicerka wózka.

Wózek wyposażony jest dodatkowo w podnóżek dla starszego dziecka, niewielki pasek wykonany z gumy, który znajduje się nad przednimi kołami.

BUDKA

Budkę można regulować jedną ręką, przy każdej zmianie słychać delikatnie szelest materiału. W górnej części budki znajduje się okienko, wykonane z folii , którego nie można zasłonić. Od strony rodziców budka posiada zamek błyskawiczny, oddzielający sztywną cześć budki od miękkiej tylnej części, dzięki takiemu rozwiązaniu posiadamy dodatkową wentylację w lecie. Budkę można naciągnąć, aż do pałąka bezpieczeństwa, dzięki dużemu okienku, dziecko może obserwować co się wokół niego dzieje. Budka z ochroną UV 50+.

SCHOWEK

Spacerówka Chicco Multiway Evo posiada dwie przegródki umiejscowione w miękkiej części budki od strony rodziców. Kieszonki nie są zapinane, pomieszczą drobne rzeczy. Maksymalne obciążenie kieszonek 1 kg.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z materiału, którego nie można ściągnąć. Pałąk bezpieczeństwa można odpiąć z obu stron (czarny przycisk z boku) lub wyciągnąć całkowicie. Podczas składanie wózka nie trzeba ściągać pałąka bezpieczeństwa.

PODSTAWA WÓZKA

Koła

Wózek Chicco Multiway Evo posiada cztery, podwójne koła, wszystkie wykonane z pianki, które z boku posiadają bieżnik. Przednie obrotowe z możliwością zablokowania (szare przyciski znajdujące się pomiędzy przednimi kołami).

Wyciąganie przednich kół

Od spodu, miedzy podwójnymi kołami znajduje się plastikowy element, który należy naciągnąć, a następnie wyciągnąć koło.

Wyciąganie kół tylnych

System do ściągania tylnych kół jest w kolorze szarym i znajduje się między podwójnymi kołami (w górnej części, nad hamulcem). Mechanizm należy naciągnąć, a następnie wyciągnąć kolo.

Hamulec

Hamulec zintegrowany, znajduje się na obu tylnych kołach (nie ma znaczenia, z której strony zostanie wciśnięty), aby zablokować wózek wystarczy dźwignię nacisnąć, aby zwolnić blokadę należy podciągnąć ją do góry.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, który można w łatwy sposób zdemontować (cztery zatrzaski). Kosz nie jest usztywniony. Przy rozłożonym oparciu dostęp do kosza najlepszy jest z boku spacerówki. Maksymalne obciążenie kosza 3 kg.

Rączka do prowadzenia

Rączka do prowadzenia wykonana z pianki, typu rogi bez możliwości regulacji, z lewej strony rączki dostępny jest pasek ułatwiający przenoszenie drobnych przedmiotów osobistych.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do maksymalnie 15 kg

TAPICERKA

Tapicerkę można przecierać mokrą ściereczką, nie ma możliwości zdjęcia jej całkowicie.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Chicco Multiway Evo, kolor zielono-szary. Rama aluminiowa, w kolorze srebrnym. Spacerówkę Chicco Multiway Evo  można kupić w pięciu podstawowych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie http://megaurwis.pl/multiway-evo-c467.html

Producent: www.chiccopolska.pl

Akcesoria

Do wózka otrzymujemy folię przeciwdeszczową oraz bardzo ciepły pokrowiec na nóżki, który od spodu wykonany jest z polaru, od zewnętrznej strony śpiworek wykonany jest z materiału zakończonego folią, co dodatkowo zabezpiecza przed zabrudzeniem w deszczowe dni.

CENA

Wózek Chicco Multiway Evo można kupić w przedziale cenowym do 500 zł

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Rozkładanie stelaża

– należy zwolnić blokadę, która znajduje się z prawej strony stelaża, a następnie pociągnąć do siebie za rogi, na końcu wcisnąć nogą pedał znajdujący się na wysokości kosza, tak aby pojawiło się kliknięcie wskazujące, że wózek jest w pełni rozłożony.

Złożenie stelaża

– należy podciągnąć stopą element znajdujący się na środku stelaża, a następnie wcisnąć stopą wystający element na stelażu po prawej stronie z jednoczesnym skierowaniem rączki do prowadzenia w stronę przednich kół.

Stelaż składa się jak typowa spacerówka

Na stelażu znajduje się rączka do przenoszenia wózka.

Dane techniczne

(pomiar własny)
Spacerówka: szerokość oparcia 32 cm (część sztywna), 38 cm szerokość całkowita
wysokość oparcia 49 cm,
wysokość od siedziska do budki 55 cm,
głębokość siedziska 20 cm
szerokość siedziska 33 cm
szerokość podnóżka 35 cm
długość podnóżka 18 cm
wysokość rączki 104 cm (najwyższy punkt), 100 cm (najniższy punkt rączki)
szerokość rączki 42 cm,
wózek złożony: długość 109 cm (od rączki do kół), wysokość 42 cm (od rączki do kół przednich), 18 cm (tylne koła)
wózek rozłożony długość 110 cm, szerokość 46 cm (budka), 55 cm (szerokość kół)
średnica kół 18 cm,
kosz 40 cm długość, 30 cm szerokość
waga: stelaż z tapicerką 7,9 kg

Film

 

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz