Góra

Chicco Urban

Chicco Urban

WÓZEK DO TESTÓW ZOSTAŁ UDOSTĘPNIONY PRZEZ FIRMĘ MEGAURWIS.PL

GONDOLA

W celu przekształcenia siedziska w gondole należy:
1. Odpiąć klamry znajdujące się pod siedziskiem.
2. Ustawić podnóżek w poziomej pozycji,
3. Ustawić oparcie w poziomie poprzez wciśnięcie czarnych przycisków, które znajdują się po zewnętrznej stronie.
4. Obniżyć oparcie w tym celu należy ścisnąć mechanizm, a następnie pociągnąć go w dół.
4. Zapiąć w górnej części na zamek, w dolnej części (w okolicy nóżek) wywinąć osłonkę z miękkiego materiału.

SPACERÓWKA

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Chicco Urban wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które przyszyte są na stałe. Pasy można obniżyć poprzez przełożenie ich prze szlufkę, dodatkowo można regulować je na długość za pomocą klipsów.
Osłonki na pasy wykonane są z materiału, nie ma możliwości ich rozpięcia, aby je ściągnąć należy zsunąć je z pasów.
Zapięcie pasów polega na wciśnięciu dwóch elementów do mechanizmu, tak aby pojawiło się kliknięcie. W celu rozpięcia pasów należy plastikowe elementy ścisnąć i wyciągnąć je z plastikowego mechanizmu, który znajduje się między nóżkami dziecka.

OPARCIE

Oparcie można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć, następnie ścisnąć dwa elementy na końcu mechanizmu, jednocześnie popychając oparcie w kierunku do góry.
W celu obniżenia oparcia należy ścisnąć mechanizm, a następnie pociągnąć go w dół – czynność tą można wykonać jedną ręką. Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka.
Całkowite rozłożenie oparcia do pozycji leżącej możliwe jest dzięki wciśnięciu dwóch, okrągłych przycisków znajdujących się nad mechanizmem do wypinania siedziska.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Chicco Urban można ustawić w dwóch kierunkach – przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Zmieniając kierunek należy wypiąć całe siedzisko, w tym celu wystarczy jednocześnie wcisnąć szare mechanizmy znajdujące się po obu stronach stelaża (od spodu), na którym umieszczona jest budka.

PODNOŻEK

W wózku Chicco Urban do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy zakończony metalową ramą, wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, przeznaczony dla mniejszych dzieci, jego regulacja polega na wciśnięciu czarnych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie wózka. Przyciski należy wcisnąć jednocześnie zarówno przy podnoszeniu jak i obniżeniu. Po obniżeniu materiałowego podnóżka posiadamy dostęp do podnóżka wykonanego z plastiku, który przeznaczony jest dla starszych dzieci.

BUDKA

Budkę w spacerówce Chicco Urban można regulować jedną ręką regulacja cicha – słychać delikatne kliknięcie, dostępne są cztery pozycje. Budka posiada okienko, które znajduje się w środkowej części, wykonane jest z siatki, które można zasłonić zintegrowaną częścią materiałową. Budka posiada daszek, który chroni dziecko przed słońcem.

SCHOWEK

Wózek Chicco Urban nie posiada schowka.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z aluminium oraz pianki obszytej materiałem – nie jest wyposażony w zamek, można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą przycisków znajdujących się z boku pałąka, od zewnętrznej strony. Pałąk bezpieczeństwa otwieramy poprzez wciśnięcie mechanizmów znajdujących się z boku, a następnie pociągnięciu pałąka w kierunku do siebie.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek wyposażony jest w cztery, piankowe koła, odporne na przebicia. Wszystkie koła są amortyzowane. Przednie mniejsze, obrotowe z możliwością wyjmowania oraz zablokowania –  mechanizm znajduje się nad kołami, należy go wcisnąć w kierunku do dołu.

Zdejmowanie kół przednich

W celu zdjęcia koła należy wcisnąć czarny przycisk, znajdujący się nad kołem po wewnętrznej stronie, następnie zdjąć koło.

Zdejmowanie kół tylnych

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – plastikowy, czarny przycisk znajdujący się od spodu plastikowego elementu, łączącego koła – przycisk należy wcisnąć następnie ściągnąć koło.

HAMULEC

Hamulec w wózku Chicco Urban znajduje się po środku, między tylnymi kołami. Blokuje się go poprzez naciśnięcie butem w kierunku do dołu, zwalnianie hamulca następuje poprzez podniesienie czubkiem buta do góry.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego jest dobry dostęp zarówno od strony rodzica jak i z boku. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału oraz siatki (z boku). Spód kosza jest usztywniony jedynie cienką, plastikową wkładką obszytą materiałem.

RĄCZKA

Rączka pełna, teleskopowa, wykonana z pianki. Rączkę można regulować za pomocą przycisku, znajdującego się na środku (od spodu rączki), który należy wcisnąć, a następnie popchać/pociągnąć rączkę do żądanej pozycji, dostępne są cztery pozycje.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 15 kg.

TAPICERKA

Tapicerka nie jest zdejmowana.

AKCESORIA

Do testowania wózka Chicco Urban otrzymałam osłonkę na nóżki oraz wkładkę na siedzisko dla mniejszych dzieci

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Chicco Urban, kolor Summer Nature. Siedzisko, kosz wykonane są w kolorze szarym, Budka, wkładka dla mniejszych dzieci, osłonki na pasy, osłonka na nogi wykonane są w kolorze zielonym. Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można zobaczyć m.in. na stronie: http://megaurwis.pl/urban-c763.html

GWARANCJA

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego).

CENA

Wózek można kupić w przedziale cenowym do 1500 zł.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie wózka:
1. wypiąć siedzisko,
2. przesunąć w kierunku do góry czarny przycisk (po prawej stronie) nad okrągłym przegubem,
3. jednocześnie wcisnąć czarny przycisk znajdujący się wewnątrz okrągłego przegubu – w jego górnej części po prawej stronie oraz szary przycisk po lewej stronie, w okrągłym przegubie.
4. pociągnąć rączkę w kierunku do dołu oraz całość ramy wózka za przegub w kierunku do góry.
Wózek można złożyć wraz z siedziskiem, jednak będzie zajmował dużo miejsca.

Rozkładanie wózka: należy wcisnąć szary przycisk znajdujący się wewnątrz okrągłego przegubu, następnie pociągnąć wózek w kierunku do góry.

MONTOWANIE FOTELIKA NA STELAŻ

Więcej zdjęć i informacji o montażu fotelika Chicco Auto-Fix Fast można zobaczyć tutaj

DANE TECHNICZNE:

(POMIAR WŁASNY)

Wymiary gondoli:
długość 80 cm, szerokość 32 cm, wysokość 19 cm (od materaca do krawędzi gondoli)

Spacerówka: szerokość oparcia 34 cm,
wysokość oparcia 44 cm,
wysokość od siedziska do budki 58 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 43 cm,
podnóżek z materiału antypoślizgowego długość 16 cm, szerokość 30 cm
wysokość rączki 106 cm (najwyższy punkt), długość/szerokość rączki 47cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 71 cm, wysokość z kołami 27 cm, szerokość 47cm (rączki), 47cm (środek), 62 cm (tylne koła)
rozłożony 100 długość(przy rączce max złożonej), 116 przy rączce max wyciągniętej , szerokość 47cm (oparcie), 62 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 18cm , tylne średnica 25 cm,
waga: stelaż z tapicerką 10,5 kg

Karolina
Karolina
2 komentarze
 • Torba do wózka

  Używałam wózki tej firmy i muszę przyznać, że to najlepsze, jakie miałam. Szczególnie właśnie te wielofunkcyjne. Lekkie, łatwo się je składa i mieszczą się w bagażniku samochodu, co jest ogromnym plusem. Poza tym mają pojemną torbę do wózka, w której mogłam schować wszystko i zachować przy tym porządek i szybko wyciągać poszczególną rzecz, która była mi potrzebna. Jest to średniej klasy wózek, ale myślę, że każdy, kto może nieco więcej przeznaczyć na wózek to warto 🙂

  12 czerwca 2019 at 14:56 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Dziękuję za opinię 🙂

   16 czerwca 2019 at 22:51 Odpowiedz

Opublikuj komentarz