Góra

Concord Wanderer

Concord Wanderer

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Concord Wanderer wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które są przyszyte na stałe, a ich długość można regulować jedynie za pomocą klipsów. Zapinanie pasów polega na wciśnięciu po obu stronach plastikowych elementów. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego przycisku z logo firmy, znajdującego się na środku mechanizmu. Osłonki na pasy zapinane są na rzepy.

OPARCIE

Oparcie można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie oparcia nie wymaga użycia dwóch rąk, należy pociągnąć w kierunku do góry pasek zakończony czarną, plastikową końcówką z logo firmy. W celu obniżenia oparcia należy pociągnąć w kierunku do dołu pasek z białą plastikową końcówka z logo firmy. Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Concord Wanderer można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy wypiąć całe siedzisko – należy jednocześnie wcisnąć mechanizmy znajdujące się po obu stronach (od spodu) stelaża na którym umieszczona jest budka.
Siedzisko w spacerówce Concord Wanderer rozkłada się prawie do pozycji leżącej.

PODNÓŻEK

W wózku Concord Wanderer do dyspozycji mamy jeden podnóżek, wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, zakończony jest metalową ramą. Jego regulacja polega na wciśnięciu dwóch czarnych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie wózka. Przyciski należy wcisnąć jednocześnie aby zmienić ustawienie podnóżka. Do dyspozycji mamy kilka pozycji. Podnoszenie podnóżka można wykonać jedną ręką, nie należy ponownie wciskać szarych przycisków. Przy obniżaniu nie pojawiają się kliknięcia, przy podnoszeniu słychać wyraźne kliknięcia.
Podnóżek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ wypychając go usuwamy np. piasek, który się na nim zgromadził.

BUDKA

Budkę można regulować jedną ręką, w związku z tym, iż nie ma ograniczeń, można ją ustawić w dowolnej pozycji. Budka jest w miarę cicha (słychać delikatne kliknięcie). Wyposażona jest w okienko z siatki, zamykane na zamek, które dostępne jest po rozłożeniu oparcia.
Dodatkowo budka wyposażona jest w daszek z materiału który jest wodoodporny i wyposażony w filtr przeciwsłoneczny UV 50+

SCHOWEK

Wózek wyposażony jest w dość duży schowek wykonany z materiału, tego samego koloru co budka, który umiejscowiony jest na tyle oparcia, nie posiada przegródek na drobne rzeczy.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z plastiku oraz z pianki obszytej materiałem (zapinany na zamek). Można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą przycisków znajdujących się od wewnętrznej strony mechanizmu do regulacji podnóżka. Pałąk bezpieczeństwa otwieramy poprzez naciśnięcie mechanizmów znajdujących się od spodu, a następnie pociągnięciu pałąka w kierunku do góry. Dodatkowo pałąk bezpieczeństwa wyposażony jest (po rozpięciu zamka) w materiał chroniący nóżki dziecka przed wiatrem. Materiał zakończony jest gumką, która ułatwia mocowanie na podnóżku.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek wyposażony jest w cztery gumowe koła, wypełnione pianką, odporne na przebicia, wszystkie koła są łożyskowane. Spacerówka posiada amortyzacje na wszystkie koła (amortyzuje i tłumi drgania). Dodatkowo na kołach zamocowane są elementy odblaskowe.
Przednie mniejsze obrotowe z możliwością zablokowania. Mechanizm (srebrny prostokątny przycisk) znajduje się nad kołem. W celu zablokowania należy go wcisnąć w kierunku do dołu.

ZDEJMOWANIE KÓŁ TYLNYCH

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – czarny guzik (znajdujący się na środku tylnych kół) należy wcisnąć następnie ściągnąć koło.

HAMULEC

Hamulec znajduje się obok prawego koła, aby go zablokować wystarczy czerwoną dźwignię nacisnąć butem tak, aby pojawiło się kliknięcie, aby zwolnić blokadę należy podciągnąć ją butem do góry.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz (20 l/4kg), do którego zawsze jest dobry dostęp, nawet przy rozłożonym oparciu. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału, dostęp do niego mamy zarówno od strony rodzica, z przodu, jak i z boku. Spód kosza jest usztywniony trzema plastikowymi wkładkami

RĄCZKA

Rączka pełna, wykonana z pianki. Regulowana za pomocą dwóch przycisków z logo firmy, znajdujących się po zewnętrznej stronie ramy, dostępnych jest siedem pozycji. Dodatkowo na rączce umieszczony jest pasek mocujący z zabezpieczeniem transportowym.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci od 6 miesiąca do 15 kg.

TAPICERKA

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża na zatrzaski oraz rzepy.

AKCESORIA

Do testowania wózka Concord Wanderer otrzymałam: folię przeciwdeszczową, materiałowy daszek na budkę do spacerówki

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Concord Wanderer z 2015 roku, kolor czarny 7, wnętrze budka w kolorze szarym. Rama aluminiowa, w kolorze czarny/szary. Spacerówkę Concord Wanderer można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/wozek-concord-wanderer-3w1-sleeper-air-c645.html

GWARANCJA

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego).

CENA

Wózek spacerowy Concord Wanderer można kupić w przedziale cenowym do 2000 zł, zestaw 3 w 1 możemy kupić w przedziale 3500 zł.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie wózka

1. Wcisnąć przyciski do regulacji rączki (znajdują się po zewnętrznej stronie) i złożyć uchwyt- rączkę całkowicie do dołu.
2. Następnie wcisnąć dwie dźwignie (srebrne) odblokowujące, znajdujące się po prawej i lewej stronie ramy aluminiowej, wcisnąć przyciski zabezpieczające po wewnętrznej stronie dźwigni i pociągnąć obie dźwignie do góry. Złożyć uchwyt do dołu.
3. Następnie chwycić wózek za pasek mechanizmu składającego (taśma z napisem „lift”) i podnieść, pozwalając na jego całkowite złożenie.
4. Spiąć wózek na czas transportu za pomocą paska mocującego znajdującego się na środku rączki

Rozkładanie wózka

1. Zwolnić zabezpieczenie transportowe (pasek) .
2. Chwycić za rączkę i podnieść wózek do góry, tak by wózek mógł się rozłożyć (słyszalne zatrzaśnięcie blokad)

Gondola

Gondolę można zobaczyć tutaj.

DANE TECHNICZNE :

(pomiar własny)

Spacerówka: szerokość oparcia 35 cm,
wysokość oparcia 47 cm,
wysokość od siedziska do budki 55 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 50 cm,
podnóżek z materiału antypoślizgowego długość 20 cm, szerokość (środkowy punkt) 31 cm
wysokość rączki 108 cm (najwyższy punkt), 88 cm długość/szerokość rączki 47cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 82 cm, wysokość z kołami 76 cm, szerokość 41cm (przód), 63cm (środek), 45 cm (tył)
rozłożony 130 długość, szerokość 48 cm (oparcie/stelaż), 60 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 18cm , tylne średnica 29 cm,
waga: stelaż z tapicerką 13,5 kg, gondola 5,3kg

Film

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz