Góra

Cybex Hora

Cybex Hora

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Cybex Hora wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które przyszyte są na stałe, można je regulować na długość za pomocą klipsów.
Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie.
Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu (niekoniecznie jednocześnie) dwóch mechanizmów.
Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane. W celu ich zdjęcia należy wyciągnąć pas bezpieczeństwa z plastikowego mechanizmu, następnie wyciągnąć osłonkę w kierunku do góry.

Oparcie

Oparcie w spacerówce Cybex Hora można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć, następnie ścisnąć dwa elementy na końcu mechanizmu, jednocześnie popychając oparcie w kierunku do góry.
W celu obniżenia oparcia należy ścisnąć mechanizm, następnie pociągnąć go w dół – czynność tą można wykonać jedną ręką. Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka.
Wózek posiada możliwość rozłożenia oparcia całkowicie do pozycji leżącej.

Siedzisko

Siedzisko w spacerówce Cybex Hora można ustawić wyłącznie przodem w kierunku jazdy.

Podnóżek

W wózku Cybex Hora do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, przeznaczony dla mniejszych dzieci. Do dyspozycji mamy dwie pozycje pionowa/pozioma. W celu obniżenia do pozycji pionowej należy pociągnąć w kierunku do siebie metalowy pręt znajdujący się pod podnóżkiem, aby ustawić podnóżek do pozycji poziomej wystarczy podnieść podnóżek do góry. Po obniżeniu materiałowego podnóżka posiadamy dostęp do podnóżka, który przeznaczony jest dla starszych dzieci.

Budka

Budkę można regulować jedną ręką, do dyspozycji mamy dwa ustawienia. Budka jest w miarę cicha. słychać delikatne kliknięcie. Wyposażona jest w okienko z siatki i folii (od spodu), które zamykane jest na rzep. Dodatkowo spacerówka Cybex Hora posiada drugie duże okienko wykonane z siatki, które jest dostępne po rozłożeniu oparcia. Okienko można przykryć materiałem zapinanym na zamek, który chroni główkę dziecka przed wiatrem czy chłodem, a w upalne dni zapewni dodatkową wentylację. W celu odsłonięcia okienka, materiał należy zrulować i zapiąć na guzik (okolice rączki do prowadzenia).

Schowek

Wózek Cybex Hora nie posiada schowka, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz.

Pałąk bezpieczeństwa

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z plastiku pokrytego materiałem, który zapinany jest na zamek. Można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą szarych przycisków znajdujących się od spodu pałąka które należy wcisnąć.

Podstawa koła

Koła

Wózek posiada cztery koła, które wykonane są z pianki. Przednie koło obrotowe, z możliwością zablokowania i zdejmowania. Mechanizm do blokowania koła (szary przycisk) znajduje się nad kołem. Mechanizm do zdejmowania przedniego koła znajduje się z tyłu koła (metalowy przycisk). W tym celu należy wcisnąć przycisk (przy użyciu jakiegoś przedmiotu), następnie ściągnąć koło.
Koła tylne są amortyzowane, posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – srebrny przycisk przy tylnych kołach. W tym celu należy wcisnąć przycisk, następnie ściągnąć koło.

Hamulec

Hamulec w wózku Cybex Hora znajduje się obok prawego koła. W celu zablokowania hamulca wystarczy dźwignię nacisnąć butem (w kierunku do dołu) tak, aby pojawiło się kliknięcie. W celu zwolnienia blokady należy dźwignię podciągnąć butem do góry.

Kosz

Wózek Cybex Hora wyposażony jest w kosz, do którego jest dobry dostęp z każdej strony, nawet przy rozłożonym oparciu. Spód kosza wykonany jest z materiału, usztywniony dwoma deseczkami obszytymi materiałem. Boki wykonane są z siatki.

Rączka

Rączka typu “rogi” wykonane z plastiku bez możliwości regulacji.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 15 kg.

Tapicerka

Brak możliwości ściągnięcia tapicerki. Montowana jest do stelaża na stałe.

Akcesoria

Do testowania wózka Cybex Hora nie otrzymałam akcesoriów

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Cybex Hora z 2015 roku, kolor blue moon. Rama aluminiowa, w kolorze srebrnym. Spacerówkę Cybex Hora można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/?do_search=true&search_query=cybex+hora

Gwarancja

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego).

Cena

Wózek Cybex Hora można kupić w przedziale cenowym do 1000 zł tj.  699 zł.

Składanie i rozkładanie stelaża

Składanie wózka:
1. wcisnąć szary przycisk znajdujący się od wewnątrz prawego “rogu”,
2.podciągnąć szare przyciski znajdujące się po obydwu stronach “rogów” następnie należy złożyć wózek w kierunku do przodu.

Rozłożenie wózka: odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka i pociągnąć za rogi, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

Dane techniczne : (pomiar własny)

Spacerówka: szerokość oparcia 36 cm,
wysokość oparcia  42 cm,
wysokość od siedziska do budki 60 cm,
głębokość siedziska wraz z ponóżkiem  43 cm,
długość podnóżka 18 cm, szerokość 22 cm
wysokość rączki 104 cm (najwyższy punkt),
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 88 cm, wysokość z kołami 38cm, szerokość (w okolicy kół) 56 cm
rozłożony 115 długość, szerokość 48 cm (oparcie), 56 cm (tylne koła)
koło przednie średnica 18 cm , tylne średnica 22 cm,
waga: stelaż z tapicerką 8,9 kg

Film

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz