Góra

Cybex Priam light seat

Cybex Priam light seat

GONDOLA

Gondola składa się z trzech elementów – czarnego stelaża, który w spacerówce jest podstawą siedziska, materiału, materacyka wykonanego z gąbki oraz usztywnionego spodu wykonanego z drewnianej płyty, zakończonej czterema nóżkami. Drewnianą płytę należy włożyć do środka materiału tak, aby cztery nóżki przeszły przez otwory, następnie podnieść cztery płozy zakończone literką “u” i zaczepić je o stelaż. Płozy służą do usztywnienia gondoli – aby gondola się samoistnie nie złożyła, należy dodatkowo zapiąć je rzepami o stelaż. Końcowym etapem jest wywinięcie materiału (do wewnątrz). W celu zabezpieczenia przed zsunięciem materiału, od wewnętrznej strony wszyte są rzepy oraz zamki błyskawiczne, które znajdują się na środku gondoli.

Warto pamiętać, że strona z której strony mamy założyć materiał na stelaż wyznacza dziura w materiale, która powinna się idealnie spasować z jedynym miejscem bez pianki na stelażu.

Wózek Cybex Priam wyposażony jest w system zmniejszenia gondoli o połowę, dzięki takiemu rozwiązaniu, wózek łatwo przetransportować.

Dziecko w gondoli będzie mogło jeździć wyłącznie w pozycji leżące ze względu na brak możliwości regulowania oparcia. Od spodu gondola posiada cztery nóżki, dzięki którym gondolę można położyć wszędzie, nie obawiając się, że czymś ja pobrudzimy.

BUDKA GONDOLI

Regulacja budki nie wymaga użycia żadnego mechanizmu, polega na naciągnięciu lub złożeniu budki, można to wykonać jedną ręką. Budkę reguluje się cicho, można ją dodatkowo wydłużyć poprzez odpięcie zamka błyskawicznego. Dostępne są dwie pozycje, przy wydłużeniu budki do dyspozycji mamy trzy ustawienia. Budka posiada okienko, które znajduje się w cześć wydłużonej, wykonane z siatki oraz folii (od dołu), które można zasłonić jedynie po zapięciu wydłużonej części, nie posiada osobnego materiału do zasłonięcia. Budka wyposażona jest w filtr UVP 50+.

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest poprzez naciągnięcie na krawędź gondoli oraz dodatkowo zapinana na zatrzaski.

Gondola posiada uchwyt do przenoszenia, który w spacerówce służący jako pałąk bezpieczeństwa.

ŚCIĄGANIE GONDOLI

Montowanie gondoli czy spacerówki  wyposażone jest w ten sam mechanizm. W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy wcisnąć mechanizm znajdujący się po bokach stelaża (szare przyciski), a następnie unieść gondolę do góry. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć gondolę na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Cybex Priam Light Seat wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które przyszyte są na stałe na dwóch wysokościach, reguluje się je za pomocą klipsów – długość – w obszarze pomiędzy dwoma przeszyciami pasów do tapicerki. Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu przycisku z logo firmy Cybex, znajdującego się na środku mechanizmu. Osłonki na pasy zapinane są za pomocą zatrzasków, dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo je utrzymać w czystości.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Cybex Priam Light Seat reguluje się za pomocą plastikowego mechanizmu umiejscowionego w górnej części oparcia, od strony rodziców (w kolorze srebrnym). Mechanizm należy odchylić z jednoczesnym ustawieniem oparcia na dowolnej wysokości. Przy ustawieniu oparcia przodem do kierunku jazdy do dyspozycji mamy trzy ustawienia, oparcie można rozłożyć całkowicie do pozycji leżącej. W ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, oparcie można ustawić również w tych samych, trzech pozycjach. Tył oparcie nie jest usztywniony.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Cybex Priam Light Seat można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko. Siedzisko można złożyć razem ze stelażem w ustawieniu przodem do kierunku jazdy. Przy ustawieniu tyłem do kierunku jazdy można złożyć wózek wraz z siedziskiem jednak składa się on do bardzo dużych rozmiarów. Ściągnięcie siedziska polega na wciśnięciu jednocześnie, dwóch szarych guzików, a następnie wyciągnięciu delikatnie siedziska z płoz. Wkładanie siedziska na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie. Siedzisko jest bardzo wysoko osadzone (80 cm), dzięki czemu pasuje do wysokości większości stołów (może służyć jako krzesełko w restauracji).

Inny rodzaj siedziska do wózka Cybex można zobaczyć tutaj.

PODNÓŻEK

Spacerówka typu kubełek charakteryzuje się tym, iż regulacja podnóżka jest ściśle związana z regulacją oparcia, obniżenie oparcia jednocześnie podnosi podnóżek do góry, ustawiając siedzisko w pozycji leżącej.

BUDKA

W zestawie otrzymujemy jedną budkę, która pasuje zarówno do gondoli jak i do spacerówki. Budkę można wydłużyć poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym. Budkę reguluje się cicho, jedną ręką, dostępne są dwie pozycje, przy wydłużeniu budki do dyspozycji mamy trzy ustawienia.  Budka posiada okienka, znajduje się w cześć wydłużonej, wykonane z siatki i folii (od dołu), które można zasłonić jedynie po zapięciu wydłużonej części, nie posiada osobnego materiału do zasłonięcia. Budka wyposażona jest w filtr UVP 50+.

SCHOWEK

Wózek nie posiada schowków, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa pasuje zarówno do gondoli jak i do spacerówki. W gondoli spełnia funkcję uchwytu do przenoszenia gondoli.

PODSTAWA WÓZKA

Koła

Wózek posiada cztery, gumowe koła. Koła można dopasować do swoich preferencji, do dyspozycji mam lekkie koła na równe nawierzchnie, terenowe na wyboisty bruk jako rozwiązanie hybrydowe oraz trekkingowe do miasta i na wieś. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania (szare przyciski znajdujące się nad przednimi kołami).

Wyciąganie przednich kół

Należy przesunąć srebrny przycisk znajdujący się od spodu ramy łączącej przednie koła, a następnie wyciągnąć przednie koło.

Wyciąganie kół tylnych

Koła tylne również posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć srebrny guzik znajdujący się od spodu, przy tylnych kołach, a następnie pociągnąć za koło.

HAMULEC

Hamulec znajduje się między tylnymi kołami, nie niszczy butów, aby zablokować wózek wystarczy dźwignię skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy skierować ją do góry.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, który można zamknąć, od strony rodziców wszyte są magnesy, oraz dodatkowo zaczepy. Kosz można w łatwy sposób zdemontować (zatrzaski), od spodu jest usztywniony, dostęp do kosza jest nawet przy rozłożonym oparciu.

RĄCZKA

Rączka do prowadzenia pełna, gładka, regulowana teleskopowo, wykonana ze eco-skóry, w  kolorze czarnym. Rączkę można regulować za pomocą środkowego przycisku znajdującego się na środku (od spodu rączki), który należy wcisnąć, a następnie popchać/pociągnąć rączkę do żądanej pozycji, dostępne są cztery pozycje. Rączka nie jest sztywno osadzona, wyczuwalne są luzy (góra/dół).

STELAŻ

Stelaż wyposażony jest w pasek na nadgarstek, dzięki któremu wózek nigdy nam się przypadkowo nie wysunie z ręki.

Stelaż posiada blokady przed samoistnym złożeniem się wózka, mechanizm znajduje się na ramie stelaża, w kolorze srebrnym, który dopiero po zsunięciu całkowicie rączki daje możliwość złożenia kół.

Stelaż można ciągnąć na dwóch tylnych kołach, należy postępować tak samo jak przy składaniu stelaża, które zostało opisane poniżej  Opcja taka idealnie sprawdzi się na plaży lub śniegu.

TAPICERKA

Tapicerkę można zdjąć całkowicie, montowana jest za pomocą rzepów, zatrzasków oraz od spodu siedziska za pomocą plastikowego mechanizmu. Przed założeniem materiału na stelaż warto się zapoznać, z której strony ma być zamontowana – otwór na budkę musi idealnie pasować do kawałka stelaża, który nie jest pokryty gąbką.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Cybex Priam siedzisko Light, kolor Autumn Gold. Rama aluminiowa, w kolorze czarnym z elementami chromowymi. Spacerówkę udostępniła firma Cybex, na stroniehttp://cybex-online.com/pl/pushchairs/priam.html można zobaczyć inne wersjach kolorystyczne wózka.

GWARANCJA

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

AKCESORIA

Do wózka można dokupić narty zamiast przednich kół, śpiworek, parasolkę, moskitierę, torbę pielęgnacyjną, uchwyt na kubek, kid board czyli dostawka dla starszego dziecka.

FOTELIK

Na stelażu Cybex Priam można zamontować fotelik Aton Q oraz Cloud Q.

CENA

Wózek Cybex Priam Light seat można kupić w różnych zestawieniach np.

– wersja gondola, spacerówka, fotelik
– wersja gondola spacerówka
– sama spacerówka

Cenę każdej z wersji można zobaczyć m.in. na stronie http://megaurwis.pl/priam-2w1-light-seat-c1113.html

Składanie i rozkładanie stelaża

Wózek można złożyć jedną ręką, należy odchylić maksymalnie mechanizm do regulacji oparcia (umiejscowiony na tyle oparcia, od strony rodziców), a następnie złożyć siedzisko maksymalnie do przodu. Przesunąć w lewo mechanizm znajdujący się na górze rączki, wcisnąć mechanizm od spodu (do regulacji wysokości rączki) z jednoczesnym popchaniem rączki maksymalnie do dołu. Pociągnąć za rączkę do góry tak, aby przednie koła weszły między duże. W celu zmniejszenia wózka do jeszcze większych rozmiarów warto odblokować koła obrotowe oraz złożyć mechanizm, który znajduje się pod siedziskiem i stelażem (czarne guziki od wewnętrznej strony).

Rozłożenie stelaża – należy popchać rączkę tak, aby rozłożyły się koła, pociągnąć za siedzisko do pozycji pionowej, aż pojawi się kliknięcie, wyciągnąć rączkę wciskając mechanizm znajdujący się od spodu – pojawi się kliknięcie.

DANE TECHNICZNE

(pomiar własny)

Gondola:
długość 77 cm, szerokość 33 cm, wysokość 21 cm (od materaca do krawędzi gondoli)

Spacerówka:
szerokość oparcia 29 cm (środek), 40 cm (pomiar zewnętrzny)
wysokość oparcia 48 cm,
wysokość od siedziska do budki 55 cm,
głębokość siedziska 26 cm
szerokość siedziska 25 cm (plecy) 31 cm (środek) 33 cm (kolana)
szerokość podnóżka od 22 cm do 33 cm
długość podnóżka 22 cm

wysokość rączki  106 cm (najwyższy punkt), 104 cm , 100 cm, 98 cm (najniższy punkt)
szerokość rączki 49 cm,

wózek złożony: długość 95 cm (wraz z rączką złożoną), wysokość z kołami 35 cm, szerokość 49 cm (rączki), 51 cm (środek), 57 cm (tylne koła)
wózek rozłożony długość 104 cm, szerokość 46 cm (budka), 57 cm (tylne koła)

koła przednie średnica 19 cm, tylne średnica 30 cm,
kosz 46 cm długość, 33 cm szerokość
waga: stelaż z tapicerką 12,1 kg

Film

 

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz