Góra

Cybex Solution Q3-Fix

Cybex Solution Q3-Fix

PRZEDZIAŁ WAGOWY

Fotelik Cybex Solution Q3-Fix jest przeznaczony dla dzieci ważących od 15 do 36 kg tj. od 3 do 12 lat. Taki przedział wagowy kwalifikuje fotelik do grupy 2/3.

KORPUS

Fotelik Cybex Solution Q3 fix składa się z siedziska oraz oparcia z regulowaną wysokością zagłówka. Oparcie wykonane jest w większej części z plastiku, po bokach na wysokości barków oraz głowy znajduje się styropian. Dodatkowo oparcie posiada wbudowany system wentylacji – na całej długości znajdują się dziurki, które odpowiedzialne są za poprawę cyrkulacji powietrza. Siedzisko wykonane jest wyłącznie z plastiku.

Oparcie nie jest sztywno połączone z siedziskiem, można je swobodnie ruszać do przodu i do tyłu. Takie rozwiązanie powoduje, że fotelik dostosuje się do każdego kąta nachylenia oparcia w samochodzie, oraz ściśle do niego będzie przylegać.

Fotelik Cybex Solution Q3-Fix wyposażony jest w system ochrony bocznej L.S.P,(Linear Side-impact Protection) który znajduje się z obu zewnętrznych stron oparcia. Podnosi on bezpieczeństwo w przypadku kolizji bocznej.

W celu prawidłowego zamontowania dwóch elementów systemu L.S.P należy ustalić za pomocą oznaczeń L oraz P stronę gdzie elementy umieścić (oznaczenia znajdują się zarówno na foteliku jak i na elementach), a następnie wcisnąć elementy do wyznaczonych w tym celu otworów oraz docisnąć całość w kierunku do dółu.

Jak połączyć oparcie z siedziskiem w foteliku Cybex Solution Q3-Fix

Oparcie należy połączyć z siedziskiem wpinając zaczepy na uchwyt, który znajduje się na osi siedziska.

ISOFIX

Fotelik Cybex Solution Q3-Fix można używać bez zaczepów ISOFIX na dowolnym siedzeniu samochodu z 3 punktowymi pasami bezpieczeństwa oraz automatyczną blokadą lub za pomocą systemu ISOFIX, w tym celu należy pociągnąć pomarańczową dźwignię znajdującą się na środku, od spodu siedziska, która wysuwa system ISOFIX.
W celu zamontowania uchwytów należy je obrócić o 180°. Możliwość schowania uchwytów ISOFIX ułatwia montowanie fotelika wyłącznie pasem bezpieczeństwa.

REGULACJA ZAGŁÓWKA

Fotelik Cybex Solution Q3-Fix posiada możliwość regulacji zagłówka, mechanizm do zmiany wysokości znajduje się na tyle oparcia, w kolorze szarym. Mechanizm należy ścisnąć i unieść lub obniżyć oparcie. Zagłówek można ustawić w jedenastu pozycjach (na zdjęciach pokazane jest ustawienie najwyższe oraz najniższe). Wysokość zagłówka należy ustawić tak, aby pomiędzy ramieniem dziecka, a dolną krawędzią zagłówka mieściły się dwa palce.
Fotelik rozszerza się o 8 cm i podwyższa o 20 cm.

Dodatkowo zagłówek można odchylić, aby główka dziecka podczas snu nie opadała do przodu. W tym celu należy lekko podciągnąć do góry za srebrny element, a następnie popchać plastikowy zagłówek do przodu lub do tyłu. Do dyspozycji mamy trzy ustawienia kąta nachylenia.

MONTOWANIE FOTELIKA – KIERUNEK JAZDY

Fotelik można zamontować zgodnie z kierunkiem jazdy, w pojazdach wyposażonych w 3 punktowe pasy bezpieczeństwa, na tylnej kanapie przy drzwiach, na środku oraz na przednim fotelu pasażera, które należy odchylić maksymalnie do tyłu. Fotelika nie można montować w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy.

MONTOWANIE FOTELIKA W SAMOCHODZIE

1. umieść dwa elementy pomocnicze ISOFIX, dzięki którym łatwiej jest umieścić zaczepy między oparciem,a siedziskiem w samochodzie, gdzie znajdują się uchwyty ISOFIX
2. pociągnij pomarańczową dźwignię znajdującą się na środku, od spodu siedziska,
3. obróć zaczepy o 180°, tak aby były skierowane w kierunku elementów pomocniczych
4. przyciski, które znajdują się na obu zaczepach powinny być czerwone.
5. wsuń oba zaczepy do elementów pomocniczych ISOFIX, aż zatrzasną się w uchwytach ISOFIX
6. przycisk na zaczepach ISOFIX powinny być zielone z obu stron
7. ustawić za pomocą pomarańczowej dźwigni fotelik przesuwając go do przodu.
8. zapnij pas
9. Podczas montażu fotelik nie powinien być ustawiony w pozycji do spania
oparcie fotelika Cybex Solution Q3-Fix powinno dokładnie przylegać do oparcia fotela samochodowego

ZAPINANIE PASÓW

1. posadź dziecko w foteliku,
2. przeprowadź pas przez dwie dolne prowadnice (pas będzie przebiegał tuż nad pachwiną dziecka) i zapnij w klamrze samochodu, aż pojawi się kliknięcie,
3. napręż pas biodrowy
4. przeprowadź pas przez górną prowadnicę (przy zagłówku) od strony czerwonej klamry zabezpieczającej przed wysunięciem się pasa.

DEMONTAŻ FOTELIKA

1. wciśnij i przesuń czerwone przyciski,
2. wyjmij fotelik z elementów pomocniczych
3. obróć zaczepy o 180°
4. pociągnij za pomarańczową dźwignię, jednocześnie wsuwając system ISOFIX.

SCHOWEK

Fotelik Cybex Solution Q3-Fix posiada schowek na instrukcję obsługi, który umiejscowiony jest na tyle oparcia.

CENA

Fotelik Cybex Solution Q3-Fix można kupić w przedziale cenowym do 1000 zł.(899 zł)

TESTY ZDERZENIOWE ADAC

Brak

AKCESORIA

W zestawie otrzymujemy elementy pomocnicze ISOFIX, dodatkowo możemy dokupić pokrowiec na lato.

TAPICERKA

Tapicerkę fotelika Cybex Solution Q3-Fix można zdjąć całkowicie oraz prać ją w pralce w temperaturze 30°C, wybierając program do delikatnych tkanin.

Fotelik Cybex Solution Q3-Fix można kupić w wielu wersjach kolorystycznych, które można zobaczyć m.in. na stronie LINK

Cała tapicerka składa się z pięciu części, od wewnętrznej strony obszyta jest pianką, siedzisko dodatkowo posiada poduszeczkę od spodu. Na wysokości pleców dziecka znajduje się płytka z plastiku, która dodatkowo usztywnia okolicę pleców.
Większość tapicerki ściąga się za pomocą zatrzasków, guzików oraz rzepów. Tapicerkę najlepiej ściągać po rozłożeniu oparcia na płasko.

Tapicerkę można kupić w dwóch wersjach Wersja Comfort to miękka i przytulna tapicerka Platinum w 3 wyjątkowych kolorach. Wersja Plus to charakterystyczny wygląd dzięki ekskluzywnej, bardzo wytrzymałej tkaninie o diagonalnym splocie – denim, w 4 różnych kolorach.

WYMIARY

waga 7,6 kg

oparcie:

długość oparcia 55 cm (min. wysunięty zagłówek), 75 cm (max. wysunięty zagłówek)

szerokość oparcia 23 cm (plecy), 35 cm (ramiona ) – ustawienie przy max. wysuniętym zagłówku, 26 cm przy min. wysuniętym zagłówku

siedzisko:

długość siedziska 34 cm

szerokość siedziska 23 cm (plecy), 29 cm (nogi)

wymiary pudła szerokość 31 cm, długość 49 cm, wysokość 62 cm

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz