Góra

Cybex Solution S-FIX

Cybex Solution S-FIX

PRZEDZIAŁ WAGOWY

Fotelik Cybex Solution S-FIX jest przeznaczony dla dzieci ważących od 15 do 36 kg tj. od 3 do 12 lat. Taki przedział wagowy kwalifikuje fotelik do grupy 2/3.

KORPUS

Fotelik Cybex Solution S-FIX składa się z siedziska oraz oparcia z regulowaną wysokością zagłówka. Siedzisko wykonane jest wyłącznie z plastiku, które posiada wbudowany system wentylacji – na całej długości znajdują się dziurki, które odpowiedzialne są za poprawę cyrkulacji powietrza . Oparcie w większej części wykonane jest z plastiku, po bokach na wysokości barków znajduje się styropian, który od zewnętrznej strony wzmocniony jest plastikiem, podobnie jest w przypadku zagłówka, który również wykonany jest ze styropianu, część odpowiedzialna za regulację kąta nachylenia zagłówka wykonana jest wyłącznie z plastiku.

Oparcie nie jest sztywno połączone z siedziskiem, można je swobodnie ruszać do przodu i do tyłu. Takie rozwiązanie powoduje, że fotelik dostosuje się do każdego kąta nachylenia oparcia w samochodzie, oraz ściśle do niego będzie przylegać.

Dodatkowo fotelik wyposażony jest w system ochrony bocznej L.S.P,(Linear Side-impact Protection) który znajduje się z obu zewnętrznych stron oparcia. Podnosi on bezpieczeństwo w przypadku kolizji bocznej. System uruchamiamy wyłącznie od strony drzwi, przy których ustawiony jest fotelik. System L.S.P można ustawić poprzez wciśnięcie przycisku z napisem “press” tak, aby cały system L.S.P wysunął się maksymalnie (kliknięcie). W celu złożenia systemu L.S.P. należy wcisnąć drugi przycisk “press”, który pojawia się po odchyleniu systemu L.S.P., a następnie złożyć system.

Jak połączyć oparcie z siedziskiem w foteliku Cybex Solituon S-FIX?

Oparcie należy połączyć z siedziskiem wpinając zaczepy na uchwyt, który znajduje się na osi siedziska.

ISOFIX

Fotelik Cybex Solution S-Fix można używać bez zaczepów ISOFIX na dowolnym siedzeniu samochodu z 3 punktowymi pasami bezpieczeństwa oraz automatyczną blokadą lub za pomocą systemu ISOFIX, w tym celu należy pociągnąć pomarańczową dźwignię znajdującą się na środku, od spodu siedziska, która wysuwa system ISOFIX, W celu zamontowania uchwytów należy je obrócić o 180°. Możliwość schowania uchwytów ISOFIX ułatwia montowanie fotelika wyłącznie pasem bezpieczeństwa.

REGULACJA ZAGŁÓWKA

Fotelik Cybex Solution S-FIX posiada możliwość regulacji zagłówka (zmiana wysokości oraz kąt nachylenia), mechanizm do zmiany wysokości znajduje się na tyle oparcia, w kolorze szarym. Mechanizm należy ścisnąć i unieść lub obniżyć oparcie. Zagłówek można ustawić w dwunastu pozycjach (na zdjęciach pokazane jest ustawienie najwyższe, najniższe oraz pośrednie). Wysokość zagłówka należy ustawić tak, aby pomiędzy ramieniem dziecka, a dolną krawędzią zagłówka mieściły się dwa palce.

Dodatkowo zagłówek można odchylić, aby główka dziecka podczas snu nie opadała do przodu. W tym celu należy ścisnąć szary element, który znajduje się na tyle oparcia, a następnie popchać plastikowy zagłówek do przodu lub do tyłu. Do dyspozycji mamy trzy ustawienia kąta nachylenia. W przypadku kolizji, zagłówek będzie podążać za ruchem głowy dziecka i utrzymywać ją przy wstecznym uderzeniu głowy.

MONTOWANIE FOTELIKA – KIERUNEK JAZDY

Fotelik można zamontować zgodnie z kierunkiem jazdy, w pojazdach wyposażonych w 3 punktowe pasy bezpieczeństwa, na tylnej kanapie przy drzwiach, na środku oraz na przednim fotelu pasażera, które należy odchylić maksymalnie do tyłu. Fotelika nie można montować w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy.

MONTOWANIE FOTELIKA W SAMOCHODZIE

1. umieść dwa elementy pomocnicze ISOFIX, dzięki którym łatwiej jest umieścić zaczepy między oparciem a siedziskiem w samochodzie, gdzie znajdują się uchwyty ISOFIX
2. pociągnij pomarańczową dźwignię znajdującą się na środku, od spodu siedziska,
3. obróć zaczepy o 180°, tak aby były skierowane w kierunku elementów pomocniczych
4. przyciski, które znajdują się na obu zaczepach powinny być czerwone.
5. wsuń oba zaczepy do elementów pomocniczych ISOFIX, aż zatrzasną się w uchwytach ISOFIX
6. przycisk na zaczepach ISOFIX powinny być zielone z obu stron
7. ustawić za pomocą pomarańczowej dźwigni fotelik przesuwając go do przodu.
8. zapnij pas

ZAPINANIE PASÓW

1. posadź dziecko w foteliku
2. przeprowadź pas przez dwie dolne prowadnice (pas będzie przebiegał tuż nad pachwiną dziecka) i zapnij w klamrze samochodu, aż pojawi się kliknięcie
3. napręż pas biodrowy
3. przeprowadź pas przez górną prowadnicę (przy zagłówku) od strony czerwonej klamry zabezpieczającej przed wysunięciem się pasa.

DEMONTAŻ FOTELIKA

1. wciśnij i przesuń szare przyciski
2. wyjmij fotelik z elementów pomocniczych
3. obróć zaczepy o 180°
4. pociągnij za pomarańczową dźwignię, jednocześnie wsuwając system ISOFIX.

SCHOWEK

Fotelik Cybex Solution S-FIX posiada schowek na instrukcję obsługi, który umiejscowiony jest na tyle oparcia.

CENA

Fotelik Cybex Solution S-FIX można kupić w przedziale cenowym do 1000 zł.

TESTY ZDERZENIOWE ADAC

Brak

AKCESORIA

W zestawie otrzymujemy elementy pomocnicze ISOFIX, dodatkowo możemy dokupić uchwyt na kubek, pokrowiec na lato.

GWARANCJA

Fotelik Cybex Solution S-FIX posiada 36 miesięczną gwarancję door to door tj. kurier odbiera/oddaje fotelik w wyznaczonym miejscu przez kupującego.

TAPICERKA

Tapicerkę fotelika Cybex Solution S-FIX można zdjąć całkowicie oraz prać ją w pralce w temperaturze 30°C, wybierając program do delikatnych tkanin. Fotelik Cybex Solution S-FIX można kupić w wielu wersjach kolorystycznych, które można zobaczyć m.in. na stronie Cybex 
Cała tapicerka od wewnętrznej strony obszyta jest pianką, siedzisko dodatkowo posiada poduszeczkę od spodu. Pod pleckami jest płytka z plastiku, która dodatkowo usztywnia okolicę pleców.
Większość tapicerki ściąga się poprzez wysunięcie materiału z szczelin mocujących, pozostałe elementy mocowane są na zatrzaski oraz rzepy. Tapicerkę najlepiej ściągać po rozłożeniu oparcia na płasko.

WYMIARY

waga 6,2 kg

oparcie:

długość oparcia 54 cm (min. wysunięty zagłówek), 74 cm (max. wysunięty zagłówek)

szerokość oparcia 30 cm (plecy) 28 cm (ramiona)

siedzisko:

długość siedziska 35 cm

szerokość siedziska 20 cm (plecy), 31 cm (nogi)

wymiary pudła szerokość 29 cm, długość 53 cm, wysokość 64 cm

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz