Góra

Cybex Sors

Cybex Sors

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Cybex Sors wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów.
Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie.
Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu dwóch mechanizmów, niekoniecznie jednocześnie.
Spacerówka Cybex Sors nie posiada osłonek na pasy bezpieczeństwa.

Oparcie

Oparcie można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą poziomego paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie oparcia wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć za końcówkę, jednocześnie przesuwając mechanizm w lewo. W celu obniżenia oparcia należy przycisnąć szary przycisk znajdujący się w środkowej części mechanizmu i zsunąć go w prawo (czynność tą można wykonać jedną ręką). Regulacja oparcia jest cicha, jednak przy podnoszeniu oparcia słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka. Wózek posiada możliwość rozłożenia oparcia całkowicie do pozycji leżącej.

Podnóżek

W wózku Cybex Sors do dyspozycji mamy jeden podnóżek, wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, bez możliwości regulacji.

Budka

Budkę można regulować jedną ręką, do dyspozycji mamy kilka ustawień. Budka jest w miarę cicha (słychać delikatne kliknięcie). Budka nie posiada okienka.

Schowek

Wózek Cybex Sors nie posiada schowka, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz.

Pałąk bezpieczeństwa

Pałąk bezpieczeństwa jest miękki wykonany jest tworzywa, które po wygięciu powraca na swoje miejsce. Pokryty jest materiałem. Można go odpiąć z jednej strony. Brak możliwości całkowitego wyciągnięcia. W celu odpięcia należy wcisnąć dwa szare przyciski znajdujące się po lewej stronie (jednocześnie) następnie pociągnąć pałąk.

Podstawa koła

Koła

Wózek posiada cztery podwójne koła, które wykonane są z pianki. Przednie koła obrotowe, podwójne z możliwością zablokowania i zdejmowania. Mechanizm do blokowania koła (szary przycisk) znajduje się w wygodnym miejscu, między kołami. Mechanizm do zdejmowania koła znajduje się od spodu koła (czarny przycisk). W tym celu należy wcisnąć przycisk, następnie ściągnąć koło.
Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu, w tym celu należy wcisnąć srebrny przycisk (od spodu koła), następnie ściągnąć koło.

Hamulec

Hamulec w wózku Cybex Sors znajduje się obok prawego koła, między kołami nie ma łącznika, co daje duży komfort przy prowadzeniu wózka (nie uderza się nogami o stelaż). W celu zablokowania wózka wystarczy dźwignię nacisnąć butem (w kierunku do dołu) tak, aby pojawiło się kliknięcie. W celu zwolnienia blokady należy dźwignię podciągnąć butem do góry.

Kosz

Wózek Cybex Sors wyposażony jest w kosz, do którego jest dobry dostęp, nawet przy rozłożonym oparciu, zarówno od strony rodzica jak i od przodu. Spód kosza wykonany jest z materiału, nie jest usztywniony. Boki wykonane są z siatki.

Rączka

Rączka pełna, wykonana z pianki. Brak możliwości regulacji rączki.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 15 kg.

Tapicerka

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża na zatrzaski.

Akcesoria

Do testowania wózka Cybex Sors nie otrzymałam akcesoriów.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Cybex Sors z 2015 roku, kolor Rumba Red. Rama aluminiowa, w kolorze czarnym/czerwonym. Spacerówkę Cybex Sors można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/sors-c1152.html

Gwarancja

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door tj. wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego.

Cena

Wózek Cybex Sors można kupić w przedziale cenowym do 1000 zł (599 zł).

Składanie i rozkładanie stelaża

Wózek Cybex Sors można rozłożyć jedną ręką, w tym celu należy przesunąć w lewo (zielone oznaczenie z napisam “lock”) jednocześnie wcisnąć szary przycisk znajdyjący się na środku rączki. Złożyć wózek w kierunku do dołu.

Rozłożenie wózka: przesunąć w lewo (pojawi się czerwone oznaczenie z napisem “open”) jednocześnie wcisnąć szary przycisk znajdujący się na środku rączki. Pociągnąć za rączkę w kierunku do siebie, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

Dane techniczne : (pomiar własny)

Spacerówka: szerokość oparcia 31 cm,
wysokość oparcia  46 cm,
wysokość od siedziska do budki 55 cm,
głębokość siedziska  26 cm,
wysokość rączki 105 cm (najwyższy punkt),

wózek złożony: długość (wraz z rączką) 96 cm, wysokość z kołami 38cm, szerokość 49 cm
rozłożony 125 długość, szerokość 41 cm (oparcie), 49 cm (tylne koła)
koło przednie średnica 14 cm , tylne średnica 14 cm,
waga: stelaż z tapicerką 3,0 kg

Film

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz