Góra

GB Qbit

GB Qbit

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka GB Qbit wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które są przyszyte na stałe, można je regulować jedynie na długość za pomocą klipsów.
Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie.
Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego przycisku z napisem “gb” znajdującego się na środku mechanizmu.
Osłonki na pasy bezpieczeństwa zapinane są na zatrzaski.

OPARCIE

Oparcie w wózku GB Qbit można regulować za pomocą plastikowego elementu znajdującego się w środkowej części oparcia, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Zakres do regulacji nie jest duży, oparcie nie rozkłada się całkowicie na płasko, nie można również oparcia ustawić w pozycji pionowej.
W celu obniżenia oparcia należy przycisnąć czarny przycisk umiejscowiony z boku mechanizmu, następnie zsunąć mechanizm po pasku w dół.
Podnoszenie oparcia wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć za kółeczko, które znajdują się na końcu paska, jednocześnie popychając oparcie do góry. Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione i wykonane z materiału, usztywnione cienką deseczką obszytą materiałem. Górna cześć oparcia nie jest sztywna (wrażenie jakby deska była złamana) taka opcja ułatwia złożenie wózka do małych rozmiarów.

PODNÓŻEK

W wózku GB Qbit do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, usztywniony po bokach, na środku jest wyłącznie materiał. Podnóżek ten przeznaczony jest dla mniejszych dzieci, można go ustawić w dwóch pozycjach: w pionie lub poziomie. Obniżenie podnóżka polega na ściśnięciu dwóch dźwigni, które wszyte są w tapicerkę – od spodu podnóżka, po obu stronach. Podnoszenie podnóżka nie wymaga korzystania z mechanizmów. Drugi podnóżek dla starszych dzieci znajduje się pomiędzy przednimi kołami, wykonany jest z plastiku.

BUDKA

W spacerówce GB Qbit do dyspozycji mamy niewielki daszek wykonany z miękkiego, elastycznego materiału, który można powiększyć przez odpięcie zatrzasku. W dodatkowej części dostępne jest niewielkie okienko wykonane z folii oraz siatki (od spodu), które można zasłonić poprzez zmniejszenie budki. Budkę można zdjąć przy pomocy śrubokręta.

SCHOWEK

W wózku GB Qbit brak jest schowka.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Wózek GB Qbit posiada pałąka bezpieczeństwa, który można wyciągnąć całkowicie lub otworzyć z obu stron za pomocą białych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie pałąka.

PODSTAWA WÓZKA

Koła

Wózek GB Qbit posiada cztery, podwójne koła wykonane z pianki. Przednie obrotowe z możliwością zablokowania – białe przyciski znajdujące się pomiędzy przednimi kołami.

Zdejmowanie koła przedniego

W celu zdjęcia koła przedniego należy wcisnąć metalowy guziczek, a następnie pociągnąć koło w kierunku do dołu.

Zdejmowanie koła tylnego

W celu zdjęcia koła tylnego w spacerówce GB Qbit należy wcisnąć metalowy guziczek, a następnie pociągnąć koło w kierunku do dołu.

Hamulec

Hamulec znajduje się obok prawego koła. Wózek można zablokować poprzez naciśnięcie butem dźwigni tak, aby pojawiło się kliknięcie. W celu zwolnienia blokady należy dźwignię podciągnąć butem do góry.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego dostęp jest od strony rodzica i od przodu – przy podniesionym podnóżku. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału, boki z siatki. Spód kosza jest miękki.

Rączka

Rączka do prowadzenia pełna, wykonana z pianki, bez możliwości regulacji.

WAGA DZIECKA

Wózek przeznaczony jest dla dzieci od 6 miesiąca do ok. 4 lat tj. od 9 do 17 kg.

Tapicerka

Tapicerka można całkowicie zdjąć za pomocą rzepów i guziczków.

Akcesoria

Do testowania wózka GB Qbit nie otrzymałam akcesoriów.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek GB Qbit z 2016 roku, kolor Dragonfire red.  Rama aluminiowa, w kolorze czarnym. Spacerówkę GB Qbit można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/index.php?do_search=true&search_query=Qbit

Gwarancja

Gwarancja od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego).

Cena

Wózek GB Qbit można kupić w przedziale cenowym do 1000 zł (849 zł).

Składanie i rozkładanie stelaża

Składanie wózka: w celu złożenia należy jednocześnie wcisnąć dwa mechanizmy w kolorze białym, które znajdują się na środku rączki z jednoczesnym skierowaniem rączki w dół.

Rozłożenie wózka: odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka – oznaczony znakiem kłódki, następnie pociągnąć za rączkę do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

Dane techniczne : (pomiar własny)

Spacerówka: szerokość oparcia 30 cm,
wysokość oparcia  45 cm,
wysokość od siedziska do budki 64 cm,
głębokość siedziska 24 cm,
wysokość rączki 103 cm
wózek złożony: długość 54 cm, szerokość 49 cm wysokość z kołami 26 cm.
rozłożony długość 122 , szerokość 30 cm (oparcie), 49 cm (tylne/przednie koła)
koła przednie średnica 14 cm, tylne średnica 14 cm,
waga: stelaż z tapicerką 7,6 kg
wielkość pudła, w którym spakowany jest wózek 29 cm szerokość, 47 cm długość, 54 cm wysokość

Fotelik

Dzięki adapterom, na ramie można zainstalować wszystkie foteliki samochodowe (Gr. 0+) GB oraz CYBEX

Czym się różni GB Qbit od GB Qbit +

1. Koła – GB Qbit+ ma większe koła niż GB Qbit

2. Oparcie – w GB Qbit + rozkłada się na płasko, w GB Qbit nie ma możliwości rozłożenia na płasko.
3. Zagłówek – w GB Qbit + w górnej części oparcia dostępny jest zagłówek, w GB Qbit nie ma.
4. Wysokość raczki – z powodu większych kół w GB Qbit + rączka jest osadzona wyżej niż w GB Qbit.

Film

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz