Góra

Graco Evo XT

Graco Evo XT

Wózek do testów udostępnił sklep megaurwis.pl

GONDOLA

Spód gondoli wózka Graco Evo XT wykonany jest z płyty o grubości ok 0,5 mm, na której montuje się poprzez wywinięcie na krawędzi gondoli osłonkę z miękkiego materiału. W celu zabezpieczenia przed zsunięciem, po bokach wszyte są rzepy. Na osłonkę umieszczony jest  materacyk w kolorze jasnoszarym, wykonany z gąbki obszytej materiałem. Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości. Dodatkowo gondola na okres zimowy wyposażona jest w śpiworek-becik z ciepłego polaru.
Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka, przy użyciu szarego paska, wówczas gondola zmniejsza się o połowę.
W gondoli nie można regulować oparcia.
Od spodu gondola posiada cztery nóżki, dzięki którym gondolę można położyć wszędzie, nie obawiając się, że czymś ją pobrudzimy.
Gondola nie posiada schowków.

BUDKA W GONDOLI

Budka składa się cicho, poprzez naciśnięcie dwóch, szarych mechanizmów znajdujących się po zewnętrznej stronie, wymaga to użycia dwóch rąk (jednocześnie). Budka nie posiada okienka, można ją ustawić w kilku pozycjach.

OSŁONKA NA NÓŻKI

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest poprzez naciągnięcie na krawędź gondoli, dodatkowo zapinana na rzepy oraz dwa zatrzaski, znajdujące się w górnej części (zapinane do krawędzi stelaża). Osłonka na nóżki nie posiada kieszonek.

ŚCIĄGANIE GONDOLI

W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy wcisnąć dwa szare mechanizmy znajdujący się po zewnętrznej stronie, a następnie unieść gondolę do góry. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmów, należy włożyć gondolę na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Graco Evo XT posiada 5 punktowe pasy, które można ustawić na trzech wysokościach, regulować można je również na długość za pomocą klipsów. Oparcie nie rozkłada się całkowicie na płasko. Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu szarego przycisku znajdującego się na środku mechanizmu. Osłonki na pasy wykonane są z materiału, które zapinane są na dwa zatrzaski.

OPARCIE

Oparcie można ustawić w czterech pozycjach, dzięki regulacji za pomocą metalowego uchwytu, znajdującego się w górnej części oparcia. Regulacja jest cicha. Podnoszenie oparcia nie wymaga użycia dwóch rąk – wystarczy przytrzymać metalowy uchwyt do góry, a następnie obniżyć/podwyższyć oparcie.
Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Graco Evo XT można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy wypiąć całe siedzisko. W celu wypięcia siedziska należy jednocześnie wcisnąć szare mechanizmy znajdujące się po obu stronach stelaża, na którym umieszczona jest budka.

PODNÓŻEK

W wózku Graco Evo XT do dyspozycji mamy dwa podnóżki. Pierwszy wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, zakończony jest metalową ramą, obszytą eco-skórą, jego regulacja polega na wciśnięciu dwóch szarych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie wózka. Przyciski należy wcisnąć jednocześnie, zarówno przy podnoszeniu jak i obniżeniu. Do dyspozycji mamy dwie pozycje. Przy obniżaniu i podnoszeniu słychać wyraźne kliknięcia.
Drugi podnóżek przeznaczony jest dla nieco większych dzieci – wyłącznie w opcji ustawienia siedziska przodem do kierunku jazdy, nie jest on regulowany. Podnóżek ten jest elementem aluminiowej ramy, zakończony wyprofilowanym plastikiem, który znajduje się nad przednimi kołami.

BUDKA

Budka w spacerówce Graco Evo XT nie posiada okienka, można ją regulować jedną ręką – reguluje się w miarę cicho (słychać delikatne kliknięcie), dostępne są cztery pozycje. Budka posiada daszek, który chroni dziecko przed słońcem oraz dodatkowy daszek, który jest elastyczny – można go schować.

SCHOWEK

Wózek Graco Evo XT nie posiada schowka.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z pianki, można go odpiąć z jednej strony. Pałąk bezpieczeństwa otwieramy poprzez naciśnięcie szarego mechanizmu znajdujących się z boku, a  następnie pociągamy pałąka w kierunku do siebie.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek wyposażony jest w cztery, piankowe koła, odporne na przebicia. Wszystkie koła są amortyzowane. Przednie i tylne koła posiadają błotniki chroniące przed brudem i błotem.
Przednie mniejsze koła są obrotowe z możliwością zablokowania  (szary mechanizm znajduje się nad kołami, należy go wcisnąć w kierunku do góry).

Zdejmowanie kół przednich

W celu zdjęcia koła należy wcisnąć szary przycisk znajdujący się pod mechanizmem do blokowania, następnie zdjąć koło.

Zdejmowanie kół tylnych

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – w tym celu należy ściągnąć czarny plastikowy dekielek znajdujący się na środku koła, następnie wyciągnąć metalową zawleczkę i ściągnąć koło.

HAMULEC

Hamulec w wózku Graco Evo XT znajduje się przy tylnych kołach, na łącznikach pomiędzy kołami (po obydwu stronach). Blokuje się go poprzez naciśnięciem (obojętnie z której strony) w kierunku do dołu, zwalnianie hamulca poprzez podniesienie czubkiem buta do góry.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego jest dobry dostęp. Kosz wykonany jest z siatki, dostęp do niego mamy zarówno od strony rodzica jak i z boku. Spód kosza jest usztywniony jedynie cienką plastikową wkładką obszytą materiałem

RĄCZKA

Rączka pełna, wykonana z pianki,  można ją regulować za pomocą dwóch czarnych przycisków znajdujących po zewnętrznej stronie, które należy wcisnąć, a następnie ustawić rączkę do żądanej pozycji, dostępne są cztery pozycje.

Wózek Graco Evo XT przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 15 kg.

TAPICERKA

Tapicerka nie jest zdejmowana, można zdjąć materacyk, który przypięty jest na rzepy.

AKCESORIA

Do testowania wózka Graco Evo XT otrzymałam moskitierę, folię przeciwdeszczową, osłonkę – śpiworek (spacerówka) oraz wkładkę na siedzisko dla mniejszych dzieci.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Graco Evo XT, kolor czarny ze wstawką pomarańczową na budce, siedzisko i kosz w kolorze czarnym. Rama aluminiowa również w kolorze czarnym. Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie http://megaurwis.pl/evo-xt-c871.html

GWARANCJA

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

CENA

Wózek można kupić w przedziale cenowym do 1500 zł.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie wózka:

przesunąć w lewo szary mechanizm (od strony rodzica) następnie wcisnąć szary, szeroki przycisk znajdujący się w środkowej części rączki i skierować rączkę w kierunku do dołu. W celu zmniejszenia wielkości wózka należy złożyć podnóżek maksymalnie do dołu.

Rozkładanie wózka:

należy zwolnić blokadę przed samoistnym rozłożeniem się wózka, który znajduje się w środkowej części wózka (po lewej stronie), a następnie pociągnąć za rączkę w kierunku do góry.

DANE TECHNICZNE:

(pomiar własny)

Wymiary gondoli:
długość 76 cm, szerokość 31 cm, wysokość 17 cm (od materaca do krawędzi gondoli)

Spacerówka: szerokość oparcia 30 cm,
wysokość oparcia 43 cm,
wysokość od siedziska do budki 60 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 45 cm,
podnóżek z materiału antypoślizgowego długość 21 cm, szerokość 30 cm
wysokość rączki 105 cm (najwyższy punkt), długość/szerokość rączki 44 cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 100 cm, wysokość z kołami 40 cm, szerokość 51 cm (okolice pałąka), 54 cm (środek), 60 cm (tylne koła).

Waga spacerówki 10,5 kg

Waga gondoli 4 kg

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz