Góra

Implast Bolder SD newline

Implast Bolder SD newline

Gondola

Gondola wózka Implast Bolder SD newline jest bardzo obszerna, dziecko urodzone w okresie jesienno – zimowy będzie miało dużo miejsca, pomimo śpiworka i kocyka. Wykonana jest z materiału, który wyściela całą gondolę, jest w kolorze białym, co daje efekt, że wózek pomimo dużej eksploatacji, wygląda jak nowy. Materacyk to nic innego jak gąbka obszyta materiałem, ale można go wyciągnąć i wyprać w pralce. Gondola posiada możliwość regulowania oparcia (sterowanie od wewnątrz – podniesienie oparcia, zwolnienie z blokady, opuszczenie oparcia). Budka składa się cicho, posiada dużą siatkę, którą odkrywa się, poprzez wywinięcie materiału, można to zrobić jedną ręką. Budka nie posiada pałąka do przenoszenia – taka opcja pojawiła się w późniejszym modelu (Eco Line), ten model posiada jedynie rozcięcia po obu stronach gondoli. Budka jest jedna, pasująca do gondoli jak i do spacerówki, montowana na wcisk, składanie budki jest bardzo łatwe, wystarczy ją popchać lub pociągnąć, udaje się to zrobić jedną ręką. Gondola posiada 4 klipsy, które są na stałe doczepione do gondoli, trzeba je zacisnąć na stelażu. Czynność ta nie jest trudna, ale wymaga obejścia wózka z obu stron lub objęcia go, aby dostać się do klipsów. Budka bardzo dobrze chroni dziecko przed słońcem. Rozkłada się nawet do 180 stopni.

Spacerówka

Spacerówka posiada 5 punktowe pasy, oparcie rozkładane na płasko, regulowany podnóżek, w wózku Implast Bolder SD newline jest możliwość zamontowania siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Budka bardzo dobrze chroni dziecko przed słońcem i wiatrem, jest możliwość dowolnego ustawienia budki, mocowanie spacerówki za pomocą klipsów podobnie jak w gondoli. Siedzenie spacerówki duże, materiał dość śliski, dziecko trzeba często poprawiać, ponieważ zjeżdża w dół.

Podstawa wózka

Stelaż wózka Implast Bolder SD newline, wózek posiada amortyzatory – sprężyny, które umieszczone są na tylnej osi, wózek jeździ dość miękko. Koła duże, pompowane, przednie koła są skrętne z możliwością blokady (mechanizm na obu kołach, który trzeba przekręcić). Składanie wózka łatwe, jednak trzeba się schylić. Sam stelaż dość ciężki, trudno wkłada się go do bagażnika. Kosz zrobiony z siatki i folii, dość głęboki ale nie szeroki.. Rączka regulowana za pomocą dwóch guzików znajdujących się po zewnętrznej stronie, rączka pełna, wykonana z pianki. Hamulec znajduje się na tylnej osi, blokowanie poprzez przesunięcie od lewej do prawej (czasami jest problem z zablokowaniem lub odblokowaniem). Schowki są dwa, kieszonka w gondoli oraz siatkowa kieszonka szerokości oparcia, umieszczona od strony rodzica.

Podsumowanie

Wózek dość ciężki, dobrze poradzi sobie w trudnym terenie, pomimo wagi jest bardzo zwrotny, dobrze się prowadzi nawet jedną ręką. Starannie wykonany, bardzo zgrabny.

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz