Góra

JANE Crosswalk

JANE Crosswalk

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka JANE Crosswalk wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach, otwory są ustawione proporcjonalnie do wielkości dziecka. Dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów.
Zapinanie pasów polega na złączeniu dwóch plastikowych elementów oraz włożeniu ich do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie.
Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu przycisku z logo firmy “JANE” znajdującego się na środku mechanizmu.
Osłonki na pasy bezpieczeństwa zapinane są na rzepy, co znacznie ułatwia utrzymanie ich w czystości.
Dzieci poniżej 6 miesiąca życia mogą korzystać z siedziska, wyłącznie kiedy oparcie będzie ustawione w najbardziej odchylonej pozycji, a szelki umieszczone na najniższej pozycji. Po posadzeniu dziecka należy zapiąć osłonę klatki piersiowej na rzep.
Wyciąganie pasów polega na przełożeniu klamry, która umiejscowiona jest na tyle oparcia przez otwory w siedzisku.

OPARCIE

Oparcie w wózku JANE Crosswalk można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Oparcia rozkłada się od pozycji półleżącej do całkowicie leżącej.
W celu obniżenia oparcia należy pociągnąć do dołu czerwony element, umiejscowiony w środkowej części oparcia. Czynność tę można wykonać jedną ręką.
Podnoszenie oparcia wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy pociagnąć za czarny element, który znajduje się na końcu paska, jednocześnie popychając oparcie do góry. Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione drewnianą deseczką obszytą materiałem, co dodatkowo stabilizuje plecy dziecka. Oparcie nie jest sztywno osadzone na stelażu, co dodatkowo eliminuje wstrząsy podczas spaceru.
W zestawie otrzymujemy dodatkowo wkładkę dla mniejszych dzieci, która wykonana jest z gąbki obszytej materiałem.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce JANE Crosswalk można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko.

Ściągnięcie siedziska polega na podciągnięciu dwóch czarnych mechanizmów, znajdujących się po obu stronach spacerówki, a następnie wyciągnięciu delikatnie siedziska.
Wkładanie siedziska na stelaż nie wymaga użycia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

Oznaczenie, które wskazuje poprawne ustawienie siedziska to pozycja zaznaczona zielona kropką. Oznaczenia P1 i P2 służą wyłącznie do ułatwiania składania wózka – nie można ich używać do wożenia dziecka.

PODNÓŻEK

W wózku JANE Crosswalk do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, usztywniony po krawędzi, na środku jest wyłącznie materiał. Podnóżek ten przeznaczony jest dla mniejszych dzieci, można go ustawić w czterech pozycjach, które znaczone są kliknięciem, oraz ustawienie piąte, które chowa podnóżek i ustawia je tak, aby nie kolidowało z podnóżkiem dla starszych dzieci.

Obniżenie podnóżka polega na wciśnięciu jednocześnie dwóch czarnych guzików umiejscowionych od wewnętrznej strony – na wysokości kolan dziecka, następnie należy ustawić podnóżek w żądanej pozycji.
Podnoszenie podnóżka nie wymaga korzystania z mechanizmów, wystarczy unieść go ręką do góry.

Drugi podnóżek dla starszych dzieci znajduje się pomiędzy przednimi kołami z napisem JANE, wykonany jest z plastiku.

BUDKA

W celu zamontowania budki w wózku JANE Crosswalk należy dwa czarne, plastikowe elementy umieścić w szynach po obu stronach ramy, następnie nałożyć materiał na metalowy pałąk, owinąć go materiałem i zapiąć zamkiem błyskawicznym. Ściągnięcie budki polega na energicznym wysunięciu mechanizmów z szyn.
W spacerówce JANE Crosswalk do dyspozycji mamy dodatkowy daszek wykonany z materiału, który jest lekko usztywniony, Budkę można powiększyć, rozpinając zamek błyskawiczny. W dodatkowej części dostępne jest okienko wykonane z gęsto tkanej siatki, którą można zasłonić poprzez zmniejszenie budki.

SCHOWEK

W wózku JANE Crosswalk brak jest schowka.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Wózek JANE Crosswalk posiada pałąka bezpieczeństwa, który można wyciągnąć całkowicie lub otworzyć z obu stron za pomocą szarych przycisków, znajdujących się od spodu pałąka. Pałąk można odchylić tak, aby nie kolidowało z wyciągnięciem dziecka z wózka. Obszyty jest materiałem, który można ściągnąć za pomocą zamka błyskawicznego.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek JANE Crosswalk posiada cztery koła, opony z dużym bieżnikiem, poliuretanowe, które odporne są na przebicia. Przednie koła obrotowe z możliwością zablokowania – szare przyciski znajdujące się nad przednimi kołami.

ZDEJMOWANIE KOŁA PRZEDNIEGO

W celu zdjęcia koła przedniego należy wcisnąć szary guzik, który znajduje się nad kołem, a następnie pociągnąć koło w kierunku do dołu.

ZDEJMOWANIE KOŁA TYLNEGO

W celu zdjęcia koła tylnego w spacerówce JANE Crosswalk należy wcisnąć czarny guzik, który umiejscowiony jest na środku koła, a następnie pociągnąć koło w kierunku do dołu.

System PROFIX

Podwozie wózka zostało wyposażone w system PROFIX, który przeznaczony jest do mocowania nosidełek i urządzeń przytrzymujących dla dzieci: Nano, Transporter, Matrix Light, iMatrix, iKoos, koss.

Amortyzacja

Wózek posiada niezależne tylne zawieszenie.

HAMULEC

Hamulec ręczny, znajduje się po prawej stronie przy rączce do prowadzenia, aby zablokować koła należy dżwignię pchnąć w dół, zwolnienie blokady polega na jednoczesnym wciśnięciu czerwonego przycisku z napisem “push” i skierowanie mechanizmu do pozycji wyjściowej.
Do dodatkowej regulacji hamulca można użyć mechanizmu umiejscowionego od wewnętrznej strony tylnych kół.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz – max 4 kg, do którego dostęp jest od strony rodzica i od przodu, nawet przy obniżonym całkowicie podnóżku. Kosz wykonany jest z tego samego materiału co tapicerka, boki z siatki. Spód kosza jest miękki, w 4 miejscach usztywniony 2 cm deseczką.

RĄCZKA

Rączka do prowadzenia pełna, wyprofilowana, wykonana z eko-skóry, regulowana za pomocą dwóch przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie ramy, dostępnych jest siedem pozycji.
Wózek wyposażony jest w dodatkowe zabezpieczanie – tąśmę, którą zakłada się podczas prowadzenia wózka, aby wózek niespodziewanie nie odjechał.

WAGA DZIECKA

Wózek przeznaczony jest dla dzieci do 15 kg

TAPICERKA

Tapicerka można całkowicie zdjąć za pomocą rzepów i zatrzasków.

AKCESORIA

Do wózka otrzymujemy torbę z przewijakiem oraz folię przeciwdeszczową.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek JANE Crosswalk, kolor szaro/czarny, rama aluminiowa, w słońcu wpada lekko w brąz. Spacerówkę JANE Crosswalk można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie link

CENA

Wózek JANE Crosswalk można kupić w przedziale cenowym do 2500 zł spacerówkę (2299zł). W sprzedaży również dostępne są zestawy 2w1 oraz 3w1

FOTELIK

Na ramie można zainstalować foteliki samochodowe Koos.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie wózka:
1.w celu złożenia należy przekręcić mechanizm, który znajduje się na górze budki, z jednoczesnym obniżeniem oparcia w dół, tak aby biała kropka przy pałąku bezpieczeństwa zatrzymała się na oznaczeniu P1 lub P2.
2. Podciągnąć do siebie dwa elementy znajdujące się na ramie – przy rączce do prowadzenia.
3. Przełożyć rączkę do prowadzenia w kierunku przednich kół
4. docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

Rozkładanie wózka: pociągnąć do siebie mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka, który znajduje się po prawej stronie, następnie pociągnąć za rączkę do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

DANE TECHNICZNE : (POMIAR WŁASNY)

Pomiar wykonany bez czarnej wkładki.
Spacerówka: szerokość oparcia 31 cm,
wysokość oparcia 48 cm,
wysokość od siedziska do budki 65 cm,n
głębokość siedziska 23 cm,
długość podnóżka 21 cm
wysokość rączki 89 cm, 98 cm, 117 cm (najniższe, średnie, najwyższe ustawienie rączki)
szerokość rączki 45 cm
wózek złożony: długość cm, szerokość cm wysokość z kołami cm.
rozłożony długość cm, szerokość cm (oparcie), cm (tylne/przednie koła)
koła przednie średnica cm , tylne średnica cm,
waga: stelaż 10,6 kg, siedzisko około 4,3 kg (pomiar własny) stelaż z tapicerką kg 14,9 kg
wielkość pudła: 81cm x 52cm x 38cm

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz