Góra

Maclaren Techno XT

Maclaren Techno XT

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Maclaren Techno XT posiada 5 punktowe pasy, które można ustawić na trzech wysokościach, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów. Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu okrągłego przycisku z napisem „maclaren” znajdującego się na środku mechanizmu. Pasy bezpieczeństwa nie są wyposażone w osłonki.

Oparcie

Oparcie regulowane jest za pomocą plastikowej dźwigni (tył oparcia), którą trzeba podnieść do góry. Oparcie można ustawić w czterech pozycjach, istnieje możliwość rozłożenia całkowicie na płasko.  Zarówno podnoszenie, jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu oparcia nie trzeba ściskać mechanizmu, wystarczy je popchać całą ręką. Obniżanie oparcia ciche, przy podnoszeniu pojawiają się kliknięcia, które wskazują, że oparcie przyjęło odpowiednią pozycję.

Siedzisko

Spacerówka Maclaren Techno XT nie posiada funkcji przekładania siedziska, dziecko w wózko może jeździć wyłącznie przodem do kierunku jazdy.

Podnóżek

Podnóżek obniża się przy pomocy dwóch szarych mechanizmów, znajdujących się od spodu podnóżka. W celu opuszczenia podnóżka należy przesunąć mechanizmy (niekoniecznie jednocześnie) w kierunku do siebie.
Dostępne są dwie pozycje pionowa i pozioma. Podnóżek wykonany jest z materiału, część gdzie dziecko trzyma buty wykonana jest materiału odpornego na zabrudzenia.

Budka w spacerówce

Budka w spacerówce Maclaren Techno XT reguluje się ją jedną ręką. Budka bardzo dobrze chroni dziecko przed słońcem i wiatrem.
Budka wyposażona jest w dwa okienka wykonane z siatki, które umiejscowione są po bokach budki. Okienka dostępne są po rozpięciu materiału za pomocą zamka błyskawicznego. Budkę reguluje się w miarę cicho (słychać delikatne kliknięcie), dostępnych jest kilka pozycji. Spacerówka posiada duże okienko wykonane z folii od strony rodziców.

Schowek

Spacerówka posiada schowek znajdujący się z tyłu oparcia. Schowek zamykany jest na rzepy.

Pałąk bezpieczeństwa

Spacerówka nie posiada pałąka bezpieczeństwa.

Podstawa wózka

Koła

Wózek wyposażony jest w cztery podwójne, piankowe, amortyzowane koła.
Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania (mechanizm znajduje się między przednimi kołami, należy wcisnąć mechanizm w dół). Wszystkie koła posiadają światełka odblaskowe.

Brak możliwości ściągania kół.

Hamulec

Hamulec w wózku Maclaren Techno XT znajduje się po obu stronach kół (hamulec zespolony), aby zablokować wózek wystarczy czerwoną dźwignię skierować w dół (obojętnie po której stronie koła), aby zwolnić blokadę należy tę samą dźwignię skierować do góry.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego dostęp jest od strony rodzica. Kosz wykonany jest z materiału, boki wykonane są z siatki. Nie jest usztywniony od spodu.

Rączka

Rączka do prowadzenia typu „rogi” posiada możliwość regulacji wysokości. Dostępne są trzy pozycje. Mechanizm do regulacji znajduje się od spodu rączek. Należy wcisnąć mechanizm następnie wysunąć rączkę do żądanej pozycji.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0 – 6 miesięcy.

Tapicerka

Tapicerka montowana jest do siedziska na zatrzaski oraz paski.

Akcesoria

Do testowania wózka nie otrzymałam dodatkowych akcesoriów.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Maclaren Techno XT z 2015 roku, kolor niebieski, rama, rączki oraz kosz w kolorze szarym.
Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie:
http://megaurwis.pl/techno-xt-c827.html

Gwarancja

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

Cena

Wózek można kupić w przedziale cenowym do 1500zł. ( 1199PLN)

Składanie stelaża:

Stelaż wózka Maclaren Techno XT posiada mechanizm składania typu „parasolka”. W celu złożenia stelaża należy czerwony mechanizm znajdujący się pomiędzy kołami podciągnąć butem do góry, następnie szary mechanizm znajdujący się po prawej stronie stelaża nacisnąć butem w kierunku do dołu. Skierować rączki do przodu.

Dane techniczne : (pomiar własny)

Spacerówka: szerokość oparcia cm,
wysokość oparcia 46 cm,
wysokość od siedziska do budki 60 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 38 cm,
podnóżek długość 15 cm, szerokość 35 cm
wysokość rączki 110 cm (najwyższy punkt),
wózek złożony: długość 110 cm, wysokość 40 cm, szerokość 30cm
rozłożony 125 długość , szerokość 45cm (oparcie), 50cm (tylne koła)
koła przednie/tylne średnica 16 cm ,

waga spacerówki 7 kg

Film

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz