Góra

Maxi Cosi Mura 4 Plus

Maxi Cosi Mura 4 Plus

Wózek Maxi Cosi Mura 4 Plus udostępnił do testów sklep MEGAURWIS.PL

Gondola

Spód gondoli Maxi Cosi Mura 4 Plus wykonany jest z płyty pilśniowej o grubości 1 cm, na której montuje się osłonkę z miękkiego materiału. W celu zabezpieczenia przed zsunięciem materiału, od wewnętrznej strony wszyte są rzepy. Materacyk w kolorze białym, wykonany z gąbki obszytej materiałem. Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.
Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka przy użyciu czarnego paska, wówczas gondola zmniejsza się o połowę. W gondoli nie ma możliwości regulacji oparcia.

Budka w gondoli

Budka składa się cicho, poprzez naciśnięcie dwóch mechanizmów znajdujących się po zewnętrznej stronie, wymaga to użycia jednocześnie dwóch rąk. Budkę można ustawić w 2 pozycjach – rozłożona/złożona. Gondola posiada niewielkie okienko wykonane z folii, które można zasłonić materiałem.
Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia gondoli, który znajduje się w górnej części budki. Pałąk wykonany jest ze stali pokrytej czarną pianką.

Osłonka na nóżki

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest na zamek błyskawiczny oraz na zatrzask znajdujący się od wewnętrznej strony mechanizmu do regulacji budki.

Ściąganie gondoli

W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy wcisnąć dwa szare przyciski (niekoniecznie jednocześnie) znajdujące się od zewnątrz w środkowej części gondoli (przy adapterach), a następnie unieść gondolę do góry. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć gondolę na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.
Gondola posiada moskitierę montowaną na zamek błyskawiczny oraz dwie niewielkie boczne kieszonki (nie zabezpieczone żadnym zamkiem rzepem, zatrzaskiem).

Spaceróka

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Maxi Cosi Mura 4 Plus posiada 5 punktowe pasy, które można ustawić na 3 wysokościach, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów. Mechanizm do zapinania pasów podobny jak w fotelikach samochodowych – należy złączyć dwa plastikowe elementy ze sobą, a następnie wcisnąć je do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego przycisku z białą obramówką (w środku przycisku napis „maxi cosi”) . Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane, aby je zdjąć należy rozpiąć zatrzask znajdujący się w górnej części pasa bezpieczeństwa, a następnie wysunąć osłonkę do góry.

Oparcie

Oparcie w spacerówce Maxi Cosi Mura Plus można ustawić w trzech pozycjach, dzięki regulacji za pomocą szarego, plastikowego uchwytu znajdującego się w górnej części oparcia. Podnoszenie oparcia nie wymaga użycia dwóch rąk – wystarczy jedną ręką delikatnie podnieść szarą plastikową rączkę, a następnie unieść oparcie do góry. W celu obniżenia oparcia należy przytrzymać plastikowy uchwyt do góry jednocześnie obniżając oparcie w dół. Regulacja oparcia jest w miarę cicha (słychać delikatne kliknięcie). Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka.

Siedzisko

Siedzisko w spacerówce Maxi Cosi Mura Plus  można ustawić w dwóch kierunkach – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy wypiąć całe siedzisko.
Siedzisko w spacerówce Maxi Cosi Mura Plus rozkłada się całkowicie do pozycji leżącej.

Podnóżek

W wózku Maxi Cosi Mura Plus do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, przeznaczony dla mniejszych dzieci, jego regulacja polega na wciśnięciu szarych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie wózka. Przyciski należy wcisnąć jednocześnie, aby zmienić ustawienie podnóżka. Podnóżek ten zakończony jest metalową ramą. Po obniżeniu materiałowego podnóżka posiadamy dostęp do podnóżka wykonanego z plastiku, który przeznaczony jest dla starszych dzieci.

Budka

Budkę w wózku wielofunkcyjnym Maxi Cosi Mura  4 Plus można regulować jedną ręką, można ją wydłużyć poprzez rozpięcie zatrzasku znajdującego się w górnej części budki. Po wydłużeniu budki mamy dostęp do okienka wykonanego z siatki i folii (od dołu). Podczas regulacji budki słychać delikatne kliknięcie, dostępne są 3 pozycje. Budka posiada również okienka po bokach z siatki i folii (od wewnątrz). W budce nie ma schowka.

Schowek

Wózek Maxi Cosi Mura Plus nie jest wyposażony w schowek.

Pałąk bezpieczeństwa

Brak jest typowego pałąka bezpieczeństwa. Wózek wielofunkcyjny Maxi Cosi Mura 4 Plus posiada zabezpieczenie miedzy nóżkami dziecka, wykonane z plastiku w formie litery „T”.

Podstawa wózka

Koła

Wózek wyposażony jest w cztery, piankowe koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania (mechanizm znajduje się nad przednimi kołami, należy go zsunąć na dół), koła nie posiadają błotników.

Ściąganie kół przednich

W celu zdjęcia koła należy wcisnąć szary przycisk znajdujący się nad kołem (po przeciwnej stronie mechanizmu do blokowania kół – od tylnej strony) następnie zdjąć koło w kierunku do dołu).

Ściąganie kół tylnych

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się  na środku kola, a następnie pociągnąć za nie. Zakładanie kół polega na wciśnięciu przycisku (środek koła), następnie wsunąć bolec do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

Hamulec

Hamulec w wózku Maxi Cosi Mura Plus znajduje się obok prawego koła.
W celu zablokowania kół wystarczy czerwoną dźwignię nacisnąć butem (w kierunku do dołu) tak, aby pojawiło się kliknięcie, aby zwolnić blokadę należy tę samą dźwignię (czarną, w górnej części) nacisnąć butem. Regulacja bardzo prosta nie niszcząca obuwia.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego dostęp jest wyłącznie od strony rodzica. Kosz wykonany jest z elastycznej siatki. Spód kosza jest usztywniony jedynie cienką plastikową wkładką.

Rączka

Rączka do prowadzenia pełna, gładka, regulowana teleskopowo, wykona z aluminium pokrytego pianką, w  kolorze czarnym. Rączkę można regulować za pomocą przycisku znajdującego się na środku (od spodu rączki), który należy wcisnąć, a następnie popchać/pociągnąć rączkę do żądanej pozycji, dostępne są cztery pozycje.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0 kg – 15 kg.

Tapicerka

Tapicerki nie można zdjąć do prania, montowana jest do siedziska na stałe.

Akcesoria

Do testowania wózka Maxi Cosi Mura 4 Plus otrzymałam 1 osłonkę na nóżki (gondola), dwie folie przeciwdeszczowe (gondola/spacerówka), moskitiera (gondola), adaptery do gondoli, uchwyt do montowania parasolki.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Maxi Cosi Mura Plus kolor Raspberry red – bordowy, kosz w kolorze czarnym. Rama aluminiowa, w kolorze srebrnym. Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/gondola-maxi-cosi-klasyczna-mura-plus-elea-raspberry-red-p5803.html

Gwarancja

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

Cena

Wózek można kupić w przedziale cenowym do 2000 zł zestaw 2 w 1,

Składanie i rozkładanie stelaża

Składanie stelaża – należy wcisnąć szary przycisk znajdujący się po prawej stronie mechanizmu do regulacji oparcia oraz jednocześnie pociągnąć szary mechanizm do regulacji oparcia w kierunku do góry i maxymalnie odchylić oparcie do przodu.
W celu zmniejszenia wózka do jeszcze mniejszych rozmiarów warto odblokować koła obrotowe.

Rozkładanie stelaża – należy odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka (czerwony, po prawej stronie) i pociągnąć za rączkę w kierunku do góry tak aby pojawiło się kliknięcie które wskazuje że wózek jest prawidłowo rozłożony. Czynność można wykonać jedną ręką.

Dane techniczne :
(pomiar własny)

Gondola:
długość 80 cm, szerokość 37 cm, wysokość 18 cm (od materaca do krawędzi gondoli)

Spacerówka: szerokość oparcia 30 cm,
wysokość oparcia 49 cm,
wysokość od siedziska do budki 66 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 43 cm,
podnóżek z materiału antypoślizgowego długość 15 cm, szerokość 23 cm

wysokość rączki 107 cm (najwyższy punkt), długość/szerokość rączki 50 cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 110 cm, wysokość z kołami 50 cm, szerokość 50cm (rączki), 50cm (środek), 66 cm (tylne koła)
rozłożony 125 długość (z wyciągnięta max raczka), szerokość 50cm (oparcie), 66 cm (tylne koła)

koła przednie średnica 25,5cm , tylne średnica 30 cm,
waga: stelaż z tapicerką 9,7 kg

Karolina
Karolina
2 komentarze
 • Karolina

  W artykule jest błąd, tapicerkę można ściągnąć i nadaje się do prania, nie jest przymocowana na stałe.

  20 lutego 2020 at 22:00 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Karolina napisałam do Ciebie maila 🙂 zerknij 🙂

   23 lutego 2020 at 18:27 Odpowiedz

Opublikuj komentarz