Góra

Maxi-Cosi Pebble Plus z baza 2wayfix

Maxi-Cosi Pebble Plus z baza 2wayfix

PRZEDZIAŁ WAGOWY

Fotelik Maxi-Cosi Pebble Plus przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 75 cm wzrostu czyli do około 1 roku. Taki przedział wagowy kwalifikuje fotelik do grupy 0+. Więcej o przedziałach wagowych można przeczytać tutaj

KORPUS

Fotelik Maxi-Cosi Pebble Plus składa się z plastikowej podstawy w kolorze czarnym, kołyski fotelika czyli części gdzie dziecko siedzi oraz zagłówka. Kołyska fotelika wykonana jest z plastiku, styropian znajduje się po bokach na wysokości brzucha dziecka oraz na tylnej ściance (plecy). Boki zagłówka wykonane są z bardzo elastycznej pianki, która pod wpływem nacisku odkształca się, wracając po chwili do pierwotnego kształtu. Krawędź zagłówka wykonana jest z plastiku, który nachodzi na piankę. Boki fotelika od zewnętrznej strony korpusu przykryte są elastyczną gumą.

ISO FIX

Fotelik Maxi-Cosi Pebble Plus ma możliwość montowania fotelika na bazie 2wayFix z systemem iso-fix.

TAPICERKA

Materiał z fotelika Maxi-Cosi Pebble Plus można całkowicie zdjęć, mocowany jest do korpusu poprzez wywinięcie oraz dodatkowo materiał przytrzymują gumki i szare, okrągłe uchwyty wykonane z gumy, które znajdują się po obu stronach korpusu. Ściąganie tapicerki jest dość intuicyjne. Tapicerkę można prać w pralce w 30°C, nie wolno jej wirować, suszyć w suszarce, prasować, czyścić chemicznie oraz wybielać. Guma, która jest od zewnętrznej strony dodatkowo przytrzymuje tapicerkę.
Inne kolory tapicerki można zobaczyć tutaj.

PASY

Fotelik Maxi-Cosi Pebble Plus wyposażony jest w 3 punktowe pasy bezpieczeństwa, które można regulować – zakres pomimo, że nie jest duży, można go dostosować do swoich potrzeb – nie posiada wyznaczonych blokad wysokości. Pasy posiadają osłonki, wykonane z miękkiego materiału. Regulacja pasów w foteliku polega na ściśnięciu dwóch przycisków znajdujących się w schowku, w tylnej części korpusu oraz podciągnięciu mechanizmu do góry. Pasy można odpiąć od korpusu, ponieważ mocowane są na dwa plastikowe haczyki.

Zapinanie pasów

Polega na złączeniu dwóch plastikowych elementów ze sobą, tak aby na siebie nachodziły, a następnie wciśnięciu ich do mechanizmu znajdującego się między nóżkami dziecka. Przy zapinaniu powinno pojawić się kliknięcie, które wskazuje, że pasy zostały prawidłowo zapięte. Pasy naramienne należy naciągnąć jedną ręką, a następnie  pociągnąć prosto do siebie za pas regulacyjny, który znajduje się między nóżkami dziecka. W zestawie do fotelika otrzymujemy żółte osłonki, które ułatwiają wpięcie fotelika oraz instrukcję obsługi.

Rozpinanie pasów

Rozpinanie pasów polega na wciśnięciu czerwonego guzika, który znajduje się na środku mechanizmu, tak aby pasy samoistnie się wysunęły. Poluzowanie pasów w foteliku Maxi-Cosi Pebble Plus jest możliwe wyłącznie po ich rozpięciu, mechanizm do zapinania pasów powinien całkowicie się rozłożyć, jeżeli pasy nie chcą się poluzować, należy mechanizm docisnąć. Pas można zaczepić o dwa, gumowe elementy znajdujące się po obu stronach korpusu, taka opcja ułatwia zapinanie dziecka w foteliku.

REGULACJA ZAGŁÓWKA

Fotelik Maxi-Cosi Pebble Plus nie posiada funkcji do regulacji zagłówka.

REGULACJA KĄTA NACHYLENIA OPARCIA

Foteli Maxi-Cosi Pebble Plus nie posiada możliwości regulowania kąta nachylenia oparcia. Dziecko w tym foteliku może jechać wyłącznie w pozycji półleżącej.

FUNKCJA KOŁYSKI

Fotelik posiada funkcję kołyski – spód fotelika wyprofilowany jest tak, aby można było bujać dziecko na równej powierzchni.

WKŁADKA REDUKCYJNA

Fotelik Maxi-Cosi Pebble Plus wyposażony jest w dwustronną wkładkę redukcyjną, która utrzymuje dziecko w prawidłowej pozycji. Wkładka redukcyjna przeznaczona jest dla mniejszych dzieci, cała wykonana jest z materiału, którego nie można ściągnąć, po bokach wzmocniona dodatkowo styropianem.

PAŁĄK DO PRZENOSZENIA

Fotelik Maxi-Cosi Pebble Plus posiada pałąk do przenoszenia. Regulacja jego polega na wciśnięciu jednocześnie dwóch szarych przycisków, znajdujących się po zewnętrznej stronie, a następnie popchaniu pałąka za główkę dziecka, tak aby pojawiło się kliknięcie.

BUDKA

Fotelik Maxi-Cosi Pebble Plus posiada budkę w zestawie wykonaną z śliskiego materiału, która nie jest usztywniona. Budka schowana jest w gumie, którą wykończony jest fotelik od zewnętrznej strony. Materiał montuje się za pomocą dwóch szlufek, które zaczepia się o pałąk.

CENA

Fotelik Maxi-Cosi Pebble Plus można kupić za 800 zł.

WAGA
(POMIAR WŁASNY)

Fotelik Maxi-Cosi Pebble Plus waży  4,9 kg
Baza 2wayfix waży 6,3 kg

MONTOWANIE FOTELIKA – KIERUNEK JAZDY

Fotelik można zamontować wyłącznie tyłem do kierunku jazdy, na tylnej kanapie przy drzwiach, na środku (tylko przy użyciu 3 punktowych pasów bezpieczeństwa) oraz na przednim fotelu pasażera, jedynie po wyłączeniu poduszki powietrznej. Dla większego bezpieczeństwa zaleca się jak najbardziej cofnąć siedzenie, o ile pozwoli na to obecność innych, siedzących z tyłu pasażerów.

STELAŻ WÓZKA

Fotelik można zamontować na stelażu wózków, aby zdjąć fotelik należy wcisnąć szare, gumowe guziki znajdujące się po bokach korpusu.

MONTOWANIE FOTELIKA W SAMOCHODZIE

W celu zamontowania fotelika w samochodzie należy:

1. umieścić fotelik tyłem do kierunku jazdy,
2. przeciągnąć pas przez dwa wloty tak, aby pas przechodził nad mechanizmem do rozpinania pasów, pas powinien być maksymalnie naprężony, nie może luźno zwisać,
3. zapiąć pas w klamrze fotela samochodowego,
4. przełożyć pas przez fotelik, jednocześnie zahaczając pas o mechanizm znajdujący się na tyle korpusu,
5. naciągnąć pas w kierunku do górnego mocowania pasa.

W celu zamontowania fotelika w samochodzie z bazy należy:

1. wysunąć system isofix – należy ścisnąć szary mechanizm, który znajduje się po obu stronach korpusu i przesunąć go do przodu,
2. nakierować system isofix na metalowe haczyki, znajdujące się między oparciem, a siedziskiem w samochodzie,
3. docisnąć bazę, aby pojawił się sygnał dźwiękowy oraz zapaliła się pierwsza zielona lampka,
3. wyregulować nogę stabilizującą do podłoża samochodu, po poprawnym zamontowaniu powinna zapalić się druga zielona lampka
4. Zamontować fotelik na bazie tyłem do kierunku jazdy, tak aby pojawiło się trzecie zielone światełko.

Uwaga:
1. Baza powinna być maksymalnie dociśnięta do fotela samochodowego,
2. Należy sprawdzić czy baza jest włączona – czarny przycisk na środku panelu.
3. Pojawienie się czerwonego światełka wskazuje, że któraś z powyższych czynności została źle wykonana.

Wyciąganie fotelika z bazy:

W tym celu należy ścisnąć szary element tuż nad kontrolnymi lampkami, a następnie pociągnąć fotelik za pałąk do góry.

Wyciąganie bazy:

1. odblokować nogę stabilizacyjną za pomocą szarego przycisku, który znajduje się od wewnętrznej strony,
2. złożenie nogi stabilizującej,
3. jednocześnie odchylić, ścisnąć, a następnie pociągnać mechanizm do regulacji isofix.

Wymiana baterii w bazie:

Dioda, która informuje nas o zużytej baterii świeci się w kolorze czerwonym, znajduje się przy włączniku bazy. Wymiana baterii (od spodu bazy) jest możliwa wyłącznie przy użyciu śrubokręta.

FILM

 

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz