Góra

Mutsy Nexo

Mutsy Nexo

Pasy bezpieczństwa

Spacerówka Mutsy Nexo posiada 5 punktowe pasy, które można ustawić na trzech wysokościach, pasy można regulować na długość za pomocą klipsów. Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu, tak aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu przycisku, który znajduje się na środku mechanizmu.

Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane, w celu ich zdjęcia należy wyciągnąć pas bezpieczeństwa z plastikowego mechanizmu do regulacji długości, następnie zsunąć w kierunku do dołu – przed samoistnym zsunięciem się osłonki zabezpiecza rzep, który wszyty jest od wewnętrznej strony osłonki oraz na pasie.

Oparcie

Oparcie w spacerówce Mutsy Nexo można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą czarnego, plastikowego uchwytu znajdującego się w górnej części oparcia. W celu obniżenia oparcia należy ścisnąć uchwyt, następnie obniżyć oparcie w dół. W celu podniesienia oparcie należy podobnie – ścisnąć uchwyt i podnieść oparcie do góry. Podczas podnoszenia nie trzeba używać siły, oparcie samoczynnie się podnosi. Regulacja oparcia bardzo cicha.
Oparcie jest usztywnione deską, od strony pleców dziecka gąbka obszyta materiałem. Oparcie stabilizuje plecy dziecka, nie można ustawić go całkowicie w pionie, nie rozkłada się również całkowicie do pozycji leżącej, pomimo tego kąt nachylenia jest wystarczający. Oparcie nie posiada schowka.

Siedzisko

Siedzisko w spacerówce Mutsy Nexo można ustawić wyłącznie przodem do kierunku jazdy.

Podnóżek

W wózku Mutsy Nexo do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z gąbki obszytej materiałem, przeznaczony dla mniejszych dzieci.W celu podwyższenia ponóżka należy go unieść, aby go obniżyć należy pociągnąć za metalowy uchwyt, który znajduje się od spodu podnóżka. Podnóżek można ustawić w dwóch pozycjach: poziomej i pionowej. Po obniżeniu materiałowego podnóżka posiadamy dostęp do podnóżka wykonanego z plastiku, który przeznaczony jest dla starszych dzieci.

Budka

Budkę w spacerówce Mutsy Nexo reguluje się jedną ręką, można ją wydłużyć poprzez rozpięcie zamka błyskawicznego znajdującego się w górnej części budki. Część wydłużona wykonana jest z tego samego materiału co reszta budki. Budka nie jest wyposażona w okienko, reguluje się ją w miarę cicho (słychać delikatne kliknięcie), dostępne są trzy pozycje. Z tyłu budki znajduje się magnes, który przy regulacji oparcia ładnie układa materiał. Środek budki wykonany jest z materiału imitującego błyszczącą skórę. Koniec daszka jest wydłużony.

Schowek

Wózek Mutsy Nexo nie jest wyposażony w żaden schowek, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz.

Pałąk bezpieczeństwa

Pałąk bezpieczeństwa w wózku Mutsy Nexo wykonany jest z eko-skóry, można go odpiąć z obu stron (czarny przycisk) lub wyciągnąć całkowicie. Pałąk bezpieczeństwa otwieramy poprzez naciśnięcie mechanizmów znajdujących się od wewnętrznej strony, a następnie pociągnięciu pałąka do siebie.

Podstawa wózka

Koła

Wózek wyposażony jest w cztery, piankowe koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania. W celu zablokowania pozycji kół po obu stronach należny przekręcić umieszczone nad nimi pierścienie ku stronie zewnętrznej. W celu odblokowania kół po obu stronach należny przekręcić umieszczone nad nimi pierścienie do środka.

Zdejmowanie kół przednich

W celu zdjęcia przedniego koła, należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się nad kołem od strony kosza.

Zdejmowanie kół tylnych

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się między kołem, a hamulcem, następnie pociągnąć za koło. Zakładanie kół polega na wsunięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

Hamulec

Hamulec w wózku Mutsy Nexo znajduje się przy prawym, tylnym kole. W celu zablokowania wózka wystarczy dolną część dźwigni skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy tę samą dźwignię – w górnej części wcisnąć. Mechanizm nie niszczący obuwia.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego dostęp jest od strony rodzica. Kosz wykonany jest z elastycznej siatki. Spód kosza jest usztywniony drewnianą wkładką.

Rączka

Rączka do prowadzenia pełna, gładka, regulowana teleskopowo, wykona z aluminium pokrytego eko-skórą, w  kolorze brązowym. Rączkę można regulować za pomocą przycisków znajdujących się po obu stronach rączki (od spodu – nad mechanizmem do składania stelaża). Mechanizm należy wcisnąć, a następnie popchać/pociągnąć rączkę do żądanej pozycji, dostępne są (łącznie)cztery pozycje.

WAGA DZIECKA

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 15 kg.

Tapicerka

Tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do siedziska na rzepy i zatrzaski.

Akcesoria

Do testowania wózka Mutsy Nexo nie otrzymałam akcesoriów.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Mutsy Nexo z 2016 roku, kolor Grey Melange, kosz i rama aluminiowa w kolorze srebrnym. Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/wozek-mutsy-nexo-grey-melange-p13117

Gwarancja

Gwarancja od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego).

Cena

Wózek można kupić w przedziale cenowym do 1300zł. (1299 PLN).

Składanie i rozkładanie stelaża

Składanie wózka:

Rozkładanie wózka:

Foteliki

Spacerówka Mutsy Nexo ma możliwość połączenia stelaża z poniższymi fotelami: (adaptery i foteliki dostępne oddzielnie)

fotelik samochodowy Safe2go, grupa 0+
fotelik samochodowy Maxi-Cosi, grupa 0+ (Pebble, Pebble plus, Cabriofix, Citi)
fotelik samochodowy Kiddy (Evolution Pro, Evolution Pro 2, Evo-luna i-size)
fotelik samochodowy Cybex (Aton, Aton 4, Aton Q)

Plener

Dane techniczne:

(pomiar własny)
Spacerówka: szerokość oparcia 33 cm,
wysokość oparcia 50 cm,
wysokość od siedziska do budki 59 cm,
głębokość siedziska 22 cm, 7 cm załamanie
wysokość rączki 94 cm,97 cm 100 cm, 102 cm
wózek złożony: długość 72 cm, szerokość 41 cm (rurki), i 51 cm (koła), wysokość z kołami 40 cm (przednie koła), tylne 24 cm.
rozłożony długość 100 cm, szerokość 41 bez kół- rama aluminiowa, 51 cm tylne kola, 35 przednie kola
koła przednie średnica 17 cm, tylne średnica 20 cm,
waga: stelaż z tapicerką 8,7 kg
wielkość pudła, w którym spakowany jest wózek 70 x 29 x 45 cm

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz