Góra

Mutsy Nio

Mutsy Nio

Mutsy Nio

Gondola

Spód gondoli Mutsy Nio wykonany jest z płyty, na której montuje się osłonkę w kolorze jasno szarym, zakończoną rzepami. Bok gondoli nie jest usztywniony.

Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu trzech prętów do środka przy użyciu czarnego paska, wówczas gondola zmniejsza się o połowę.

Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.

Gondola posiada dużo schowków

OPARCIE W GONDOLI

Dziecko w gondoli będzie mogło jeździć wyłącznie w pozycji leżące ze względu na brak możliwości regulowania oparcia.

BUDKA GONDOLI

Regulacja budki polega na wciśnięciu jednocześnie dwóch czarnych mechanizmów, które znajdują się po obu stronach budki. Budkę reguluje się cicho, na końcu słychać delikatne kliknięcie, które wskazuje, że budka została prawidłowo rozłożona. Budki nie można dodatkowo wydłużyć, posiada jedynie niewielki daszek. Dostępne są dwie pozycje – pionowa/pozioma.
Budka posiada okienko, wykonane z siatki, które można zasłonić dodatkowym materiałem. Okienko zapinane jest na rzep, w celu odsłonięcia okienka należy zrolować materiał, a następnie zapiąć skórzanym paskiem na zatrzask.

Osłonka

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest poprzez naciągnięcie na krawędź gondoli oraz dodatkowo zapinana jest na zatrzaski oraz rzep.

Gondola posiada uchwyt do przenoszenia, który wykonany jest z eko-skóry.

ŚCIĄGANIE GONDOLI

W celu ściągnięcia gondoli należy:
1. Odchylić czarny mechanizm znajdujący się po obu stronach stelaża – w środkowej części ramy wózka.
2. Przesunąć mechanizm blokujący, który znajduje się po obu stronach, tak aby pojawiły się czerwone oznaczenie umiejscowione w górnej części mechanizmu.
3. Pociągnąć energicznie za pałąk bezpieczeństwa.

PASY BEZPIECZŃSTWA

Spacerówka Mutsy Nio posiada 5 punktowe pasy, które można ustawić na trzech wysokościach, pasy można regulować na długość za pomocą klipsów. W celu zmiany wysokości należy rozpiąć zamek błyskawiczny na tyle oparcia, a następnie przełożyć pasy na odpowiednią wysokość. Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu, tak aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu przycisku z logo firmy, który znajduje się na środku mechanizmu.

Osłonki na pasy bezpieczeństwa zapinane są na rzepy, co znacznie ułatwia utrzymanie ich w czystości.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Mutsy Nio można ustawić w 4 pozycjach, dzięki regulacji za pomocą czarnego, plastikowego uchwytu znajdującego się w górnej części oparcia. W celu obniżenia oparcia należy odchylić uchwyt, następnie obniżyć oparcie w dół. W celu podniesienia oparcie należy postąpić podobnie jak przy obniżaniu – odchylić uchwyt i podnieść oparcie do góry. Regulacja oparcia jest cicha, pojawiają się jedynie kliknięcia, które wskazują, że oparcie przyjęło odpowiednią pozycję.
Oparcie jest usztywnione deską, od strony pleców dziecka gąbką obszyta materiałem. Oparcie stabilizuje plecy dziecka, można ustawić je całkowicie w poziomie. Oparcie nie posiada schowka.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Mutsy Nio można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko.

Ściągnięcie siedziska

1. Odchylić czarny mechanizm znajdujący się po obu stronach stelaża – w środkowej części ramy wózka.
2. Przesunąć mechanizm blokujący, który znajduje się po obu stronach, tak aby pojawiły się czerwone oznaczenie umiejscowione w górnej części mechanizmu.
3. Pociągnąć energicznie za pałąk bezpieczeństwa.

Wkładanie siedziska na stelaż nie wymaga użycia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie oraz nie będą widoczne czerwone oznaczenia.

PODNÓŻEK

W wózku Mutsy Nio do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z gąbki obszytej materiałem, przeznaczony dla mniejszych dzieci.
Podnóżek zakończony jest metalową ramą, można go regulować za pomocą dwóch czarnych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie. Przyciski należy wcisnąć jednocześnie aby zmienić ustawienie podnóżka, do dyspozycji mamy trzy ustawienia. Przy podnoszeniu podnóżka słychać delikatne kliknięcia.

W celu podwyższenia podnóżka należy go unieść, nie trzeba korzystać z mechanizmów. Po obniżeniu materiałowego podnóżka posiadamy dostęp do podnóżka wykonanego z plastiku, który przeznaczony jest dla starszych dzieci.

BUDKA

Budkę w spacerówce Mutsy Nio reguluje się jedną ręką, można ją wydłużyć poprzez rozpięcie zamka błyskawicznego znajdującego się w górnej części budki. Część wydłużona wykonana jest z tego samego materiału co reszta budki. Budka wyposażona jest w okienko, które zapinane jest na rzep. Okienko wykonane jest wyłącznie z siatki, aby je odsłonić należy zrulować materiał, a następnie zapiąć paskiem z eko-skóry, zakończonym zatrzaskiem. Przy odpinaniu okienka słychać dość głośno rzepy.
Budkę reguluje się w miarę cicho (słychać delikatne kliknięcie), dostępne są trzy pozycje, oraz jedna w części przedłużonej. Łącznie cztery pozycje do regulacji. Koniec daszka jest wydłużony i usztywniony.

SCHOWEK

Wózek Mutsy Nio nie jest wyposażony w żaden schowek, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa w wózku Mutsy Nio wykonany jest z eko-skóry, można go odpiąć z obu stron (czarny przycisk) lub wyciągnąć całkowicie. Pałąk bezpieczeństwa otwieramy poprzez naciśnięcie mechanizmów znajdujących się od zewnętrznej strony, a następnie pociągnięciu pałąka do siebie. Pałąk bezpieczeństwa można odchylić, co znacznie ułatwia wkładanie dziecka do wózka.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek wyposażony jest w cztery, piankowe koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania. W celu zablokowania pozycji kół po obu stronach należny przekręcić umieszczone nad nimi pierścienie do wewnątrz.
W celu odblokowania kół po obu stronach należny przekręcić umieszczone nad nimi pierścienie ku zewnętrznej stronie.

ZDEJMOWANIE KÓŁ PRZEDNICH

W celu zdjęcia przedniego koła, należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się nad kołem od strony kosza.

ZDEJMOWANIE KÓŁ TYLNYCH

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się od wewnętrznej strony, następnie pociągnąć za koło. Zakładanie kół polega na wsunięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

HAMULEC

Hamulec w wózku Mutsy Nio znajduje się przy prawym, tylnym kole. W celu zablokowania wózka wystarczy dolną część dźwigni skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy tę samą dźwignię – w górnej części wcisnąć. Mechanizm nie niszczący obuwia.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego dostęp jest od strony rodzica. Kosz wykonany jest z elastycznej siatki. Spód kosza jest usztywniony drewnianą wkładką.

RĄCZKA

Rączka do prowadzenia pełna, gładka, regulowana teleskopowo, wykona z aluminium pokrytego eko-skórą, w kolorze brązowym. Rączkę można regulować za pomocą przycisków znajdujących się po obu stronach rączki (od spodu – nad mechanizmem do składania stelaża). Mechanizm należy podciągnąć, a następnie popchać/pociągnąć rączkę do żądanej pozycji, dostępne są (łącznie)cztery pozycje.

WAGA DZIECKA

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0 kg – 15 kg.
Gondola jest przeznaczona do przewożenia dzieci w pozycji leżącej, począwszy od narodzin aż do osiągnięcia przez nie 9 kg.
Spacerówka przeznaczona jest dla dzieci od 6 miesięcy do osiągnięcia przez nie 15 kg.

TAPICERKA

Tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do siedziska na zatrzaski. Tkaninę można prać w pralce w temperaturze 30° przy użyciu programu do welny. Budki nie można ściągnąć do prania.

AKCESORIA

Do testowania wózka Mutsy Nio nie otrzymałam akcesoriów.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Mutsy Nio z 2018 roku, kolor Nort Grey, kosz i rama aluminiowa w kolorze srebrnym. Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie link

GWARANCJA

Okres gwaranci dla wszystkich produktów wynosi 2 lata od daty zakupu.
Kartę gwarancyjna można znaleźć na stronie link

CENA

Wózek 2w1 można kupić w przedziale cenowym do 3000 zł.
Spacerówka ze stelażem około 2300 zł
Siedzisko spacerówka 700 zł
Gondola około 700 zł
Stelaż około 1600 zł

Normy bezpieczeństwa

Europa EN1888
UK:BS EN 1888
Kanada: S OR/85-379
USA:AST MF833

Składanie stelaża

Wózek Mutsy Nio można złożyć wraz z siedziskiem ustawionym wyłącznie w pozycji przodem do kierunku jazdy.

1. Ustaw rączkę do prowadzania na najniższym poziomie,
2. Podciągnij do siebie mechanizmu do regulacji oparcia, jednocześnie skieruj oparcie w kierunku przednich kół,
3. podciągnij do siebie dwa mechanizmy znajdujące się na stelażu, jednocześnie popychając rączkę do prowadzenia w kierunku przednich kół,
4. Wciśnij przyciski zwalniania blokady stelaża i złóż stelaż kierując go w kierunku tylnych kół.

Rozkładanie stelaża

1. odblokować mechanizm chroniący przed samoistnym rozłożeniem się wózka, który umiejscowiony jest po prawej stronie rączki (mało widoczny).
2. Pociągnij za rączkę do siebie, a następnie do góry, tak aby stelaż zablokował się w dolnej części – powinno się pojawić kliknięcie, które wskazuje prawidłowe rozłożenie wózka.
3. Skieruj oparcie spacerówki w kierunku rączki, aż pojawi się kliknięcie.

FOTELIKI

Spacerówka Mutsy Nio ma możliwość połączenia stelaża z poniższymi fotelami: (adaptery i foteliki dostępne oddzielnie)

fotelik samochodowy Safe2go do 13 kg
fotelik samochodowy BeSafe: iZi Go, iZi Go Moduar
fotelik samochodowy Maxi-Cosi, grupa 0+ (Pebbles, Cabriofix, Citi)
fotelik samochodowy Kiddy (Evolution Pro, Evolution Pro 2, Evo-luna i-size)
fotelik samochodowy Cybex (Aton, Aton 4, Aton Q)

Plener

DANE TECHNICZNE:

(pomiar własny)

Gondola:

materac 70 cm szerokość 29 cm.
wewnętrzne pomiary z zamontowaną wkładką i materacem długość 74 cm, szerokość 33 cm, wysokość 17,5 cm – pomiar od materaca do krawędzi gondoli
pomiary bez zamontowanej wkładki i materaca długość 76 cm szerokość 35 cm wysokość 21 cm.

Spacerówka:

szerokość oparcia 28 cm,
wysokość oparcia 50 cm,
wysokość od siedziska do budki 55 cm,
głębokość siedziska 24 cm,
podnóżek 13 cm, szerokość 26-32 cm
wysokość rączki 98 cm, 102 cm 105 cm, 108 cm
koła przednie średnica 22 cm, tylne średnica 29 cm,
waga: stelaż z tapicerką kg

Wielkość pudła, w którym spakowany jest wózek:
1. karton z gondolą: długość 85 cm , szerokość 43 cm, wysokość 23 cm
2. karton ze spacerówką: wysokość 77 cm długość 48 cm, szerokość 25 cm

Karolina
Karolina
10 komentarzy
 • Jola

  Wózek ładny, ale cena jednak odstrasza. Chciałabym zapytać dlaczego na stronie nie ma ani jendego testu wózka Adamex? Opinie o nich są dobre, a niektóre blogi mam wrażenie, że promują tylko te najdroższe firmy.

  5 października 2018 at 21:15 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   wrócił mi od Pani mail, wiec odpowiadam tutaj 🙂 wózek Mutsy Nio faktycznie cenę ma dość wysoką, ale jeżeli popatrzeć na wykończenie tego wózka to będzie wszystko jasne 🙂

   Od trzech lat namawiam firmę Adamex, aby pojawia się na mojej stronie. Nie poddaję się, ale niestety niektóre firmy potrzebują więcej czasu na podjęcie takiej decyzji mam nadzieję, że się uda i będę mogła przetestować wózek tej firmy 🙂

   8 października 2018 at 05:57 Odpowiedz
 • Justyna

  Witam, zakupiłam fotelik Cybex Aton5 czy uda się go zamontowac z dapterami do wózka Nio?

  27 lutego 2019 at 10:27 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   oczywiście 🙂 wózek jest kompatybilny z fotelikami Cybex: Aton, Aton 4, Aton 5, Aton Q, Aton Q i-size

   1 marca 2019 at 20:16 Odpowiedz
 • Kuba

  A czy fotelik cybex cloud Z i-size będzie kompatybilny z wózkiem Mutsy NIO ?

  31 lipca 2019 at 23:12 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Dzień dobry, w instrukcji mam wymienione tylko takie foteliki

   Spacerówka Mutsy Nio ma możliwość połączenia stelaża z poniższymi fotelami: (adaptery i foteliki dostępne oddzielnie). Myślę, że można napisać do producenta na fb i z pewnością odpowiedzą 🙂

   fotelik samochodowy Safe2go do 13 kg
   fotelik samochodowy BeSafe: iZi Go, iZi Go Moduar
   fotelik samochodowy Maxi-Cosi, grupa 0+ (Pebbles, Cabriofix, Citi)
   fotelik samochodowy Kiddy (Evolution Pro, Evolution Pro 2, Evo-luna i-size)
   fotelik samochodowy Cybex (Aton, Aton 4, Aton Q)

   1 sierpnia 2019 at 19:33 Odpowiedz
  • Piotr Balcerzak

   Tak, Cloud Z też pasuje do Nio.
   pozdrawiam

   1 września 2019 at 22:34 Odpowiedz
 • Beata Małecka

  Dzień Dobry,
  jaka jest średnica kół w modelu Nio?

  Pozdrawiam

  28 grudnia 2020 at 14:13 Odpowiedz
  • Beata Małecka

   przepraszam, już doszytałam 😉

   28 grudnia 2020 at 14:14 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   bardzo proszę 🙂

   28 grudnia 2020 at 20:47 Odpowiedz

Opublikuj komentarz