Góra

Navington Carrycot

Navington Carrycot

GONDOLA

Spód gondoli Navington Carrycot wykonany jest z białego plastiku z wentylowanym dnem, na którym umieszczony jest miękki materiał w kolorze białym, który montuje się na krawędzi gondoli poprzez wywinięcie. Materacyk w kolorze białym, wykonany z gąbki obszytej materiałem. Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.
Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka przy użyciu białego paska, wówczas gondola zmniejsza się o połowę. W celu rozłożenia gondoli należy pociągnąć pręty ku końcowi gondoli do momentu zablokowania.
Gondola posiada funkcję kołyski.

REGULACJA OPARCIA

W celu podniesienia oparcia należ pociągnąć za oparcie do góry. W celu obniżenia należy chwycić biały mechanizm znajdujący się z tyłu oparcia następnie pociągnąć do góry i opuścić oparcie na dół. Do dyspozycji mamy 2 pozycje.

BUDKA W GONDOLI

Budka składa się cicho, poprzez naciśnięcie dwóch mechanizmów znajdujących się po wewnętrznej stronie, wymaga to użycia jednocześnie dwóch rąk. Budkę można ustawić w kilku pozycjach, posiada bardzo duże okienko wentylacyjne wykonane z drobnej siatki w kolorze białym, które zapinane jest na zamek błyskawiczny.

Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia gondoli, który znajduje się w górnej części budki. Pałąk wykonany jest metalu pokrytego eko-skórą.

OSŁONKA NA NÓŻKI

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest poprzez naciągnięcie na krawędź gondoli oraz dodatkowo zapinana jest na dwa drewniane guziki znajdujące się w górnej części (zapinane do budki). Dodatkowo osłonka na nóżki posiada niewielką kieszonkę.

ŚCIĄGANIE GONDOLI

W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy pociągnąć w kierunku do góry czarny przycisk znajdujące się od zewnątrz po prawej stronie oraz okrągły mechanizm znajdujący się po lewej stronie (równolegle do mechanizmu z prawej), również w kierunku do góry (niekoniecznie jednocześnie), a następnie podnieść gondolę do góry.
Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć gondolę na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Navington Carrycot posiada 5 punktowe pasy, które można ustawić na 2 wysokościach, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów. Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego przycisku znajdującego się na środku mechanizmu.
Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane,  w celu ich zdjęcia należy ściągnąć brązowy pasek z klamry regulującej długość paska, następnie wysunąć osłonkę do góry.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Navington Carrycot można ustawić w czterech pozycjach, dzięki regulacji za pomocą czarnego plastikowego uchwytu znajdującego się w górnej części oparcia. Podnoszenie oparcia nie wymaga użycia dwóch rąk – wystarczy jedną ręką delikatnie popchać oparcie w kierunku do góry, w celu obniżenia oparcia należy przytrzymać plastikowy uchwyt do góry, a następnie obniżyć oparcie w dół. Regulacja oparcia jest cicha. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Navington Carrycot  można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy wypiąć całe siedzisko.
Siedzisko w spacerówce Navington Carrycot rozkłada się całkowicie do pozycji leżącej.

PODNÓŻEK

W wózku Navington Carrycot do dyspozycji mamy jeden podnóżek, wykonany z czarnego plastiku, jego regulacja polega na wciśnięciu czarnych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie wózka. W celu obniżenia podnóżka należy jednocześnie wcisnąć przyciski, przy podnoszeniu wystarczy jedną ręką popchać podnóżek do góry. Przy podnoszeniu słuchać wyraźne kliknięcie. Do dyspozycji mamy dwie pozycje – pionową i poziomą.

BUDKA

Budkę w wózku wielofunkcyjnym Navington Carrycot można regulować jedną ręką, po wcześniejszym, jednoczesnym wciśnięciu czarnych przycisków znajdujących się po wewnętrznej stronie budki. Budkę reguluje się cicho. Dostępnych jest kilka pozycji. W budce nie ma schowka.
Budka posiada okienko z siatki znajdujące się w tylnej części budki, które można zasłonić zintegrowaną częścią materiałową, w tym przypadku eko-skóra. Budka posiada niewielki daszek chroniący dziecko przed słońcem.

SCHOWEK

Wózek Navington Carrycot nie jest wyposażony w schowek.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z plastiku oraz eko-skóry. Można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą przycisków znajdujących się z boku pałąka z zewnętrznej strony. Pałąk bezpieczeństwa otwieramy poprzez naciśnięcie dolnego, okrągłego mechanizmu znajdującego się z boku, następnie pociągnięcie pałąka w kierunku do góry. Górny okrągły mechanizm służy do regulacji pozycji pałąka bezpieczeństwa. Do dyspozycji mamy 3 pozycje.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek wyposażony jest w cztery – tej samej wielkości , pompowane, szprychowe koła. Koła są bardzo duże, posiadają bieżnik.
Przednie koła są skrętne z możliwością zablokowania (nieobrotowe), koła nie posiadają błotników. W celu zablokowania należy wcisnąć w dół czarny mechanizm znajdujący się przy prawym kole.

W celu zdjęcia kół należy ścisnąć dwa przyciski znajdujące się na środku koła, a następnie je wyciągnąć (wszystkie koła mają taką samą zasadę ściągania) .
W zestawie są pokrowce na koła zabezpieczające przed zabrudzeniem się bagażnika w samochodzie.

HAMULEC

Hamulec w wózku Navington Carrycot znajduje się na całej długości osi pomiędzy kołami. W celu zablokowania wózka wystarczy nacisnąć butem (w dowolnym punkcie) dźwignię, aby zwolnić blokadę należy tą samą dźwignię – podciągnąć butem do góry.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w sztywny metalowy (ażurowy) kosz, do którego jest dobry dostęp z każdej strony. Dodatkowo kosz wyposażony jest w siatkę zabezpieczającą zakupy przed niepożądanym rozsypaniem się. W przypadku kiedy siatka nie jest używana można ją schować w estetyczny pokrowiec zamontowany w koszyku.

RĄCZKA

Rączka pełna, wykonana z eko-skóry. Rączkę można regulować za pomocą dwóch czarnych przycisków znajdujących po zewnętrznej stronie, które należy wcisnąć, a następnie ustawić rączkę do żądanej pozycji, dostępnych jest 15 pozycji.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 15 kg.

TAPICERKA

Tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do siedziska na paski.

AKCESORIA

Do testowania wózka Navington Carrycot otrzymałam 2 osłonki na nóżki (gondola i spacerówka), folię przeciwdeszczową (1 sztuka, która pasuje do gondoli i spacerówki).

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Navington z 2015 roku, kolor Royal Sand. Rama stalowa, w kolorze srebrnym (połysk). Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie:
http://megaurwis.pl/caravel-2015-c1131.html

GWARANCJA

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

CENA

Wózek można kupić w przedziale cenowym do 2500 zł (2352 zł).

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie wózka – należy pociągnąć w kierunku do siebie dwa czarne mechanizmy znajdujące się na metalowej ramie oraz (jednocześnie) pociągnąć do siebie czarny mniejszy, kwadratowy mechanizm znajdujący się po prawej stronie, a następnie popchać całość wózka w kierunku do dołu.

Rozłożenie wózka – należy odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka (czarny mechanizm znajdujący się po prawej stronie nad przednim prawym kołem, następnie pociągnąć za rączkę w kierunku do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje ze wózek jest prawidłowo rozłożony. Czynność można wykonać jedną ręką.

DANE TECHNICZNE

(pomiar własny)
Gondola:
długość 83 cm, szerokość 34 cm, wysokość 20 cm (od materaca do krawędzi gondoli)

Spacerówka: szerokość oparcia 29 cm,
wysokość oparcia 43 cm,
wysokość od siedziska do budki 55 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 45 cm,
podnóżek z plastiku długość 20 cm, szerokość 30 cm
wysokość rączki 110 cm (najwyższy punkt), długość/szerokość rączki 50 cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 93 cm, wysokość z kołami 46 cm, szerokość 50cm (rączki), 51cm (środek), 55 cm (tylne koła)
rozłożony 130 długość (z wyciągnięta max raczka), szerokość 50cm (oparcie), 55 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 36 cm , tylne średnica 36 cm,
waga: stelaż z gondolą 17,9 kg, stelaż ze spacerówką 18,2 kg.
Waga samej gondoli 5,3kg, waga samej spacerówki 5,6 kg

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz