Góra

Orbit Baby G3

Orbit Baby G3

Gondola

Spód gondoli wózka Orbit Baby G3 wykonany jest z drewnianej płyty, na której montuje się, poprzez wywinięcie na krawędzi gondoli, osłonkę z miękkiego materiału. W celu zabezpieczenia przed zsunięciem, od strony rodziców wszyta jest gumka, po bokach dodatkowo materiał przytrzymują rzepy. Na osłonce od spodu oraz po bokach wszyte są dodatkowe usztywnienia (6 sztuk), które mają za zadanie niwelować wystające elementy, odpowiedzialne za system zmniejszania gondoli – mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka, wówczas gondola zmniejsza się o połowę. Środek gondoli wyścielony jest miękkim materacykiem z ozdobnymi tłoczeniami z logo firmy.

Dziecko w gondoli będzie mogło jeździć wyłącznie w pozycji leżące ze względu na brak możliwości regulowania oparcia. Gondola jest bardzo głęboka, dobrze chroni przed zimnem.

Budka gondoli

Obniżanie oraz podnoszenie budki nie wymaga użycia żadnego mechanizmu, regulacja budki jedną ręką poprzez odchylenie/naciągnięcie. Podczas zmiany pozycji wydaje kliknięcia (bardzo ciche), które wskazują, że budka przyjęła odpowiednią pozycję. W górnej części budki znajduje się zintegrowana osłonka UV w kolorze białym, która schowana jest na brzegu budki. Osłonka dobrze chroni przed słońcem lub wiatrem. Funkcję tą bardzo upodobały sobie gwiazdy, które chronią swoje dzieci przed złośliwymi paparazzi. Materiał na budce wykonany jest z przewiewnego materiału, nie posiada okienka wentylacyjnego.

Osłonka na nóżki montowana jest poprzez wywinięcie oraz dodatkowo zaczepia się o wystające bolce. Gondola posiada uchwyt do przenoszenia, który jest sztywny, można go ustawić w pozycji pionowej lub przekładając go za budkę.

Ściąganie gondoli

Montowanie gondoli, spacerówki czy fotelika samochodowego wyposażone jest w ten sam mechanizm. W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy naciągnąć mechanizm znajdujący się po bokach gondoli (szare rączki), a następnie unieść do góry.Gondolę można ustawić tyłem do kierunku jazdy tj. rodzic widzi dziecko oraz bokiem, nie ma możliwości ustawienia jej przodem do kierunku jazdy. Nałożenie gondoli na bazę jest intuicyjne, należy ścisnąć mechanizm i umieścić, aż pojawi się kliknięcie.

Spacerówka

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Orbit Baby G3 wyposażona jest w 5 punktowe pasy bezpieczeństwa, które można regulować na dwa sposoby (dwa przecięcia w tapicerce – wysokość, oraz regulacja tradycyjna za pomocą klipsów – długość). Odpinanie pasów polega na jednoczesnym wciśnięciu czarnych przycisków znajdujących się po boku oraz czerwonych znajdujących się na przodzie mechanizmu.

Oparcie

Oparcie kubełkowe, posiada trzy pozycje odchylenia, regulacja podobna do ściągania spacerówki jednak zamiast podnosić siedzisko należe je  przechylić do tylu lub przyciągnąć do przodu. Spacerówkę można ustawić tyłem do kierunku jazdy, przy tej opcji również dostępna jest trzy stopniowa regulacja, spacerówkę należy ustawić w pozycji poziomej, umieścić podnóżek między stelażem.

Podnóżek

Podnóżek wykonany z plastiku, regulowany jest jedną ręką poprzez odchylenie plastikowego elementu w kolorze szarym, który znajduje się od spodu, do dyspozycji mamy dwie długości, które oznaczone są numerami 1,2. Podnóżek można wyciągnąć całkowicie.

Ściąganie i obracanie spacerówki

Wszystkie elementy gondola, spacerówka czy fotelik samochodowy posiadają ten sam system obsługi, który został opisany wyżej – gondola. Siedzisko spacerówki dzięki systemowi 3D rotation, ma możliwość obrócenia siedziska o 360 stopni.

Pałąk bezpieczeństwa

Pałąk bezpieczeństwa wykonany z plastiku, można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie, w celu odpięcia pałąka należy wcisnąć czarny guzik znajdujący sie od zewnętrznej strony. W zestawie otrzymujemy tackę na drobne przekąski dla dziecka, którą montujemy na środku pałąka.

Składanie stelaża

Składanie stelaża – odblokować szary element (nad czerwonym pedałem- hamulec), przekręcić chromowany mechanizm, który znajduje się koło bazy,  podnieść stelaż do góry, uwaga w tym czasie rączka do prowadzenia samoistnie opada w dół, prawidłowo złożony stelaż powinien się nie rozkładać dzięki blokadzie przed samoistnym rozłożeniem. Uwaga, stelaż bardzo szybko się składa.

Rozkładanie stelaża – odblokować szary element (nad zielonym pedałem), pociągnąć rączkę do prowadzenia do góry, aż pojawi się kliknięcie, które wskazuje, że stelaż został poprawnie rozłożony.

Stelaż wózka Orbit Baby G3 ma możliwość konwersji na wersję podwójną – Helix Plus

Podstawa Wózka

Wózek posiada cztery koła, przednie piankowe, obrotowe z możliwością zablokowania, tylne gumowe.

Hamulec znajduje się przy prawym kole (czerwony pedał), pomiędzy tylnymi oponami nie ma łącznika, co daje duży komfort przy prowadzeniu wózka (nie uderza się nogami o stelaż), aby zwolnić blokadę należy wcisnąć zielony pedał. Hamulec wygodny w obsłudze, nie niszczy butów.

Rączka do prowadzenia typu rogi, wykonana z gąbki, profilowana, regulowana za pomocą dwóch przycisków znajdujących się na zakończeniu rączek, dostępne są trzy pozycje (ostatnia idealnie się sprawdzi dla wysokich osób). Przy rączce jest wbudowany jest uchwyt na dwa kubki.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Orbit Baby G3, gondola w kolorze czarnym, siedzisko spacerowe kolor mocha –  połączenie brązu z kolorem kremowym. Rama w kolorze czarnym, matowa.

Cena

Ile kosztuje taki wózek? Na podanej stronie możecie skompletować cały zestaw Orbit Baby G3 http://ekowozki.pl/manufacturer/Orbit-Baby/Orbit-Baby-G3-2w1.html, oraz zapoznać się z innymi możliwościami np. płozy do gondoli, adaptery do fotelika maxi cosi, surfer czyli deskorolka dla starszego dziecka montowana do ramy wózka, śpiworek czy torbę podróżną.

Dane Techniczne

Pomiar własny:

gondola : długość środka po zamontowaniu osłonki i materaca 64 cm (dno), szerokość środka 34 cm, wysokość środka 24 cm (od materaca)

Spacerówka: szerokość oparcia od 25 cm do 42 cm cm, wysokość oparcia 56 cm, głębokość siedziska 29 cm + podnóżek 13 cm (ustawienie numer 1), 23 cm (ustawienie numer 2), szerokość siedziska od 25 cm (plecy) do 32 cm (uda),

wymiary wózka złożonego: szerokość z kołami  cm, długość z kołami 85 cm, wysokość 34 cm (w najwyższym punkcie), 39 cm wymiar kół przednich ułożonych na wprost.
wymiary wózka rozłożonego: wysokość   cm (od rączki przy ustawieniu najniższym do ziemi,), długość 132 cm (pomiar od rączki najniżej ustawionej do kół przednich).

wysokość rączki (min) 103 cm, (max) 113 cm

waga  kg stelaż z kołami – 7 kg
waga: stelaż + siedzisko spacerówki – 11,5 kg
waga: stelaż + gondola – 11,5 kg

wymiary kół: przednie 18 cm, tylne 24 cm

Film

http://www.youtube.com/watch?v=1aiPpQowmQc

Karolina
23 komentarze
  • Asia

    Niezły wehikuł 😉

    11 listopada 2014 at 20:59 Odpowiedz
    • Karolina

      niezły niezły 🙂

      13 listopada 2014 at 00:06 Odpowiedz
  • Karolina

    Witam, zastanawiam się nad kupnem tego wózka. Mam pytanie odnośnie zawieszenia. Czy amortyzacja w tym modelu jest wystarczająca na „polskie chodniki”, bo zapewne w marketach sobie poradzi. Gondolka raczej mała na 4 miesiące. Czy można dostać w Polsce wkładkę redukującą do spacerówki G3, bo wiem że w G2 była, a 4-miesięczne dzieci jeszcze nie siedzą.

    15 listopada 2014 at 22:08 Odpowiedz
    • Karolina

      witam, proszę odebrać maila 🙂

      16 listopada 2014 at 21:41 Odpowiedz
  • Marta

    witam,
    jestem zainteresowana kupnem wózka w promocyjnej cenie.
    Jest jakiś kod, czy coś trzeba podać>
    będę wdzięczna za informację

    23 listopada 2014 at 00:36 Odpowiedz
    • Karolina

      proszę się powołać na pierwsząbyrke, sklep który udzielił rabatu dla moich czytelników to ekowozki.pl pozdrawiam 🙂

      23 listopada 2014 at 22:36 Odpowiedz
  • Anna

    Witam, chce zakupić ten wozek, czy ta cena promocyjna wciąż obowiaxuje?! Jeśli tak to czy mogłabym otrzymać jakiś kod lub informacje w jaki sposób kupic wozek w takiej niskiej cenie?! Pozdrawiam.
    Ania

    3 stycznia 2015 at 23:48 Odpowiedz
    • Karolina

      proszę odebrać maila 🙂

      4 stycznia 2015 at 18:44 Odpowiedz
  • daniela

    witam,
    jestem na 99% przekonana do tego wózka, Jest tylko jedna rzecz która mnie bardzo martwi, a mianowicie długość gondoli. Niektóre dzieci rodzą się 60cm a długość 64 więc na długo nie starczy 🙁 czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym wózkiem?

    17 marca 2015 at 13:45 Odpowiedz
    • Karolina

      Testując ten wózek jakoś nie odebrałam tego wózka jako mały, ale żeby uspokoić napisałam do Pani, która zdecydowała się na kupno tego wózka 🙂 mam nadzieję, że odpowie 🙂

      17 marca 2015 at 23:23 Odpowiedz
      • daniela

        Dziękuję za maila i opinie 🙂

        19 marca 2015 at 09:13 Odpowiedz
  • magdalena

    Czy nadal jest jakiś kod rabatowy na ekowozki.pl ponieważ chce zamowic ten wozek

    22 marca 2015 at 18:52 Odpowiedz
    • daniela

      podłączam się do pytania:)

      30 marca 2015 at 18:09 Odpowiedz
  • Jowita

    witam.. Waham się pomiędzy orbit baby g3 a stokke xplory…nie wiem który wybrać bo obydwa mi się mega podobają. fakt stokke jest dość popularny i np. w Krakowie można go kilka razy dziennie gdzies dojzec a orbit nie. nie wiem wlasnie czym to jest spowodowane.bo cenowo mniej więcej sa w podobnych cenach .

    1 kwietnia 2015 at 16:49 Odpowiedz
    • Karolina

      Witam 🙂 oba wózki są raczej z górnej półki, więc o cenę tutaj nie chodzi, obsługa obu wózków jest bardzo lekka. Myślę, że istotny jet wygląd, stokke owszem jest „inny” jednak nie odbiega on tak bardzo wizualnie od innych wózków. Orbit zdecydowanie zwraca na siebie uwagę. We Wrocławiu też dużo Stokke jeździ, ale ja to ogólnie mam manię oglądania wózków, które mijam. Muszę dziwnie wyglądać ale cóż jest to silniejsze ode mnie 🙂

      1 kwietnia 2015 at 22:58 Odpowiedz
  • Jowita

    dodam ze nie zależy mi na tym ze gondola moz byc mniejsza czy wieksza kompletnie niei zwracam uwagi na jej wymiary..interesuje mnie wyłącznie funkcjonalność wozka iczy do auta jest fajny po zlozeniu ,jak się nimi prowadzi np. na zwirku itp.bardzo proszę o jakies info. a i co najważniejsze czy spacerówka(siedzisko)będzie przydatna na nieco dluzej bo jak dziecko ma mi gora 2 latka pojezdzic i znowu mam się bawic w zmienianie wozka to nie będę nim zainteresowana:-PP

    1 kwietnia 2015 at 16:54 Odpowiedz
    • Karolina

      Składanie wózka w Orbicie jest bardo szybkie, przed zakupem wózka i tak bym polecała włożyć go do samochodu. Stokke również fajnie się składa, w obu przypadkach zdejmujemy siedzisko. zarówno Orbit jak i Stokke są to wózki „twarde”, poradzą sobie na żwirku czy nierównej kostce ale będą się „trzęsły”. Lekkość w prowadzeniu i z tej półki cenowej ma Bugaboo Cameleon 🙂 polecam go zobaczyć, ja po jeździe próbnej tym wózkiem byłam bardo zaskoczona. Jezeli chodzi o wielkość wózków dla 2 latka, wszystko zależy jakie będzie dziecko 🙂 ja mam chudziny więc w każdy wózek wchodzą, dla porównania zawsze wciskam swojego 5 latka 🙂 może nie wygląda dobrze ale się mieści 🙂 spokojnie, chociaż myślę, że po tym okresie będziecie chcieli zmienić wózek na jakąś fajną lekką spacerówkę 🙂

      1 kwietnia 2015 at 23:13 Odpowiedz
  • Joanna

    Witam serdecznie, pare dni temu zakupiłam zestaw spacerowy orbit baby G3 . Po pierwszej „jedzie próbnej” zaczęłam zastanawiać sie, czy przy każdym wózku tej marki trzęsą sie tzn. stukają rączki wózka . Słychać je przy prowadzeniu na chodniku. A moze to wada? Bardzo proszę o podpowiedz …

    13 kwietnia 2015 at 23:13 Odpowiedz
    • Karolina

      Witam, w testowanym modelu nie zauważyłam takiego problemu, ale obawiam się, że przy drganiach podczas spacerów na naszych „pięknych” chodnikach może tak być, jedna część rączki wchodzi w drugą i stąd mogą pojawiać się „dźwięki”, nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam :). W moim modelu tak się nie działo. Jeżeli masz wózek zastępczy to możesz reklamować ponieważ przez jakiś czas będziesz pozbawiona wózka, reklamacja troszkę trwa 🙂

      14 kwietnia 2015 at 22:31 Odpowiedz
  • Grazyna

    posiadam wozek bugaboo cameleon 3 .moja corka ma rok i 8 miesiecy ,zastanawiam sie nad zmiana wozka na orbita jak myslisz czy moja corka nie jest za duza do tego wozka ? i jeszcze co mnie zastanawia czy nie bede zalowac bo moj naprawde jest bardzo wygodny ,chodzi mi jak go sie prowadzi :)biore jeszcze pod uwage bugaboo bee plus .

    10 maja 2015 at 23:09 Odpowiedz
    • Karolina

      osobiście mając wózek 3 w jednym nie zmieniałabym na inny, oba wózki są dobrze wykonane, świetnie się prowadzą, ale czy nie lepiej zainwestować w lekką spacerówkę? Chyba, że masz potrzebę zmiany to wtedy tak 🙂 Do wózka orbit dziecko prawie 2 letnie się zmieści , wciskałam do niego starsze dziecko, ale też kwestia czy Twoje dziecko jest duże, moje są strasznie chude, więc mieszczą się do większości wózków. Zdecydowanie bardziej poszłabym w bugaboo bee plus lub innej firmy lekką spacerówkę, zapraszam na prv 🙂

      11 maja 2015 at 21:04 Odpowiedz
  • Katarzyna Suszka

    Chciałabym zapytać jak z amortyzacją w tym wózku?Tzn.posiada ją czy jest sztywny i dziecka będzie czuło każdą nierówność podłoża?

    15 kwietnia 2018 at 14:06 Odpowiedz
    • Karolina

      Pani Kasiu mail już czeka 🙂

      21 kwietnia 2018 at 14:26 Odpowiedz

Opublikuj komentarz