Góra

Quinny Buzz Xtra

Quinny Buzz Xtra

Dokładny opis gondoli można zobaczyć tutaj.

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Quinny Buzz Xtra wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na 3 wysokościach, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów. Mechanizm do zapinania pasów podobny jest jak w fotelikach samochodowych – należy złączyć dwa plastikowe elementy ze sobą, a następnie wcisnąć je do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu szarego przycisku, można je rozpiąć jedną ręką. Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane, w celu ich zdjęcia należy rozpiąć zatrzask znajdujący się w górnej części pasa bezpieczeństwa, a następnie wysunąć osłonkę do góry.

OPARCIE

Oparcie wózka Quinny Buzz Xtra można ustawić w trzech pozycjach, dzięki regulacji za pomocą dwóch szarych mechanizmów znajdujących się na stelażu ramy wózka (na końcach pałąka bezpieczeństwa). W celu obniżenia oparcia należy wcisnąć jednocześnie dwa szare mechanizmy, następnie delikatnie pchnąć oparcie do tyły i ustawić je w żądanej pozycji. Przy podnoszeniu oparcia (podobnie jak przy obniżeniu) należy również wcisnąć szare przyciski, następnie przesunąć oparcie do przodu. Regulacja jest cicha. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Quinny Buzz Xtra  można ustawić w dwóch kierunkach–przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy wypiąć całe siedzisko – w tym celu należy jednocześnie wcisnąć dwa szare mechanizmy znajdujące się po zewnętrznej stronie stelaża.

PODNÓŻEK

W wózku Quinny Buzz Xtra do dyspozycji mamy jeden podnóżek wykonany z plastiku, jego regulacja polega na jednoczesnym wciśnięciu szarych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie podnóżka. Przy podnoszeniu nie jest konieczne wciśnięcie przycisków, wystarczy popchać podnóżek delikatnie do góry. Do dyspozycji mamy dwa ustawienia tj. pionowo i poziomo.

BUDKA

Budkę w spacerówce Quinny Buzz Xtra można regulować jedną ręką – regulacja dość głośna, przy każdym ustawieniu słychać charakterystyczne kliknięcia. Dostępnych jest kilka pozycji. Budka nie posiada okienka, wykonana jest z materiału o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej UV 50+. Budka dobrze chroni dziecko przed słońcem, można ją wydłużyć poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym.

SCHOWEK

Wózek Quinny Buzz Xtra nie posiada schowka.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa w wózek Quinny Buzz Xtra wykonany jest z plastiku, można go wyciągnąć całkowicie lub odpiąć z obu strony za pomocą niewielkich, szarych przycisków umiejscowionych od dołu.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek Quinny Buzz Xtra wyposażony jest w cztery piankowe koła, odporne na przebicia. Wszystkie koła są amortyzowane. Przednie mniejsze, obrotowe z możliwością wyciągnięcia oraz zablokowania – szary prostokątny mechanizm znajdujący się nad kołami, który należy wcisnąć w kierunku do dołu.

Ściąganie kół przednich

W celu zdjęcia przednich kół należy jednocześnie wcisnąć dwa czarne przyciski znajdujące się na ramie wózka, następnie pociągnąć za ramę, która łączy przednie koła.

Ściąganie kół tylnych

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu. W tym celu należy wcisnąć szary, plastikowy przycisk znajdujący się od spodu koła, a następnie ściągnąć koło.

HAMULEC

Hamulec w wózku Quinny Buzz Xtra znajduje się po obydwu stronach kół. W celu zablokowania należy nacisnąć butem mechanizm z prawej strony (czerwony), aby zwolnić hamulec należy nacisnąć butem mechanizm znajdujący się po lewej stronie (szary). System nie niszczy butów.

KOSZ

Wózek Quinny Buzz Xtra wyposażony jest w płytki kosz, do którego jest dobry dostęp. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału oraz siatki (z boku), dostęp do niego mamy zarówno od strony rodzica jak i z boku. Spód kosza jest usztywniony cienką deseczką obszytą materiałem.

RĄCZKA

Rączka pełna, teleskopowa, wykonana z pianki, można ją regulować za pomocą  przycisku znajdującego się na środku. W tym celu należy wcisnąć szary przycisk, a następnie popchać/pociągnąć rączkę do żądanej pozycji, dostępne są cztery pozycje.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 15 kg.

TAPICERKA

Tapicerka nie jest zdejmowana. Materiał „odpycha” wodę – pozostawia kropelki na materiale, nie pozwalając im wsiąknąć.

AKCESORIA

Do testowania wózka Quinny Buzz Xtra otrzymałam osłonkę przeciwdeszczową (2 szt. gondola i spacerówka), moskitierę (gondola)

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Quinny Buzz Xtra, kolor Brown Fierce (wersja spacerowa) i czerwony – red rumor (gondola), kosz w kolorze czarnym, rama aluminiowa w kolorze srebrnym. Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/buzz-xtra-c844.html

GWARANCJA

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

CENA

Wózek spacerowy można kupić w przedziale cenowym do 2000 zł

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie wózka:

Należy przesunąć w kierunku do góry szary mechanizm, znajdujący się po zewnętrznej stronie, następnie rączkę skierować do dołu, aż do zablokowania o mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka.

Rozkładanie wózka:

w celu rozłożenia wózka należy zwolnić blokadę przed samoistnym rozłożeniem wózka znajdującą się po prawej stronie, następnie pociągnąć rączkę wózka do góry.

DANE TECHNICZNE:

(pomiar własny)

Spacerówka: szerokość oparcia 32 cm,
wysokość oparcia 46 cm,
wysokość od siedziska do budki 50 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 42 cm,
podnóżek z materiału długość 17 cm, szerokość 24 cm
wysokość rączki 110 cm (najwyższy punkt), długość/szerokość rączki 46cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 83 cm, wysokość z kołami 30 cm, szerokość 46 cm (rączki), 46 cm (środek), 65 cm (tylne koła)
rozłożony 113 długość (przy rączce max złożonej), 125 cm przy rączce max wyciągniętej, szerokość 46 cm (oparcie), 65 cm (tylne koła)
koło przednie średnica 18cm, tylne średnica 30 cm,
waga: stelaż z tapicerką 15,1 kg

Film

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz