Góra

Quinny Moodd

Quinny Moodd

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Quinny Moodd wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na 3 wysokościach, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów. Mechanizm do zapinania pasów podobny jest jak w fotelikach samochodowych – należy złączyć dwa plastikowe elementy ze sobą, a następnie wcisnąć je do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się jedną ręką, samoistnie po wciśnięciu szarego przycisku. Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane, w celu ich zdjęcia należy rozpiąć zatrzask znajdujący się w górnej części pasa bezpieczeństwa, a następnie wysunąć osłonkę do góry.

OPARCIE

Oparcie wózka Quinny Moodd można ustawić w trzech pozycjach, dzięki regulacji za pomocą czarnego, plastikowego uchwytu znajdującego się w górnej części oparcia. Podnoszenie oparcia nie wymaga użycia dwóch rąk – wystarczy jedną ręką delikatnie pchnąć oparcie w kierunku do góry. W celu obniżenia oparcia należy przytrzymać plastikowy uchwyt do góry, a następnie obniżyć oparcie w dół – regulacja jest cicha. Oparcie jest usztywnione i wykonane z plastiku – w środkowej części plastik pokryty jest pianką. Oparcie dobrze stabilizuje plecy dziecka.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Quinny Moodd można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy wypiąć całe siedzisko. Wypięcie siedziska polega na jednoczesnym wciśnięciu dwóch szarych mechanizmów znajdujących się po zewnętrznej stronie siedziska.

PODNÓŻEK

W wózku Quinny Moodd do dyspozycji mamy jeden podnóżek, który wykonany z plastiku, jego regulacja polega na wciśnięciu szarych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie wózka. Przy obniżeniu podnóżka należy jednocześnie wcisnąć przyciski, a następnie zmienić ustawienie podnóżka. Przy podnoszeniu nie jest konieczne wciśnięcie przycisków, wystarczy popchać podnóżek delikatnie w kierunku do góry. Do dyspozycji mamy dwie pozycje (pionowa i pozioma)

BUDKA

Budkę w spacerówce Quinny Moodd można regulować jedną ręką, bez użycia mechanizmów. Regulacja jest cicha, dostępnych jest kilka pozycji. Budka nie posiada okienka, wykonana jest z materiału o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej UV 50+. Budkę można całkowicie zdemontować. Po demontażu miejsca w których montowana jest budka można zaślepić plastikowymi elementami.

SCHOWEK

Wózek Quinny Moodd nie posiada schowka, jedynym miejscem na przechowywanie jest kosz oraz mały schowek umiejscowiony w koszu.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Wózek Quinny Moodd posiada zabezpieczenie miedzy nóżkami dziecka wykonany z plastiku w formie litery „T”, które nie jest typowym rozwiązaniem jakie możemy spotkać w większości wózków. Pałąk można zdemontować i założyć plastikową listwę maskującą.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek wyposażony jest w trzy piankowe koła, odporne na przebicia. Wszystkie koła są amortyzowane. Przednie koło jest podwójne, obrotowe z możliwością zablokowania – mechanizm znajduje się pomiędzy kołami, należy go wcisnąć w kierunku do dołu.

Zarówno koła przednie jak i tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu.

Ściąganie kół tylnych

W celu ściągnięcia kół tylnych należy wcisnąć szary, plastikowy przycisk znajdujący się od spodu koła, następnie ściągnąć koło.

HAMULEC

Hamulec w wózku Quinny Moodd znajduje się po obydwu stronach kół. W celu zablokowania należy nacisnąć butem w kierunku do dołu mechanizm z prawej strony (czerwony) aby zwolnić hamulec należy nacisnąć butem w kierunku do dołu mechanizm znajdujący się po lewej stronie (szary). System nie niszczący butów.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w niewielki i płytki kosz, do którego jest dobry dostęp. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału oraz siatki (z boku) dostęp do niego mamy zarówno od strony rodzica jak i z boku. Spód kosza jest usztywniony cienką deseczką obszytą materiałem. Dodatkowo w koszu od strony rodzica jest niewielka kieszonka zamykana na zamek.

RĄCZKA

Rączka pełna, teleskopowa, wykonana z pianki. Rączkę można regulować za pomocą przycisku znajdującego się na środku. W tym celu należy wcisnąć szary przycisk, a następnie popchać/pociągnąć rączkę do żądanej pozycji. Dostępne są cztery pozycje.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 15 kg.

TAPICERKA

Tapicerka jest zdejmowana. Materiał „odpycha” wodę – pozostawia kropelki na materiale, nie pozwalając im wsiąknąć.

AKCESORIA

Do testowania wózka Quinny Moodd otrzymałam osłonkę przeciwdeszczową.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Quinny Moodd w kolorze Black Devotion, siedzisko, rama, kosz oraz budka w kolorze czarnym. Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych , które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/moodd-2015-c1079.html

GWARANCJA

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego).

CENA

Wózek można kupić w przedziale cenowym do 3000zł.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie wózka

Należy wypiąć siedzisko, następnie skierować w kierunku do dołu mechanizm znajdujący się po prawej stronie na stelażu aluminiowej ramy. Kolejnym krokiem jest jednoczesne pociągnięcie w kierunku do dołu mechanizmów znajdujących się po obu stronach stelaża oraz skierowanie rączki w kierunku do dołu.

Rozkładanie wózka

Należy zwolnić blokadę przed samoistnym rozłożeniemsię wózka, który znajduje się po prawej stronie, następnie pociągnąć rączkę w kierunku do góry.

DANE TECHNICZNE:

(pomiar własny)
Spacerówka: szerokość oparcia 36 cm,
wysokość oparcia 50 cm,
wysokość od siedziska do budki 58 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 43 cm,
podnóżek z materiału antypoślizgowego długość 20 cm, szerokość 24 cm
wysokość rączki 104 cm (najwyższy punkt), długość/szerokość rączki 50cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 81 cm, wysokość z kołami 30 cm, szerokość 50cm (rączki), 50cm (środek), 65 cm (tylne koła)
rozłożony 112 długość (przy rączce max złożonej), 125 przy rączce max wyciągniętej , szerokość 50cm (oparcie), 65 cm (tylne koła)
koło przednie średnica 18cm , tylne średnica 30 cm,
waga: stelaż z tapicerką 15,1 kg

FILM

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz