Góra

Quinny Zapp Xtra 2 2015r.

Quinny Zapp Xtra 2 2015r.

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Quinny Zapp Xtra 2 wyposażona jest w 5 punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów. Mechanizm do zapinania pasów podobny jak w fotelikach samochodowych – należy złączyć dwa plastikowe elementy ze sobą, a następnie wcisnąć je do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu szarego przycisku znajdującego się na środku mechanizmu. Osłonki na pasy zapinane są za pomocą zatrzasków, dzięki takiemu rozwiązaniu nie będą się zsuwać. Przekładanie pasów jest bardzo proste, należy odpiąć osłonkę, wyciągnąć klamrę przez przecięcie i przeciągnąć przez otwór na wysokości, której chcemy zamontować pasy.

Oparcie

Oparcie w spacerówce Quinny Zapp Xtra 2 reguluje się za pomocą szarego przycisku umiejscowionego w górnej części oparcia, od strony rodziców. Przycisk składa się z dwóch części szerokiej i wąskiej, do regulacji oparcia korzystamy z części szerokiej, którą należy wcisnąć popychając jednocześnie oparcie w dół lub w górę. Przy ustawieniu oparcia przodem do kierunku jazdy do dyspozycji mamy trzy ustawienia: pionowa, półleżąca oraz leżąca. W ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, oparcie można ustawić w dwóch pozycjach: półleżąca oraz leżąca. Oparcie nie jest usztywnione, materiał dostosowuje się do plecków dziecka. Oparcie oraz podnóżek umiejscowione są na aluminiowym stelażu, który tworzy ramę dla całej tapicerki.

Siedzisko

Siedzisko w spacerówce Quinny Zapp Xtra 2 można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, siedzisko można złożyć razem ze stelażem, jednak wyłącznie w ustawieniu przodem do kierunku jazdy. Nie ma możliwości złożenia wózka z oparciem w ustawieniu tyłem do kierunku jazdy. Ściągnięcie siedziska podobnie obsługuje się, jak w przypadku składania oparcia – należy wcisnąć i przytrzymać szerszy mechanizm jednocześnie odchylając wąski, a następnie wyciągnąć siedzisko (zaczepy trzymające siedzisko znajdują się na środku stelaża na wysokości szarych guzików)

Podnóżek

Spacerówka Quinny Zapp Xtra 2 posiada regulowany podnóżek. Dziecko może trzymać nóżki lekko uniesione – regulacja tego podnóżka polega na „wypchnięciu” materiału, lub pozostawieniu go w normalnej pozycji, w której dziecko może oprzeć nóżki na materiale antypoślizgowym (guma z tłoczeniami). Do regulacji podnóżka służą dwa materiałowe uchwyty, które po pociągnięciu wypychają podnóżek, taka opcja daje nam możliwość łatwego wyczyszczenia i utrzymania podnóżka w czystości. Złożenie podnóżka polega na wepchnięciu materiału do środka.

Budka

Budkę można regulować jedną ręką, w związku z tym, iż nie ma ograniczeń, można ją ustawić w dowolnej pozycji. Budka jest cicha, wyposażona w daszek, który można wydłużyć. W celu przedłużenia daszka należy odpiąć zamek błyskawiczny, który znajduje się na środku budki. Wózek nie posiada żadnego okienka.

Schowek

Wózek Quinny Zapp Xtra 2 nie posiada żadnego schowka, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz.

Pałąk bezpieczeństwa

W zestawie nie otrzymujemy pałąka bezpieczeństwa, jednak jest możliwość jego dokupienia.

Podstawa wózka

koła

Wózek wyposażony jest w trzy, piankowe koła. Przednie podwójne, obrotowe z możliwością zablokowania i wyjmowania – mały, szary element, który umiejscowiony jest od spodu, między dwoma oponami.
Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – mały, szary element od wewnętrznej strony, który należy wcisnąć z jednoczesnym pociągnięciem koła.

Hamulec

Hamulec znajduje się nad tylnym, prawym kołem, między kołami nie ma łącznika, co daje duży komfort przy prowadzeniu wózka (nie uderza się nogami o stelaż). Zwolnienie blokady hamulca znajduje się nad lewym kołem. Regulacja bardzo prosta, nie niszcząca obuwia.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego zawsze jest dostęp, nawet przy rozłożonym oparciu. Przez środek kosza przebiega rama stelaża, która dzieli kosz na dwie części. Kosz może mieć maksymalne obciążenie 5 kg, jest możliwość jego wyciągnięcia (łatwy w utrzymaniu czystości). Stelaż nie posiada blokady przed samoistnym rozłożeniem się wózka.

Rączka

Rączki do prowadzenia typu rogi, wykonane z pianki, brak możliwości regulacji wysokości.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy i lżejszych niż 15 kg.

Tapicerka

Tapicerka w spacerówce Quinny Zapp Xtra 2 jest odporna na wodę, łatwa w utrzymaniu czystości, ponieważ można ją całkowicie zdjąć. Budka rozpina się zamkiem błyskawicznym umiejscowionym od wewnętrznej strony, cała tapicerka montowana jest na 4 klamry, które zakończone są rurką i umiejscowione na krawędzi materiału.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Quinny, model Zapp Xtra 2 z 2015 roku, kolor czarny. Rama aluminiowa, w kolorze srebrnym/mat. Spacerówkę Quinny Zapp Xtra 2 można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie http://megaurwis.pl/zapp-xtra-2-2015-c1080.html

Gwarancja

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

Akcesoria

Do spacerówki Quinny Zapp Xtra 2 można dokupić dostawkę do wózka, parasol, pałąk bezpieczeństwa, uchwyt na kubek, śpiworek, wkładka dla noworodka. W zestawie otrzymujemy kosz na zakupy, klip do parasolki, adaptery do fotelika, instrukcję oraz folię przeciwdeszczową.

Fotelik

Do spacerówki Quinny Zapp Xtra 2 można za pomocą adapterów zamontować fotelik samochodowy Maxi-Cosi. Fotelik można ustawić wyłącznie tyłem do kierunku jazdy.

Cena

Wózek Quinny Zapp Xtra 2 można kupić w przedziale cenowym do 1000 zł.

Składanie i rozkładanie stelaża

Składanie stelaża :

1. wcisnąć szary element znajdujący się na szczycie oparcia, jednocześnie odchylając węższy mechanizm, przenieść oparcie w kierunku koła przedniego,

2. wcisnąć w kolejności zgodnie z oznaczeniem “1” i “2” szare przyciski znajdujące się na środku stelaża po zewnętrznej stronie, popchać rogi w kierunku koła przedniego,

3. między kołami tylnymi znajduje się mechanizm, który również ma oznaczenie “3” wraz z pokazanym kierunkiem (wytłoczona strzałka) oraz “4” należy wcisnąć, przesuwamy cały mechanizm do środka, w kierunku koła przedniego,

4. ściągnąć boki ramy do środka.

Uwaga: punkt 1 i 2 można zamienić kolejnością, pierwsze można obniżyć rogi, później siedzisko.

Rozkładanie stelaża:

1. rozciągnąć boki stelaża na zewnątrz,

2. pociągnąć za mechanizm, aby pojawiło się kliknięcie,

3. rozłożenie rogów i oparcia tak samo jak w przypadku składania (zgodnie z oznaczeniem na ramie).

Wymiary

Pomiar własny:

Spacerówka: szerokość oparcia 36 cm, wysokość oparcia 54 cm, wysokość od siedziska do budki 61 cm, głębokość siedziska wraz z podnóżkiem (wypchnięty) 36 cm, podnóżek z materiału antypoślizgowego długość 9 cm, szerokość 17 cm,  szerokość siedziska od 21 cm  do 27 cm (pod kolanami),

wysokość rączki 103 cm (najwyższy punkt), 88 cm (najniższy punkt), długość rączki 20 cm,

wózek złożony: długość 71 cm, wysokość z kołami 36 cm, szerokość 30 cm (rączki), 33 cm (środek), 30 cm (tylne koła)

rozłożony 108 długość, szerokość 50 cm (oparcie), 60 cm (tylne koła)

koła przednie i tylne 15 cm, szerokość przedniego koła 10 cm.

waga: stelaż bez tapicerki 6,8 kg, stelaż z tapicerką 9,3 kg

Film

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz