Góra

Tako Maxone

Tako Maxone

Gondola

Spód gondoli Tako Maxone wykonany jest z płyty pilśniowej. Środek gondoli wyścielony jest miękkim materiałem w kolorze białym, który łączy się z obszyciem zewnętrznym za pomocą zamka błyskawicznego. Materacyk w kolorze białym, wykonany z gąbki obszytej materiałem. Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.
Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka przy użyciu czarnego paska, wówczas gondola zmniejsza się o połowę. Gondola nie posiada schowków.

Oparcie w gondoli

Oparcie w gondoli można regulować za pomocą plastikowego uchwytu, który należy włożyć w odpowiedni „ząbek”.

Budka w gondoli

Budka składa się cicho, poprzez naciśnięcie dwóch mechanizmów znajdujących się po zewnętrznej stronie, wymaga to użycia jednocześnie dwóch rąk. Budkę można ustawić w czterech pozycjach. Podnoszenie budki nie wymaga użycia mechanizmów, można to wykonać jedną ręką poprzez naciągnięcie budki, aż pojawi się kliknięcie.
Gondola posiada duże okienko z siatki, które dostępne jest po rozpięciu zamka błyskawicznego.
Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia gondoli, który znajduje się w górnej części budki. Pałąk wykonany jest z aluminium oraz w niewielkiej części z eko-sóry.

Osłonka na nóżki

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest za pomocą zamka błyskawicznego.

Montowanie gondoli na stelaż

Gondolę na stelażu montuje się za pomocą systemu „klik, podobnie jak pozostałe elementy, w celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy ścisnąć mechanizm i energicznie pociągnąć całą gondole do góry. System zdejmowany pokazany jest przy spacerówce.

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Tako Maxone posiada 5 punktowe pasy, które można ustawić na trzech wysokościach, pasy można regulować na długość i szerokości za pomocą klipsów. Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu, tak aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu przycisku znajdującego się na środku mechanizmu.

Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane, w celu ich zdjęcia należy wyciągnąć pas bezpieczeństwa z plastikowego mechanizmu do regulacji długości, następnie zsunąć w kierunku do dołu.

Oparcie

Oparcie regulowane jest za pomocą plastikowej dźwigni (tył oparcia), którą trzeba podnieść do góry. Oparcie można ustawić w trzech pozycjach, jest możliwość rozłożenia całkowicie na płasko. Zarówno podnoszenie, jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu oparcia nie trzeba ściskać mechanizmu, wystarczy je popchać całą ręką. Obniżanie oparcia ciche, przy podnoszeniu pojawiają się kliknięcia, które wskazują, że oparcie przyjęło odpowiednią pozycję. Przy opcji tyłem do kierunku jazdy, również dostępna jest trzystopniowa regulacja oparcia.

Siedzisko

Siedzisko w spacerówce Tako Maxone można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy wypiąć całe siedzisko. Spacerówka na stelażu montowana jest za pomocą systemu „klik”. Mechanizm do ściągania spacerówki jest taki sam jak w przypadku gondoli.

Podnóżek

Podnóżek obniża się przy pomocy przycisków, znajdujących się po zewnętrznej stronie. Podnoszenie podnóżka jest możliwe jedną ręką (nie trzeba używać przycisków), dostępnych jest pięć pozycji, przy podnoszeniu wydaje charakterystyczne kliknięcie. Podnóżek wykonany jest z materiału, część gdzie dziecko trzyma buty wykonana jest z eko-skóry. Dodatkowo od siedziska do pałąka można zamontować pas, wykonany z materiału, który montuje się za pomocą guzika zatrzaskowego.

Budka w spacerówce

Budka w spacerówce nie posiada pałąka do przenoszenia, reguluje się ją jedną ręką (nie posiada mechanizmu z boku, tak jak w przypadku gondoli), przy każdej zmianie pozycji wydaje delikatne kliknięcia, budkę ustawić można w kilku pozycjach.

Budka wyposażona jest w okienko wykonane z siatki (w środkowej części) do którego dostęp mamy po rozpięciu materiału za pomocą zamka błyskawicznego. Budkę reguluje się w miarę cicho (słychać delikatne kliknięcie), dostępnych jest kilka pozycji.

Schowek

Spacerówka nie posiada schowków.

Pałąk bezpieczeństwa

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z eko-skóry, można go odpiąć z obu stron (przycisk z góry) lub wyciągnąć całkowicie.

Podstawa wózka

Koła

Wózek wyposażony jest w cztery, pompowane koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania (mechanizm znajduje się nad przednimi kołami, należy przekręcić go zgodnie ze strzałką), koła posiadają błotniki.

Ściąganie kół przednich

W celu zdjęcia koła należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się nad kołem, następnie pociągnąć je w dół.

Ściąganie kół tylnych

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu.
Tylne koła można ściągnąć na dwa sposoby, przyciskając środkowy guzik znajdujący się na kole (zostaje metalowy pręt) lub przycisnąć mechanizm przy kole, w tej opcji koło wyciągamy z metalowym prętem.
Zakładanie kół polega na wciśnięciu przycisku, a następnie wsunięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

Amortyzacja

Brak możliwości regulacji twardości zawieszenia.

Hamulec

Hamulec w wózku Tako Maxone znajduje się po środku między tylnymi kołami, aby zablokować wózek wystarczy dolną część dźwigni skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy tę samą dźwignię – w górnej części wcisnąć w kierunku do dołu. Mechanizm nie niszczący obuwia.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego dostęp jest z każdej strony. Kosz wykonany jest z materiału, nie jest usztywniony, wysoko umiejscowiony, zapinany na zamek błyskawiczny.

Rączka

Rączka do prowadzenia pełna, wykonana z eko-skóry, regulowana za pomocą dwóch przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie ramy, dostępnych jest dziewięć pozycji.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 15 kg.

Tapicerka

Tapicerka montowana jest do siedziska na zatrzaski oraz paski. Przy podnóżku na zamek.

Akcesoria

Do testowania wózka otrzymałam osłonkę na nóżki (gondola/spacerówka), torbę z wieloma przegródkami, którą można zamontować na ramie wózka, przewijak, szelki do gondoli, folia przeciwdeszczowa, podstawkę na butelkę

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Tako Maxone z 2015 roku, kolor grafitowy z dodatkami z ekoskóry w kolorze rudym/brązowym. Rama aluminiowa, w kolorze srebrnym.

Gwarancja

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

Cena

Wózek można kupić w przedziale cenowym do 2000 zł.

Składanie stelaża:

1. Wypiąć siedzisko.
2. Wcisnąć czerwony guziczek znajdujący się w górnej części ramy po prawej stronie
3. Pociągnąć dwa plastikowe elementy znajdujące się na ramie wózka
4. Skierować rączkę w kierunku przednich kół, aż cały stelaż się złoży. Należy pamiętać, aby przy składaniu stelaża odblokować przednie koła.

Rozkładanie stelaża

Należy odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się stelaża oraz energicznie pociągnąć za rączkę tak, aby cały wózek się rozłożył, na końcu powinno pojawić się charakterystyczne kliknięcie, które wskazuje, że wózek został prawidłowo rozłożonym.

Dane techniczne:

(pomiar własny)

Gondola: długość 78 cm, szerokość 35 cm, wysokość 17 cm

Spacerówka:
szerokość oparcia 32 cm,
wysokość oparcia 43 cm,
wysokość od siedziska do budki 57 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 47 cm,
podnóżek długość 25 cm, szerokość 27 cm
wysokość rączki 110 cm (najwyższy punkt), długość/szerokość rączki 45 cm,

wózek złożony: długość (wraz z rączką) 100 cm, wysokość z kołami 40 cm, szerokość 49 cm (rączki), 47 cm (środek),
58 cm (tylne koła)
wózek rozłożony: 120 długość, szerokość 48 cm (oparcie), 58 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 26 cm , tylne średnica 32 cm

Waga:
gondola 4,9 kg
stelaż 10,3 kg
spacerówka 5,8kg

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz