Góra

TFK Dot 2014

TFK Dot 2014

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka TFK Dot wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na dwóch wysokościach, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów. Mechanizm do zapinania pasów podobny jak w fotelikach samochodowych – należy złączyć dwa plastikowe elementy ze sobą, a następnie wcisnąć je do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy samoistnie nie odskakują, należy je wyciągnąć, jest to dodatkowe zabezpieczenie przed odpięciem pasów przez dziecko w czasie jazdy.

Oparcie

Oparcie można regulować za pomocą dwóch zamków błyskawicznych znajdujących się po bokach oparcia, do dyspozycji mamy dwa ustawienia – półsiedząca oraz półleżąca. W celu rozłożenia oparcia należy odpiąć do końca dwa zamki błyskawicznie, tak aby ustawić je w pozycji półleżącej.
Oparcie jest usztywnione, wyposażone w dodatkową miękką podkładkę pod głowę, wykonaną z przewiewnego materiału w kolorze czarnym. Podkładka montowana jest do oparcia za pomocą rzepu, można regulować jej wysokość.

Podnóżek

Spacerówka TFK Dot wyposażona jest w dwa rodzaje podnóżków, pierwszy skierowany jest dla starszych dzieci, szary element wykonany z plastiku, który znajduje się przy przednich kołach. Druga opcja przeznaczona jest dla mniejszych dzieci. Dziecko może trzymać nóżki lekko uniesione – regulacja tego podnóżka polega na „wypchnięciu” materiału, lub pozostawieniu go w normalnej pozycji, w której dziecko może oprzeć nóżki na materiale.

Budka

Budkę można regulować jedną ręką, wiele pozycji ( 5 pozycji bez jej przedłużenia, 7 pozycji z przedłużeniem). Budka przy każdej zmianie wydaje kliknięcia, które wskazują o prawidłowym ustawieniu. Daszek można wydłużyć aż do pałąka, dobrze chroni przed słońcem i wiatrem. W celu przedłużenia daszka należy odpiąć zamek błyskawiczny, który znajduje się na środku budki. Wózek posiada dwa wizjery, które wykonane są z folii i siatki, znajdują się po obu stronach budki.

Schowek

Spacerówka wyposażona jest w schowek, który znajduje się na tyle oparcia. Kieszeń zakończona jest gumką, która chroni rzeczy przed wypadnięciem.

Pałąk

Pałąk bezpieczeństwa można odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie, mechanizm do obsługi bardzo prosty, należy wcisnąć czerwony guzik znajdujący się od spodu i pociągnąć za pałąk.
Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z materiału (nie ma możliwości jego ściągnięcia). Pałąk posiada możliwość regulacji góra/dół.

Podstawa wózka

Wózek posiada cztery, piankowe koła z łożyskami kulkowymi. Przednie obrotowe z możliwością zablokowania i wyjmowania.
Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – czerwony element – mechanizm do pałąka, przednich i tylnych kół działa w ten sam sposób.

Hamulec znajduje się przy tylnym, prawym kole, między kołami nie ma łącznika, co daje duży komfort przy prowadzeniu wózka (nie uderza się nogami o stelaż). Regulacja bardzo prosta oraz nie niszcząca obuwia – wciśnięcie czerwonego przycisku blokuje wózek, zielony zwalnia blokadę.

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego zawsze jest dostęp, nawet przy rozłożonym oparciu. Stelaż posiada blokadę przed samoistnym rozłożeniem się wózka (tasiemka wykonana z materiału, zapinana na rzep, która znajduje się po bokach budki).

Rączki do prowadzenia typu rogi, profilowane do kształtu dłoni, wykonane z plastiku, brak możliwości regulacji wysokości.

Fotelik/gondola

Wózek przeznaczony jest dla dzieci od 6 miesiąca życia. Dla osób chcących skorzystać z wózka w przedziale wiekowym od 0+ za pomocą adapterów można zamontować gondolę oraz fotelik.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek TFK, model Dot, kolor czarny z elementami szarymi. Rama aluminiowa, w kolorze czarnym/mat. Spacerówkę TFK Dot można kupić w kilku wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie http://www.marko-baby.pl/index.php?pg=produkty&all=0&szukaj=1&query=tfk+dot.

Składanie i rozkładanie stelaża

Złożenie stelaża składa się z 3 etapów:

1. wcisnąć szary przycisk umiejscowiony między rogami do prowadzenia, oraz skierować go w dół,
2. wcisnąć dwa przyciski, w kolorze szarym, znajdujące się po bokach spacerówki na wysokości siedziska (powinno pojawić się kliknięcie), a następnie przełożyć rogi w kierunku przednich kół,
3. mechanizm znajdujący się przy tylnych kołach należy pociągnąć w dół z jednoczesnym przesunięciem rączki w kierunku kół przednich,

Rozłożenie stelaża:

1. wcisnąć dwa przyciski znajdujące się po bokach spacerówki na wysokości siedziska (powinno pojawić się kliknięcie), a następnie podnieść rogi do siebie,
2. pociągnąć za rączkę przy kołach, takaby naciągnąć mechanizm,
3. napięcie mechanizmu z szarym guzikiem przy rogach do prowadzenia.
Otwór wykonany w plastikowym podnóżku służy idealnie do trzymania wózka w jednej ręce, wózek można ciągnąć, nie trzeba go nosić.

Wymiary wózka

Pomiar własny:
Spacerówka: szerokość oparcia od min 26 cm max 40 cm (wysokość przy pałąku bezpieczeństwa) , wysokość oparcia 49 cm, wysokość od siedziska do budki 55 cm, głębokość siedziska 21 cm, podnóżek z materiału 19 cm szerokość siedziska od 26 cm do 36 cm (pod kolanami),

wymiary wózka złożonego: szerokość z kołami 38 cm, długość z kołami 65 cm, wysokość 34 cm.
wymiary wózka rozłożonego: wysokość 108 cm (licząc od najwyższego puntu – rogi), długość 113 cm (pomiar od rączki do plastikowego podnóżka).

koła 17 cm

Waga 6,8 kg

Film

http://kobieta.onet.pl/dziecko/male-dziecko/baby-lab-testujemy-wozek-spacerowy/8vvhj

Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz