Góra

Dostawka do wózka

Mała różnica wieku dla dzieci jest wspaniała, jednak nie zawsze jest to wygodne dla rodzica. W życiu mamy wiele sytuacji, w których to łatwiej jest pchać wózek niż iść za rękę z dzieckiem, które jakby wyczuwało, że nam się śpieszy i właśnie w tym momencie musi zobaczyć wszystkie patyczki i kamyczki w okolicy. Wielu rodziców, którzy posiadają dwoje lub więcej dzieci, wiedzą jak męczące są czasami spacery, kiedy starsze dziecko stwierdzi, że nie ma już siły aby iść dalej, nie wspominając, kiedy mama musi zrobić zakupy, a dzieciom się nudzi.

Dla starszaka nigdy nie jest za późno na wózek. Pamiętajmy, że te małe nóżki podczas spacerów ciągle biegają, stawiają dwa razy więcej kroczków niż my, a trzymanie za rączkę mamy szybko się nudzi. Zresztą spróbujcie trzymać swoją rękę ciągle w górze, myślę że mało kto wytrzymałby 20 min, podczas moich spacerów z dziećmi zawsze staram się trzymać swoją rękę jak najniżej, przypominając postawę quasimodo. Kiedy młodsze dziecko zwiedza świat z wózka, a starsze zmęczy się ciągłym bieganiem w tą i z powrotem, możemy skorzystać z dostawki do wózka, która pozwoli starszemu dziecku na chwilę odpoczynku, nie zwalniając przy tym pozostałych spacerowiczów.

Dostawka do wózka Buggypod

Boczna dostawka, która idealnie sprawdzi się dla dzieci urodzonych rok po roku, nie będzie potrzeby kupowania np. wózka bliźniaczego. Dostawka przeznaczona jest dla dzieci od 6 miesiąca do 3 lat (dopuszczalne obciążenie 20 kg), można ją doczepić do większości wózków, w tym trzykołowych i bliźniaczych za pomocą specjalnych klamr. Obsługa jest dość prosta, co daje duży komfort przy składaniu, rozkładaniu lub całkowitemu odłączeniu od wózka. Dostawka wyposażona jest w 5 punktowe pasy bezpieczeństwa oraz składany podnóżek.
Model Buggypod IO można przekształcić w oddzielny, trójkołowy wózek, po zakupie dodatkowo Conversion Kit.

buggypod-io-1-wheel1

http://www.babymama.pl/images/stories/foto/smorph_animation.gif

Źródło: www.buggypod.pl

dostawka tradycyjna

Platforma z kółkami, którą mocuje się w okolicy tylnych kół (sposoby montażu różne), starsze dziecko może na taką podstawkę wejść i jechać między wózkiem, a rodzicem. Przy takiej opcji dziecko może jedynie stać.
Na rynku dostępne są również dostawki, na których dziecko może stać lub siedzieć. Jeżeli nie korzystamy już z podstawki, można ją w każdej chwili podnieść, aby nie przeszkadzała nam podczas prowadzenia wózka.

buggy2   81uio4pj3ml-_sl1500_

źródło: buggyboard,

Dostawka w formie hulajnogi

Opcja dla dzieci, które nawet podczas odpoczynku muszą się ruszać. Hulajnogę można zaczepić o tylną rurkę ramy wózka lub odłączyć całkowicie. Taka Hulajnoga pasuje do wszystkich wózków Mountain. Jak w przypadku wszystkich dostawek można ją złożyć. Hulajnoga wyposażona jest w obrotowe tylne koło (opcja podstawki), które można zablokować (opcja hulajnogi).

mb_freerider_slide_family_maya mb_freerider_slide_billboard_maya

źródło: mountainbuggy.com

Zapraszam również do odwiedzenia działu “nietypowe wózki“, w którym to znajdziesz ciekawe możliwości na przekształcenie zwykłego wózka np. w rower, jak również wózki przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

* Przed zakupem jakiejkolwiek dostawki trzeb się upewnić czy można ją zamontować do naszego wózka. Niektóre podstawki dedykowane są do wózków jednego producenta.