Góra

Jak dopasować fotelik samochodowy do dziecka?

Wiele osób pyta mnie jakiej firmy fotelik samochodowy mają kupić, które marki są najlepsze. Moją inspiracją, aby stworzyć ten artykułu była moja koleżanka, która chciała kupić fotelik swoim znajomym w prezencie. Oczywiście warto wiedzieć jakie foteliki są bezpieczne, które dobrze wypadają w teście ADAC, jednak zawsze ostateczny wybór fotelika powinien odbyć się po jego zamontowaniu w samochodzie. Bardzo często otrzymuję zapytania z prośbą o podanie linków do fotelików w sklepach internetowych. Nie mam nic przeciwko kupowaniu przez internet, jeżeli wcześniej sprawdziliśmy fotelik na żywo.

Nie zawsze fotelik dobrej firmy będzie pasował do Waszego dziecka. Pamiętam kiedy ja kupowałam fotelik postawiłam na model fotelika samochodowego, który miał bardzo dobre noty w teście ADAC, wizualnie bardzo mi się podobał, musiałam go mieć!

W sklepie poprosiłam o wstawienie fotelika do mojego samochodu – pamiętajcie, że możecie tego wymagać, jeżeli sprzedawca się nie zgodzi, uciekajcie. Okazało się, że mój piękny, wymarzony fotelik nie nadaje się dla mojego syna! Co się okazało? Pasy bezpieczeństwa zamiast po barku przechodziły idealnie przez szyję mojego dziecka. Nawet nie chcę myśleć, co by się stało w czasie wypadku.

Znalazłam świetny filmik, który w bardzo przyjemny sposób, uczy jak dopasować fotelik do naszego dziecka. Warto skorzystać z rad i świadomie kupić fotelik dla naszej pociechy.