Góra

Adaptery czy montowanie na „klik”?

Co to jest adapter i do czego służy?

Adapter jest to mechanizm, który jest montowany na stelażu wózka w celu zamontowania najczęściej fotelika samochodowego, ale również zdarza się, że np. gondoli. Nie każdy wózek posiada taki sposób montowania, niektóre posiadają system za pomocą „klik”, nie potrzebne wtedy są adaptery, gondola, spacerówka, fotelik wczepiane są bezpośrednio do stelaża aż usłyszy się charakterystyczne kliknięcie. Trzeba pamiętać, aby sprawdzić, czy w wybranym wózku, wszystko jest montowane za pomocą systemu „klik” czy tylko niektóre elementy. Wystarczające jest kiedy wózek posiada system „klik” w gondoli i foteliku.

Do tej pory nie mam pojęcia gdzie są moje adaptery do fotelika samochodowego, był to zawsze problem, jechaliśmy z mężem do sklepu, szybko szybko pakowanie dzieci i przed sklepem okazywało się, że nie mamy adapterów i nie można zamontować fotelika, zdecydowanie polecam montowanie za pomocą „klik”.

W ostateczności jeżeli znajdziecie wózek, który adaptery ma tylko przy foteliku to można sobie poradzić. Prawdopodobnie jadąc do sklepu lub żeby szybko coś załatwić nie będziecie korzystać z opcji mocowania fotelika na stelażu. Wystrzegajcie się wózków, które wszystkie mocowania mają za pomocą adapterów.