Góra

Budka w wózku

Dwie budki czy jedna?

Niektóre wózki posiadają dwie budki, inne mają budkę tę samą do gondoli i spacerówki.

W przypadku jednej budki, nie ma problemu z różnicami w kolorze. Nie mogę dać oczywiście gwarancji, że wszystkie firmy wózków tak mają, ale w moim wózku (Implast Bolder SD) po zmianie budki z gondoli nie zmieniła ona koloru, nie wyblakła od słońca. Po wypraniu budka pasuje idealnie kolorystycznie do spacerówki. Ta opcja nie jest bardzo istotna.

Cicha budka

Cicha budka w wózku jest dobra jeżeli dziecko śpi bardzo czujnie, każde kliknięcie może obudzić maluszka. Ta opcja jest bardzo ważna.

Regulacja budki

Regulacja budki jest bardzo istotna, od tego zależy czy będziemy korzystać z pieluchy tetrowej jako osłonki przed słońcem czy nie. Budkę można przedłużyć poprzez doczepienie części materiału lub przełożyć budkę nawet o 180° jest to bardzo dobra ochrona przed słońcem i wiatrem. Budkę tak można ustawić, że nie razi maluszka w oczka. Szczególnie przydatna opcja kiedy słońce jest nisko za naszymi plecami, a dziecko leży w gondoli. Bardzo często z tej opcji korzystałam.

Uchwyt w budce gondoli

Przydatna cześć, która ułatwia przenoszenie gondoli lub pakowanie jej do samochodu. Bez tej opcji spokojnie można się obejść.

Budka nie chroniąca przed słońcem i wiatrem

Jeżeli Wasz wózek nie posiada dość dużej budki, która chroni przed słońcem i wiatrem dobrym rozwiązaniem jest dodatkowy daszek przeciwsłoneczny. Jeżdżąc na spacery w słoneczne dni, maluszki denerwują się jak razi ich słońce, oczywiście można się męczyć z wieszaniem na budce np. pieluchy tetrowej, która nie wygląda ładnie, można kupić parasolkę, która wiecznie się odczepia oraz ciągle trzeba ją poprawiać. Na rynku można kupić np, Daszek Teutonia, który jest mały, montowany na krawędzi budki za pomocą klipsów (nie na każdym wózku można go zamontować), daszek ten nie zasłania oryginalnego okienka, wbudowanego w naszej budce, Daszek sunshine kids, który jest większy, nakładany praktycznie na całą budkę wózka oraz daszek Kiddopodamus. W związku z tym, że daszki różnią się sposobem mocowania przy zakupie takiego daszka, warto dobrze przypatrzeć się konstrukcji naszego wózka, czy dany daszek będzie można do niego przymocować. Kolory daszków zazwyczaj są czarne, przez co pasują do każdego wózka. Możliwe jest również zakupienie daszka w kolorze tapicerki, taką opcję mają posiadacze wózków firmy Teutonia. Daszki można również montować na gondoli i foteliku samochodowym. Daszki są lekkie, łatwo można je ściągnąć.