Regulacja oparcia w wózku
Regulacja oparcia w wózku może występować zarówno w spacerówce jak i w gondoli.
Regulacja oparcia w gondoli
Jest to opcja bardzo przydatna, dziecko po pewnym czasie nie chce tylko patrzeć w niebo, a kilku stopniowa regulacja pozwala dziecku na oglądanie otaczającego go świata. Podczas spacerów raczej korzystałam z opcji na płasko, ponieważ dziecko spadało do jednej z wewnętrznych stron gondoli i leżało krzywo. Oparcie podnosiłam jak siadałam na ławce i chciałam popatrzeć na dziecko. Są różne sposoby regulowania oparcia, wewnątrz wózka i sterowane zewnętrznie oba sposoby są dobre, nie budzi się dziecka. Sterowane zewnętrznie wolniej się obsługuje, aby dojść do pozycji na płasko, ale ma większą skalę nachylenia oparcia.
Regulacja oparcia w spacerówce
Korzystałam również z wózków, które posiadały możliwość rozłożenia oparcia całkowicie na płasko. Myślę, że jest to bardzo dobra funkcja wózka, jeżeli dziecko wyrośnie z gondoli zawsze można dziecko włożyć do spacerówki i będzie tak samo jak w gondoli leżeć na płasko,
Regulacja podnóżka w wózku
Regulacja podnóżka w spacerówce – przydatna funkcja jeżeli dziecko jest małe, nóżki nie wiszą bezwładnie, po przejściu z gondoli na spacerówkę bardzo często korzystałam z tej opcji.
Z czasem wymienicie wielofunkcyjne, ciężkie wózki na lekkie spacerówki, w których tych wszystkich funkcji nie ma, a człowiek się cieszy, że lekko i bez większej męczarni wkłada wózek do samochodu.