Góra

Siedzisko kubełkowe czy zwykłe?

Siedzisko kubełkowe

Podstawową zaletą siedziska kubełkowego jest możliwość rozłożenia oraz podniesienia go jedną ręką, nie trzeba osobno podnosić oparcia i regulować podnóżka. Dziecko siedząc w takim siedzisku się nie zsuwa. Trzeba pamiętać, że w zimie dzieci są grubo ubierane w związku z tym, jeżeli decydujemy się na taki wózek, trzeba zwrócić uwagę na szerokość siedziska.

Wadą jest to, że nie bardzo jest możliwość manewrowania samym siedziskiem, jedynie kątem jego nachylenia. Jeżeli decydujemy się na siedzisko kubełkowe trzeba pamiętać, aby kąt nachylenia był jak największy, pomimo różnych wypowiedzi ze strony lekarzy uważam, że najlepsza dla dziecka jest pozycja leżąca, ale jeżeli siedzisko kubełkowe będzie dobrze się odchylać nie będzie to większym problemem. Siedzisko musi być stabilne i dobrze wyprofilowane, aby plecki się nie zapadały. Jeżeli dziecko lubi spać na boczku w tej opcji będzie to możliwe, ponieważ wszystko jest możliwe, ale osobiście uważam, że dziecko w takiej wymuszonej pozycji się męczy.

Siedzisko zwykłe

Jeżeli decydujemy się na taki typ siedziska dobrze jest sprawdzić czy rozkłada się ono na płasko, jest to ważne kiedy dziecko wyrośnie nam z gondoli, a jeszcze nie siedzi, można spokojnie je wozić w taki sposób, jedynym problemem są ujemne temperatury. Najlepszą ochroną przed zimnem jest gondola, ale jeżeli zainwestujemy w dobry śpiworek maluszek nie zmarznie. Jeżeli dziecko lubi spać na boku można bez problemu je tak położyć.

Wadą takiego siedziska może być to, że dziecko będzie zjeżdżać w dół i krzywo siedzieć, ale to również zależy od materiału z jakiego jest zrobione siedzisko.

Podsumowanie

Zdania na temat siedziska klasycznego i kubełkowego są podzielone, ile ludzi tyle opinii. Uważam, że każdy rodzaj ma swoje wady i zalety. Nie jest to istotny element wózka.