Góra

ADAMEX PORTO 2021

ADAMEX PORTO 2021

GONDOLA

Spód gondoli wykonany jest z plastiku, na którym umieszczona jest bawełniana podszewka w kolorze szarym, którą montuje się na krawędzi gondoli za pomocą zamka błyskawicznego. Materacyk z wkładem kokosowym, w kolorze szarym, który można całkowicie zdjąć, dzięki czemu gondolę łatwo utrzymać w czystości.
Oparcie w gondoli regulowane jest za pomocą pokrętła znajdującego się od spodu gondoli, który należy wcisnąć i kręcić do momentu, aż oparcie ustawimy w odpowiedniej pozycji-sterowanie jest zewnętrzne.

SYSTEM WENTYLACJI

Gondola wózka Adamex Porto wyposażona jest w system wentylacji. Aby otworzyć wentylację gondoli należy przesunąć kratkę w prawo, aby zamknąć wentylację wystarczy przekręcić w lewo.

BUDKA W GONDOLI

Budka składa się cicho. Aby ustawić ją w pozycji pionowej należy naciągnąć budkę tak, aby pojawiło się kliknięcie. Składanie budki polega na jednoczesnym wciśnięciu mechanizmów, znajdujących się od wewnętrznej strony budki. Daszek przeciwsłoneczny można schować do wewnątrz budki lub rozłożyć w razie potrzeby.
Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia gondoli, który znajduje się w górnej części budki, do którego można się dostać poprzez rozpięcie zamka błyskawicznego.
Gondola posiada dodatkową wentylację, którą znajdziemy w budce gondoli, do której dostajemy się za pomocą zamka błyskawicznego.

ŚCIĄGANIE GONDOLI

W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy wcisnąć dwa mechanizmy znajdujące się po bokach gondoli, a następnie unieść pustą gondolę do góry za pałąk wbudowany w budce. Montowanie gondoli za pomocą systemu one click.

POKROWIEC NA NÓŻKI

Pokrowiec na nóżki w gondoli montowany jest w górnej części dwoma magnesami. Wbudowane okienko ułatwia kontakt z dzieckiem.

SCHOWEK

Gondola nie posiada schowka

SASZETKA/NERKA

W zestawie z gondolą otrzymujemy saszetkę/nerkę, którą możemy przyczepić z boku gondoli lub do paska od torby.

SPACERÓWKA

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Adamex Porto wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach. Regulacja wysokości pasów znajduje się z tyłu oparcia od strony rodziców. Ze względu na to, iż nie jest zasłonięta tapicerką, w łatwy sposób można przełożyć pasy na inną wysokość. Dodatkowo można regulować długość pasów za pomocą klamerek.
Zapinanie pasów polega na złożeniu ze sobą dwóch klamr, które należy wsunąć do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego przycisku umiejscowionego na środku mechanizmu.
Osłonki na pasy bezpieczeństwa są zapinane na rzep, dzięki czemu można w łatwy i szybki sposób je zdjąć do prania.
Wózek wyposażony jest w dodatkowy pas krokowy montowany do pałąka.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Adamex Porto reguluje się za pomocą plastikowego mechanizmu, który znajduje się z tyłu oparcia od strony rodziców. W celu zmiany pozycji mechanizm należy ścisnąć i ustawić oparcie w wybranej pozycji. Zarówno podnoszenie jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu nie trzeba wciskać ponownie mechanizmu, należy oparcie popchać ręką do góry – przy tej opcji oparcie wydaje kliknięcia, które wskazują, że przyjęło odpowiednią pozycję.
Oparcie posiada czterostopniową regulację, rozkłada się do 175 stopni.
Przy ustawieniu oparcia przodem do kierunku jazdy do dyspozycji mamy cztery ustawienia. W ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, oparcie można ustawić również w tych samych, czterech pozycjach. Tył oparcia jest usztywniony, wykonany z plastiku, który dobrze stabilizuje plecy dziecka.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Adamex Porto można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem. Aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko.
Ściągnięcie siedziska polega na wciśnięciu dwóch czarnych przycisków, a następnie wyciągnięciu delikatnie siedziska z kieszeni. Mechanizmów nie trzeba wciskać jednocześnie. Wkładanie siedziska na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na wystające kieszenie i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

PODNÓŻEK

Podnóżek reguluje się za pomocą dwóch, czarnych przycisków, umiejscowionych po zewnętrznej stronie, które trzeba wciskać zarówno przy podnoszeniu jak i obniżaniu podnóżka. Podnóżek posiada bardzo duży zakres regulacji, wykonany jest z plastiku, który przykrywa tapicerka.
Podnóżek można wydłużyć, w tym celu należy go delikatnie unieść do góry i pociągnąć.

BUDKA

Budkę w spacerówce Adamex Porto można wydłużyć poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym dodatkowego klinu. W części dodatkowej mamy dostęp do okienka wentylacyjnego wykonanego z siatki, który zapina się za pomocą magnesu. Budka bardzo dobrze chroni przed słońcem, rozkłada się prawie do podnóżka. Budkę reguluje się cicho, jedną ręką.

SCHOWEK

Wózek posiada schowek, który wykonany jest z gumy, umiejscowiony jest z tyłu oparcia od strony rodziców. Dodatkowym miejscem do przechowywania jest kosz.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z eko-skóry oraz plastiku, można go odpiąć z obu stron (czarny przycisk) lub wyciągnąć całkowicie.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek posiada cztery, poliuretanowe koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania – mechanizm znajduje się nad przednimi kołami, należy go przekręcić.

WYCIĄGANIE PRZEDNICH KÓŁ

Należy wcisnąć czarny przycisk, następnie wyciągnąć przednie koło.

WYCIĄGANIE KÓŁ TYLNYCH

Koła tylne można zdjąć np. na czas transportu, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć czarny guzik umiejscowiony na środku, następnie pociągnąć za koło. W tej opcji w stelażu pozostanie metalowa ośka. Aby wyciągnąć koło wraz z ośką należy wcisnąć czerwony przycisk, który umiejscowiony jest od wewnętrznej strony koła.
Zakładanie kół polega na wciśnięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

WYCIĄGANIE BEZ OSI

WYCIĄGANIE Z OSIĄ

HAMULEC

Hamulec znajduje się między tylnymi kołami i nie niszczy obuwia. Aby zablokować wózek wystarczy pedał skierować w dół. Aby zwolnić blokadę należy skierować go do góry.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, który można zamknąć za pomocą zamków błyskawicznych. Kosz można w łatwy sposób zdemontować, rozpinając dwa zamki błyskawiczne. Od spodu kosz jest usztywniony. Kosz o ładowności do 2 kg.

RĄCZKA DO PROWADZENIA

Rączka do prowadzenia jest pełna, wykonana z eko-skóry, regulowana za pomocą dwóch przycisków znajdujących się od wewnętrznej strony ramy. Dostępnych jest dwanaście pozycji jej regulacji.

TAPICERKA

Tapicerkę w spacerówce można zdjąć całkowicie.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Adamex Porto. Rama aluminiowa w kolorze czarnym.

STRONA PRODUCENTA

Cała oferta marki Adamex link
sklep on-line link

AKCESORIA

Do wózka otrzymujemy uniwersalną folię przeciwdeszczową, moskitierę do gondoli i osobno do spacerówki, uchwyt na butelkę, pokrowce na nóżki do gondoli i osobno do spacerówki, torbę zapinaną na zamek błyskawiczny z wieloma przegródkami, przenośny przewijak, muffki tj. rękawiczki, które idealnie sprawdzą się w zimie.

FOTELIK

Firma Adamex posiada w swojej ofercie foteliki Kite oraz Kite2.0
Kite link
Kite 2.0 link
Baza ISOfix link
Na stelażu przy pomocy odpowiednich adapterów można zamontować wybrane foteliki marki Cybex, Kiddy, Maxi-Cosi, BeSafe.

AMORTYZACJA

Wózek Adamex Porto ma możliwość regulacji twardości zawieszenia. Mechanizm znajduje się od spodu sprężyny, który należy naciągnąć.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

SKŁADANIE STELAŻA

Pociągnij za dwa elementy umiejscowione na stelażu.
Złóż rączkę.
Skieruj rączkę do prowadzenia w kierunku tylnych kół.

SKŁADANIE STELAŻA ZE SPACERÓWKĄ

Złóż maksymalnie podnóżek pod siedzisko.
Za pomocą mechanizmu do regulacji oparcia skieruj je w kierunku tylnych kół.
Pociągnij za dwa elementy umiejscowione na stelażu
Złóż rączkę.
Skieruj rączkę do prowadzenia w kierunku tylnych kół.

ROZKŁADANIE STELAŻA

Wystarczy zwolnić blokadę składania oraz energicznie pociągnąć za rączkę tak, aby cały wózek się rozłożył. Na końcu
powinno pojawić się charakterystyczne kliknięcie, które wskazuje na to, że wózek został prawidłowo rozłożony.

DANE TECHNICZNE

Gondola przeznaczona od narodzin dziecka do 9kg masy ciała.
Spacerówka od ukończenia 6 miesiąca życia lub wtedy gdy dziecko samodzielnie siada do 15kg masy ciała.

POMIAR PRODUCENTA

Gondola

Wysokość wózka na stelażu: 120 cm
Długość wózka na stelażu: 106 cm
Szerokość wózka na stelażu: 57 cm
Głębokość gondoli: 19 cm
Szerokość gondoli wewnątrz: 35 cm
Długość gondoli wewnątrz: 76 cm

Spacerówka:

Wysokość wózka na stelażu: 114 cm
Długość wózka na stelażu: 106 cm
Szerokość wózka na stelażu: 57 cm
Długość siedziska po rozłożeniu: 90 cm
Szerokość siedziska: 31 cm

Stelaż złożony:
Sam stelaż (bez kół):
Długość: 70 cm
Szerokość: 47 cm
Wysokość: 33 cm

Waga

Gondola 4,8 kg

Gondola + torba 6,05 kg
Spacerówka 4,4 kg
Torba z akcesoriami 1,3 kg
Zestaw kół 2,9 kg
Stelaż 5,25 kg
Stelaż z kołami 8,6 kg

Cała wersja gondolowa 13,4 kg

Cała wersja spacerowa 13,05 kg
Wózek 2w1 zapakowany w kartonie 22 kg

Średnica kół przednich 10″ (23 cm)

Średnica kół tylnych 12″ (29 cm)

ZDJĘCIA PLENEROWE

FILM WIZERUNKOWY

PORTO STANDARD – film wizerunkowy

https://youtu.be/bN2LTvsXZxE

PORTO FLOWERS – film wizerunkowy 1

https://youtu.be/ASxbq682aJQ

PORTO FLOWERS – film wizerunkowy 2

https://youtu.be/vzHc6CC2I14

PORTO ŻAKARD- film wizerunkowy 3

FILM INSTRUKTAŻOWY

Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz