Góra

ADAMEX ZICO 2021

ADAMEX ZICO 2021

GONDOLA

Spód gondoli wykonany jest z czarnego plastiku, na którym umieszczona jest bawełniana podszewka w kolorze białym, którą montuje się na krawędzi gondoli za pomocą zamka błyskawicznego. Materacyk z wkładem kokosowym.

Oparcie w gondoli jest regulowane. Mechanizm umiejscowiony jest wewnątrz gondoli. Aby podnieść oparcie należy je pociągnąć do góry tak, aby metalowy pręt zablokował się w wytłoczeniach na spodzie gondoli.

Obniżenie oparcia polega na podciągnięciu metalowego mechanizmu, który zwalnia blokadę, dzięki czemu możemy w szybki sposób obniżyć oparcie do żądanej pozycji.

SYSTEM WENTYLACJI

Gondola wózka Adamex Zico wyposażona jest w system wentylacji. Aby otworzyć wentylację gondoli należy przesunąć kratkę w prawo, aby zamknąć wentylację wystarczy przekręcić w lewo.

BUDKA W GONDOLI

Budka składa się cicho. Aby ustawić ją w pozycji pionowej należy naciągnąć budkę tak, aby pojawiło się kliknięcie. Składanie budki polega na jednoczesnym wciśnięciu mechanizmów, znajdujących się od wewnętrznej strony budki. Daszek przeciwsłoneczny wydłuża budkę, można go zdemontować za pomocą zamka błyskawicznego.

Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia gondoli, który znajduje się w górnej części budki, do którego można się dostać poprzez rozpięcie zamka błyskawicznego.

Gondola posiada wentylację, którą znajdziemy w budce gondoli, do której dostajemy się za pomocą dwóch zamków błyskawicznych.

SKŁADANIE GONDOLI

Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch metalowych prętów do środka przy użyciu czarnego paska, wówczas gondola zmniejsza się o połowę.

ŚCIĄGANIE GONDOLI

W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy wcisnąć dwa mechanizmy znajdujące się po bokach gondoli, a następnie unieść pustą gondolę do góry za pałąk wbudowany w budce. Montowanie gondoli za pomocą systemu one click.

POKROWIEC NA NÓŻKI

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest w górnej części dwoma magnesami. Wbudowane okienko ułatwia kontakt z dzieckiem. Pokrowiec na nóżki zapinany jest na zamek. Dodatkowym atutem jest możliwość dostania się do dziecka bez konieczności jego ściągnięcia.

SCHOWEK

Gondola nie posiada schowka

Saszetka/nerka

W zestawie z gondolą otrzymujemy saszetkę/nerkę, którą możemy przyczepić z boku gondoli lub do paska od torby.
W zestawie z gondolą otrzymujemy saszetkę/nerkę, która zamykana jest na zamek błyskawiczny.

SPACERÓWKA

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Adamex Zico wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach. Regulacja wysokości pasów znajduje się z tyłu oparcia od strony rodziców. Dodatkowo można regulować długość pasów za pomocą klamerek.

Zapinanie pasów polega na złożeniu ze sobą dwóch klamr, które należy wsunąć do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego przycisku umiejscowionego na środku mechanizmu.

Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane, aby je zdjąć należy zsunąć materiał z pasów.

Wózek wyposażony jest w dodatkowy pas krokowy montowany do pałąka.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Adamex Zico reguluje się za pomocą plastikowego mechanizmu, który znajduje się z tyłu oparcia od strony rodziców. W celu zmiany pozycji mechanizm należy ścisnąć i ustawić oparcie w wybranej pozycji. Zarówno podnoszenie jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu nie trzeba wciskać ponownie mechanizmu, należy oparcie popchać ręką do góry – przy tej opcji oparcie wydaje kliknięcia, które wskazują, że przyjęło odpowiednią pozycję.
Oparcie posiada czterostopniową regulację, rozkłada się do 175 stopni.
Przy ustawieniu oparcia przodem do kierunku jazdy do dyspozycji mamy cztery ustawienia. W ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, oparcie można ustawić również w tych samych, czterech pozycjach. Tył oparcia jest usztywniony, wykonany z plastiku, który dobrze stabilizuje plecy dziecka.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Adamex Zico można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem. Aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko.

Ściągnięcie siedziska polega na wciśnięciu dwóch czarnych przycisków, a następnie wyciągnięciu delikatnie siedziska z kieszeni. Mechanizmów nie trzeba wciskać jednocześnie. Wkładanie siedziska na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na wystające kieszenie i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

PODNÓŻEK

Podnóżek reguluje się za pomocą dwóch, czerwonych przycisków, umiejscowionych po zewnętrznej stronie. Podnoszenie podnóżka nie wymaga użycia mechanizmu, wystarczy unieść go do żądanej pozycji. Wykonany jest z plastiku, na którym umieszczony jest niewielki element eko-skóry, który mocuje się do podnóżka za pomocą gumy.

BUDKA

Budkę w spacerówce Adamex Zico można wydłużyć poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym dodatkowego klinu. W części dodatkowej mamy dostęp do okienka wentylacyjnego wykonanego z siatki. Budka bardzo dobrze chroni przed słońcem. Budkę reguluje się jedną ręką.
Budkę w spacerówce Adamex Zico można ściągnąć za pomocą dwóch czerwonych przycisków, umiejscowionych pod tapicerką, od zewnętrznej strony budki.

SCHOWEK

Spacerówka nie posiada schowka, jedynym miejscem na przechowywanie rzeczy jest kosz.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z eko-skóry oraz plastiku, można go odpiąć z obu stron (czerwony przycisk) lub wyciągnąć całkowicie.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek posiada cztery, poliuretanowe koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania – mechanizm znajduje się nad przednimi kołami, należy go przekręcić.

WYCIĄGANIE PRZEDNICH KÓŁ

Należy wcisnąć czarny przycisk, następnie wyciągnąć przednie koło.

WYCIĄGANIE KÓŁ TYLNYCH

Koła tylne można zdjąć np. na czas transportu, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć czarny guzik umiejscowiony na środku, następnie pociągnąć za koło. W tej opcji w stelażu pozostanie metalowa ośka. Aby wyciągnąć koło wraz z ośką należy wcisnąć czerwony przycisk, który umiejscowiony jest od wewnętrznej strony koła.

Zakładanie kół polega na wciśnięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

WYCIĄGANIE BEZ OSI
WYCIĄGANIE Z OSIĄ

HAMULEC

Hamulec znajduje się między tylnymi kołami, nie będzie niszczył obuwia. Aby zablokować wózek wystarczy pedał skierować w dół. Aby zwolnić blokadę należy skierować go do góry.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, który można zamknąć za pomocą zamków błyskawicznych. Kosz można w łatwy sposób zdemontować, rozpinając dwa zamki błyskawiczne. Od spodu kosz jest usztywniony. Kosz o ładowności do 2 kg.

RĄCZKA DO PROWADZENIA

Rączka do prowadzenia jest pełna, wykonana z eko-skóry, regulowana za pomocą dwóch przycisków znajdujących się od zewnętrznej strony ramy. Dostępnych jest siedem pozycji jej regulacji.

TAPICERKA

Tapicerkę w spacerówce można zdjąć całkowicie.

STRONA PRODUCENTA

Cała oferta marki Adamex link
sklep on-line link

AKCESORIA

Do wózka otrzymujemy pokrowiec na nóżki, uchwyt na butelkę oraz uniwersalną folię przeciwdeszczową i moskitierę, torbę zapinaną na zamek błyskawiczny z paskiem do noszenia na ramieniu.

FOTELIK

Firma Adamex posiada w swojej ofercie foteliki Kite oraz Kite2.0
Kite link
Kite 2.0 link
Baza ISOfix link
Na stelażu przy pomocy odpowiednich adapterów można zamontować wybrane foteliki marki Cybex, Kiddy, Maxi-Cosi, BeSafe.

AMORTYZACJA

Wózek Adamex Zico ma możliwość regulacji twardości zawieszenia. Mechanizm znajduje się od spodu sprężyny, które należy naciągnąć. Dodatkowo wózek wyposażony jest w centralny amortyzator, który zwiększa komfort podczas jazdy.

System SAS

Koła przednie posiadają system SAS, który dodatkowo pomaga niwelować nierówności nawierzchni.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie stelaża

1. Pociągnij za dwa elementy umiejscowione na stelażu.
2. Złóż rączkę.
3. Skieruj rączkę do prowadzenia w kierunku tylnych kół.

Wózek wyposażony jest w uchwyt do przenoszenia stelaża.

ROZKŁADANIE STELAŻA

Wystarczy zwolnić blokadę składania oraz energicznie pociągnąć za rączkę tak, aby cały wózek się rozłożył. Na końcu powinno pojawić się charakterystyczne kliknięcie, które wskazuje na to, że wózek został prawidłowo rozłożony.

DANE TECHNICZNE

Gondola przeznaczona od narodzin dziecka do 9kg masy ciała.
Spacerówka od ukończenia 6 miesiąca życia lub wtedy gdy dziecko samodzielnie siada do 15kg masy ciała.

POMIAR PRODUCENTA:

Gondola

Wysokość wózka na stelażu: 120 cm
Długość wózka na stelażu: 104 cm
Szerokość wózka na stelażu: 57 cm
Głębokość gondoli: 18 cm
Szerokość gondoli wewnątrz: 36 cm
Długość gondoli wewnątrz: 76

Spacerówka

Wysokość wózka na stelażu: 115 cm
Długość wózka na stelażu: 104 cm
Szerokość wózka na stelażu: 57 cm
Długość siedziska po rozłożeniu: 86 cm
Szerokość siedziska: 36 cm

Stelaż złożony:
Sam stelaż (bez kół):
Długość: 87 cm
Szerokość: 48 cm
Wysokość: 31 cm

Waga

Gondola 4,2 kg
Gondola + torba 5 kg
Spacerówka 4,75 kg
Torba z akcesoriami 0,8 kg
Zestaw kół 2,9 kg
Stelaż 5,25 kg
Stelaż z kołami 8,2 kg

Cała wersja gondolowa 12,4 kg

Cała wersja spacerowa 12,9 kg
Wózek 2w1 zapakowany w kartonie 20,9 kg

Średnica kół przednich 10″ (23 cm)
Średnica kół tylnych 12″ (29 cm)

ZDJĘCIA PLENEROWE

FILM WIZERUNKOWY

ZICO STANDARD – film wizerunkowy 1

https://youtu.be/HpA-g3Mp6n0

ZICO – film wizerunkowy 2

FILM INSTRUKTAŻOWY

ZICO – film instruktażowy – LEKTOR PL

Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz