Góra

Adamex Gallo

Adamex Gallo

GONDOLA

Model Gallo wyposażony jest w ultra lekką gondolę, która posiada otwory wentylacyjne. Spód gondoli wykonany jest z piocelanu, na którym umieszczona jest bawełniana podszewka w kolorze szarym, którą montuje się na krawędzi gondoli za pomocą zamka błyskawicznego. Materacyk z wkładem kokosowym, w kolorze szarym, który można całkowicie zdjąć, dzięki czemu gondolę łatwo utrzymać w czystości.

ADAMEX wykorzystując piocelan do produkcji gondoli, obniżył znacząco jej wagę. Stworzono produkt, który wszechstronnie chroni Twoje dziecko i pozwala w pełni cieszyć się każdym spacerem.

Piocelan

To innowacyjne tworzywo wykorzystywane jest w konstrukcjach aut, kasków czy opakowań jako absorber energii, izolator termiczny i akustyczny lub lekki i wytrzymały wypełniacz.

Komfort termiczny

Dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym gondola z piocelanu chroni dziecko przed chłodem i gorącem.

Ochrona przed wstrząsami

Piocelan pochłania wibracje i wstrząsy, polepszając komfort jazdy w wózku.

Ochrona przed hałasem

Dzięki swoim doskonałym właściwościom izolacyjnym, gondola z piocelanu ochroni dziecko przed nadmiernym hałasem otoczenia.

Antyelektrostatyczność

Piocelan nie elektryzuje się, dzięki czemu nie przyciąga kurzu czy unoszących się w powietrzu alergenów. Stanowi doskonałe wsparcie w utrzymaniu higieny dziecka.

Lekkość i wytrzymałość

Dzięki swojej spienionej strukturze gondola z piocelanu jest wyraźnie lżejsza od tradycyjnych gondol, zachowując przy tym pełną wytrzymałość.

Wodoodporność

Piocelan nie wchłania wilgoci oraz wody, nie pęcznieje pod jej wpływem i jest łatwy w czyszczeniu. Dzięki temu jeszcze lepiej zadbasz o higienę swojego dziecka

Oparcie w gondoli jest regulowane, możemy je ustawić w pięciu pozycjach od leżącej do półsiedziącej. Sterowanie jest wewnętrzne.

Budka w gondoli

Budka składa się cicho. Aby ustawić ją w pozycji pionowej należy naciągnąć budkę tak, aby pojawiło się kliknięcie. Składanie budki polega na wciśnięciu mechanizmu, znajdującego się od wewnętrznej strony budki. Budkę można ustawić w pięciu ustawieniach oraz jedno dodatkowe ustawienie po wydłużeniu budki. Daszek przeciwsłoneczny wydłuża budkę. Wykonany jest z połyskującej ekoskóry, którą można zdemontować za pomocą zamka błyskawicznego.

Gondola posiada wentylację, którą znajdziemy w budce gondoli, do której dostajemy się za pomocą zamka błyskawicznego.

Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia gondoli, który znajduje się w górnej części budki, do którego można się dostać poprzez rozpięcie zamka błyskawicznego.

Budka w gondoli posiada uchwyt zapinany na magnes, na którym możemy zawiesić ulubioną zabawkę dziecka.

Ściąganie gondoli

W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy pociągnąć za dwa mechanizmy znajdujące się po bokach gondoli, a następnie unieść pustą gondolę do góry za pałąk wbudowany w budce. Montowanie gondoli za pomocą systemu one click.

Osłonka na nóżki

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest w górnej części dwoma magnesami. Osłonka posiada możliwość rozpięcia, dzięki czemu w łatwy sposób możemy wyciągnąć dziecko z gondoli, nie zdejmując osłonki.
Wbudowane okienko ułatwia kontakt z dzieckiem.

schowek

Gondola nie posiada schowka

SPACERÓWKA

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Adamex Gallo wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach. Regulacja wysokości pasów znajduje się z tyłu oparcia od strony rodziców. Ze względu na to, iż nie jest zasłonięta tapicerką, w łatwy sposób można przełożyć pasy na inną wysokość. Dodatkowo można regulować długość pasów za pomocą klamerek.

Zapinanie pasów polega na złożeniu ze sobą dwóch klamr, które należy wsunąć do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego przycisku umiejscowionego na środku mechanizmu.

Wózek wyposażony jest w dodatkowy pas krokowy montowany do pałąka.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Adamex Gallo reguluje się za pomocą plastikowego mechanizmu, który znajduje się z tyłu oparcia od strony rodziców. W celu zmiany pozycji mechanizm należy ścisnąć i ustawić oparcie w wybranej pozycji. Zarówno podnoszenie jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu nie trzeba wciskać ponownie mechanizmu, należy oparcie popchać ręką do góry – przy tej opcji oparcie wydaje kliknięcia, które wskazują, że przyjęło odpowiednią pozycję.
Oparcie posiada czterostopniową regulację, rozkłada się do 175 stopni.
Przy ustawieniu oparcia przodem do kierunku jazdy do dyspozycji mamy cztery ustawienia. W ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, oparcie można ustawić również w tych samych, czterech pozycjach. Tył oparcia jest usztywniony, wykonany z plastiku, który dobrze stabilizuje plecy dziecka.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Adamex Gallo można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem. Aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko.

Ściągnięcie siedziska polega na wciśnięciu dwóch czarnych przycisków, a następnie wyciągnięciu delikatnie siedziska z kieszeni. Mechanizmów nie trzeba wciskać jednocześnie. Wkładanie siedziska na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na wystające kieszenie i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

PODNÓŻEK

Podnóżek reguluje się za pomocą dwóch, czarnych przycisków, umiejscowionych po zewnętrznej stronie, które trzeba wciskać zarówno przy podnoszeniu jak i obniżaniu podnóżka. Podnóżek posiada bardzo duży zakres regulacji, wykonany jest z plastiku, który przykrywa tapicerka.
Podnóżek można wydłużyć, w tym celu należy go delikatnie unieść do góry i pociągnąć.

BUDKA

Budkę w spacerówce Adamex Gallo można wydłużyć poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym dodatkowego klinu. W części dodatkowej mamy dostęp do okienka wentylacyjnego wykonanego z siatki, który zapina się za pomocą magnesu. Budka bardzo dobrze chroni przed słońcem. Budkę reguluje się cicho, jedną ręką.

SCHOWEK

Wózek posiada schowek, który wykonany jest z gumy, umiejscowiony jest z tyłu oparcia od strony rodziców. Dodatkowym miejscem do przechowywania jest kosz.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z eko-skóry oraz plastiku, można go odpiąć z obu stron (czarny przycisk) lub wyciągnąć całkowicie.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek posiada cztery, poliuretanowe koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania – mechanizm znajduje się nad przednimi kołami, należy go przekręcić.

Wyciąganie przednich kół

Należy wcisnąć czarny przycisk, następnie wyciągnąć przednie koło.

Wyciąganie kół tylnych

Koła tylne można zdjąć np. na czas transportu, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć czarny guzik umiejscowiony na środku, następnie pociągnąć za koło. W tej opcji w stelażu pozostanie metalowa ośka. Aby wyciągnąć koło wraz z ośką należy wcisnąć czerwony przycisk, który umiejscowiony jest od wewnętrznej strony koła.

Zakładanie kół polega na wciśnięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

wyciąganie bez osi
wyciąganie z osią

Hamulec

Hamulec znajduje się między tylnymi kołami i nie niszczy obuwia. Aby zablokować wózek wystarczy pedał skierować w dół. Aby zwolnić blokadę należy skierować go do góry.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, który można zamknąć za pomocą zamków błyskawicznych. Kosz można w łatwy sposób zdemontować, rozpinając dwa zamki błyskawiczne. Od spodu kosz jest usztywniony. Kosz o ładowności do 2 kg.

RĄCZKA DO PROWADZENIA

Rączka do prowadzenia jest pełna, wykonana z eko-skóry, regulowana za pomocą dwóch przycisków znajdujących się od wewnętrznej strony ramy. Dostępnych jest dwanaście pozycji jej regulacji.

TAPICERKA

Tapicerkę w spacerówce można zdjąć całkowicie.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Adamex Gallo. Rama aluminiowa w kolorze czarnym. Tapicerka w kolorze butelkowej zieleni.
Strona producenta link

AKCESORIA

Do wózka otrzymujemy uniwersalną folię przeciwdeszczową, moskitierę do gondoli i osobno do spacerówki, uchwyt na butelkę, pokrowce na nóżki do gondoli i osobno do spacerówki, torbę zapinaną na zamek błyskawiczny z wieloma przegródkami, przenośny przewijak, muffki tj. rękawiczki, które idealnie sprawdzą się w zimie.

FOTELIK

Firma Adamex posiada w swojej ofercie foteliki Kite oraz Kite2.0
Kite link
Kite 2.0 link
Baza ISOfix link
Na stelażu przy pomocy odpowiednich adapterów można zamontować wybrane foteliki marki Cybex, Kiddy, Maxi-Cosi, BeSafe.

AMORTYZACJA

Wózek Adamex Gallo ma możliwość regulacji twardości zawieszenia. Mechanizm znajduje się od spodu sprężyny, który należy naciągnąć.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie stelaża

  1. Pociągnij za dwa elementy umiejscowione na stelażu.
  2. Złóż rączkę.
  3. Skieruj rączkę do prowadzenia w kierunku tylnych kół.

Składanie stelaża ze spacerówką

  1. Złóż maksymalnie podnóżek pod siedzisko.
  2. Za pomocą mechanizmu do regulacji oparcia skieruj je w kierunku tylnych kół.
  3. Pociągnij za dwa elementy umiejscowione na stelażu
  4. Złóż rączkę.
  5. Skieruj rączkę do prowadzenia w kierunku tylnych kół.

Rozkładanie stelaża

Wystarczy zwolnić blokadę składania oraz energicznie pociągnąć za rączkę tak, aby cały wózek się rozłożył. Na końcu
powinno pojawić się charakterystyczne kliknięcie, które wskazuje na to, że wózek został prawidłowo rozłożony.

DANE TECHNICZNE

Gondola przeznaczona od narodzin dziecka do 9kg masy ciała.
Spacerówka od ukończenia 6 miesiąca życia lub wtedy gdy dziecko samodzielnie siada do 15kg masy ciała.

POMIAR PRODUCENTA

Gondola:

Wysokość wózka na stelażu: 117cm
Długość wózka na stelażu: 107cm
Szerokość wózka na stelażu: 57cm
Głębokość gondoli: 20cm
Szerokość gondoli wewnątrz: 32cm
Długość gondoli wewnątrz: 74cm

Spacerówka:

Wysokość wózka na stelażu: 117cm
Długość wózka na stelażu: 107cm
Szerokość wózka na stelażu: 57cm
Długość siedziska po rozłożeniu: 90cm
Szerokość siedziska: 32cm
Stelaż złożony ze spacerówką:
Długość: 72cm
Szerokość: 57cm (z kołami)
Wysokość: 42cm
Sam stelaż (bez kół):
Długość: 69cm
Szerokość: 48cm
Wysokość: 33cm

Waga:

Gondola 3,85 kg
Spacerówka 4,65 kg
Torba z akcesoriami 1,15 kg
Zestaw kół 2,80 kg
Stelaż 6,1 kg
Stelaż z kołami 8,90 kg
Wózek 2w1 zapakowany w kartonie 22,55 kg

(POMIAR WŁASNY)

Gondola:

pomiar dokonany na dnie gondoli z zamontowaną osłonką i materacem.
szerokość gondoli 30 cm, długość gondoli 73 cm, wysokość gondoli 18 cm

Zdjęcia plenerowe

Film wizerunkowy

Film wizerunkowy (kolor: GA-4 ROSE PINK)

Film instruktażowy

Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz