Góra

Coletto Jokko 2021

Coletto Jokko 2021

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Coletto Jokko wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach.

Zapinanie pasów polega na włożeniu czterech plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie.
Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego przycisku, znajdującego się na środku mechanizmu.

Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane. W celu zdjęcia osłonki należy wyciągnąć pas bezpieczeństwa z plastikowego mechanizmu, następnie zsunąć osłonkę w kierunku do dołu.

Spacerówka Coletto Jokko wyposażona jest w pas krokowy, który dodatkowo zabezpiecza dziecko przed wypadnięciem z wózka.

OPARCIE

Oparcie można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie oparcia wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć za kółeczko, które znajdują się na końcu paska, jednocześnie popychając oparcie do góry.
W celu obniżenia oparcia należy odchylić mechanizm i zsunąć go w dół (czynność tę można wykonać jedną ręką). Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione  co stabilizuje plecy dziecka. Wózek rozkłada się do pozycji leżącej.

 

Okienko w oparciu

Spacerówka Coletto Jokko wyposażona jest w bardzo dobrą wentylację. Taka opcja bardzo dobrze sprawdzi się osobą, które z wózka będą korzystały w okresie letnim. Okienko znajduje się na tyle oparcia, do którego możemy się dostać za pomocą zamków błyskawicznych. Materiał można zwinąć i zapiąc na guzik. W górnej części siatki jest prześwit, dzięki któremu mamy lepszy dostęp do dziecka – nie trzeba będzie przechodzić na przód wózka, aby np. poprawić dziecku czapeczkę czy podać smoczek.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Coletto Jokko model z 2021 roku można ustawić jedynie przodem do kierunku jazdy.

PODNÓŻEK

W wózku Coletto Jokko do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z tej samej tapicerek co cały wózek, przeznaczony dla mniejszych dzieci.
W celu podwyższenia podnóżka należy go unieść, można to zrobić jedną ręką. Obniżenie podnóżka polega na podciągnięciu dwóch dźwigni, które umiejscowione są od spodu podnóżka, po obu stronach.
Podnóżek można ustawić w dwóch pozycjach: poziomej i pionowej.

Po obniżeniu materiałowego podnóżka posiadamy dostęp do podnóżka wykonanego z plastiku, który przeznaczony jest dla starszych dzieci.

 

BUDKA

Budkę można regulować jedną ręką, dostępnych jest wiele ustawień. Przy rokładaniu wydaje ciche kliknięcie. Budka wykonana jest z materiału o nowoczesnym wzornictwie .

Budkę można poszerzyć o jeden panel. Przy składaniu należy zapiąć panel zatrzaskiem.

Spacerówka Coletto Jokko posiada duże okienko wykonane z siatki, które można zasłonić materiałem za pomocą zamka błyskawicznego.

 

SCHOWEK

Wózek wyposażony jest w schowek, który umiejscowiony jest na tyle oparcia. Schowek można zapiąć zamkiem błyskawicznym.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Wózek Coletto Jokko posiada pałąka bezpieczeństwa, który można wyciągnąć całkowicie lub otworzyć z obu stron za pomocą czarnych przycisków znajdujących się od wewnętrznej strony pałąka. Materiał z pałąka można ściągnąć za pomocą zamka błyskawicznego.

Dodatkowo pałąk można obniżać za pomocą dwóch przycisków umiejscowionych po zewnętrznej stronie.

Akcesoria

Kupując wózek Coletto Jokko otrzymujemy w zestawie folię przeciwdeszczową oraz osłonka na nóżki.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek Coletto Jokko posiada cztery koła żelowe. Przednie obrotowe z możliwością zablokowania – czarne przyciski znajdujące się nad przednimi kołami. Koła należy ustawić w pozycji wyjściowej i dopiero zablokować.

Aby ściągnąć koła przednie należy wcisnąć niewielki mechanizm umiejscowiony z boku koła, a następnie pociągnąć za koło. Wkładanie koła nie wymaga wciskania mechanizmu

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – czarny mechanizm od spodu osi.

Amortyzacja

Wszystkie cztery koła posiadają amortyzację.

HAMULEC

Hamulec w wózku Coletto Jokko znajduje się po prawej stronie, przy tylnym kole. Blokuje się go poprzez naciśnięcie czarnej dźwigni w kierunku do dołu, hamulec nie niszczy obuwia.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz  do którego dostęp jest od strony rodziców lub z przodu gdy podnóżek jest podniesiony. Spód kosza wykonany jest z materiału, nie jest usztywniony.

RĄCZKA

Rączka pełna, wykonana z pianki, wytłoczone przeszycia na rączce sprawiają, że rączka wygląda jakby była wykonana ze skóry. Rączka nie posiada możliwości regulacji.

WAGA DZIECKA

Wózek przeznaczony jest dla dzieci od 6 miesiąca życia do 22 kg,

TAPICERKA

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża na zatrzaski, rzepy.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Coletto Jokko, kolor black city. Rama aluminiowa, w kolorze srebrnym, chrom. Spacerówkę Coletto Jokko można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: link.

CENA

Wózek Coletto Jokko można kupić w przedziale cenowym do 1000 zł.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Wózek Coletto Jokko można złożyć jedną ręką,
1. Wciśnij czarny przycisk umiejscowiony z lewej strony mechanizmu, umiejscowionego na rączce.
2. Wciśnij czarny przycisk na rączce wózka
3.Przełoż rączkę w kierunku przednich kół

Rozkładanie wózka

Rozkładanie wózka można wykonać jedną ręką. Należy wcisnąć przyciski w tej samej kolejności jak przy składaniu i pociągnąć energicznie za rączkę aż pojawi się kliknięcie wskazujące, że wózek prawidłowo się rozłożył.

DANE TECHNICZNE : (POMIAR WŁASNY)

Spacerówka: szerokość oparcia  33cm
wysokość oparcia 45 cm,
wysokość od siedziska do budki 68 cm,
głębokość siedziska 23 cm,
podnóżek szerokość  35 cm (kolana)
wysokość rączki  104 cm
wózek złożony: długość 65 cm, wysokość 28 cm, szerokość 58 cm.
koła przednie średnica  17 cm , tylne średnica 23 cm,
waga: 9,5 kg
wielkość pudła 47 cm x 26 cm x 60 cm

Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz