Góra

X-lander X-Pulse 2021

X-lander X-Pulse 2021

GONDOLA

Kupując wózek X-lander X-pulse 2021 macie możliwość wybrania trzech rodzajów gondoli:

  1. Gondola X-Pram
  2. Gondola X-Pram Light
  3. Gondola X-Pram Light 2.0

Poniżej opis dotyczy Gondoli X-Pram Light 2.0

Spód gondoli wózka X-lande X-Pulse wykonany jest z drewnianej płyty, na której montuje się materiał za pomocą rzepów, co znacznie ułatwia ściąganie i zakładanie materiału. Na osłonkę umieszcza się materacyk w kolorze szarym, wykonany z gąbki obszytej materiałem. Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości. Boki gondoli nie są usztywnione.

Gondola posiada schowek umiejscowiony od wewnętrznej strony, kieszonka nie jest zapinana, z pewnością zmieści telefon, klucze lub portfel. Dodatkowo od wewnętrznej strony budki jest niewielka kieszonka na smoczek.

OPARCIE W GONDOLI

Dziecko w gondoli będzie mogło jeździć wyłącznie w pozycji leżące ze względu na brak możliwości regulowania oparcia.

BUDKA GONDOLI

Regulacja budki polega na wciśnięciu jednocześnie dwóch czarnych mechanizmów, które znajdują się od zewnętrznej strony budki. Budkę reguluje się cicho, na końcu słychać delikatne kliknięcie, które wskazuje, że budka została prawidłowo rozłożona. Dostępne są dwie pozycje – pionowa/pozioma, jednak jest możliwość zatrzymania budki na dowolnej wysokości – nie opada samowolnie w dół. Budkę można dodatkowo wydłużyć daszkiem, który można schować. Okienko wentylacyjne jest duże można się do niego dostać za pomocą zamka błyskawicznego.

Osłonka na nóżki

Wózek X-lander X-Pulse bardzo dobrze sprawdzi się rodzicom rodzącym w lecie. Osłonka, która montowana jest do krawędzi gondoli idealnie sprawdzi się w upalne dni. Po rozpięciu zamka błyskawicznego mamy dostęp do siatki, która znacznie poprawia cyrkulację powietrza w gondoli.

ŚCIĄGANIE GONDOLI

W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy wcisnąć mechanizm znajdujący się po bokach (czarne przyciski), a następnie unieść gondolę do góry. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć wystające płozy do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie. Gondola posiada uchwyt do przenoszenia, który wykonany jest z eko-skóry.
Od spodu gondola wyposażona jest w cztery plastikowe elementy, które chronią gondolę przed zabrudzeniem po odłożeniu gondoli na podłogę.

Spacerówka

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Xlander X-Pulse wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można regulować na dwa sposoby (dwa przecięcia w tapicerce – wysokość, oraz regulacja tradycyjna za pomocą klipsów – długość). Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu przycisku, który znajduje się na środku mechanizmu. Pasy można rozpiąć jedną ręką.
Osłonki na pasy wykonane są z materiału, zapinane na zatrzaski.
Przekładanie pasów na inną wysokość polega na wyciągnięciu klamry przez przecięcie tapicerki i przeciągnięciu przez otwór w oparciu na wysokości, na której chcemy zamontować pasy.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce X-lander X-Pulse reguluje się za pomocą czarnego, wykonanego z plastiku mechanizmu umiejscowionego w górnej części oparcia, od strony rodziców. Mechanizm jest duży, dzięki czemu bardzo łatwo się nim reguluje, wystarczy odchylić mechanizm z jednoczesnym ustawieniem oparcia na dowolnej wysokości. Przy ustawieniu oparcia przodem do kierunku jazdy do dyspozycji mamy cztery ustawienia. W ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, oparcie można ustawić również w tych samych, czterech pozycjach. Tył oparcie jest usztywniony, dzięki czemu plecy dziecka są ustabilizowane. Zarówno przy obniżaniu jak i podnoszeniu za każdym razem należy użyć mechanizmu. Oparcie reguluje się cicho, ustawienia są wyczuwalne.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce X-lander X-Pulse można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko. Siedzisko można złożyć razem ze stelażem niezależnie od kierunku jazdy.

ŚCIĄGANIE SPACERÓWKI ZE STELAŻA

Wystarczy pociągnąć dwa czarne elementy znajdujące się po bokach spacerówki z jednoczesnym pociągnięciem spacerówki do góry.

PODNÓŻEK

Podnóżek obniża się cicho, przy pomocy dwóch przycisków, znajdujących się po zewnętrznej stronie, dostępne są cztery pozycje. Podnoszenie podnóżka jest możliwe jedną ręką (nie trzeba używać przycisków), przy podnoszeniu wydaje charakterystyczne kliknięcia, które wskazują, że podnóżek przyjął odpowiednią pozycję. Podnóżek wykonany jest z tego samego materiału co cała tapicerka wózka, na końcu zakończony aluminiową ramą.
Wózek wyposażony jest dodatkowo w podnóżek dla starszego dziecka, wykonany z plastiku, który znajduje się między przednimi kołami.

Ledy

Dodatkowo na zewnętrznym rancie plastikowego podnóżka znajduje się siedem ledowych lampek (zasilanych baterią LR44). Włącznik świateł znajduje się po środku ramy stelaż, po lewej stronie.Baterie znajdują się pod plastikowym podnóżkiem.

BUDKA

Budkę reguluje się jedną ręką, do dyspozycji mamy trzy ustawienia. Regulacja bardzo cicha, nie słychać żadnego kliknięcia. Budka jest wyposażona w okienko, które znajduje się od strony rodziców – zapinane na zamek błyskawiczny. Budkę można wydłużyć o cały panel, do którego można się dostać za pomocą zamka błyskawicznego.
Nowa wersja 2021 posiada większą, wyższa budkę. Podniesiona o 7 cm budka sprawia, że nawet wysokie dziecko ma dużo miejsca nad głową. Po rozłożeniu budka sięga do podnóżka.

SCHOWEK

Wózek posiada schowek na smoczek, który umiejscowiony jest od wewnętrznej strony budki.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest ze eco-skóry, można go wyciągnąć całkowicie lub odpiąć z prawej/lewej strony za pomocą czarnych przycisków znajdujących się po obu stronach siedziska. Pałąk nie jest sztywno osadzony, wyczuwalne są luzy (góra/dół).

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek posiada cztery koła różnej wielkości, przednie koła piankowe, obrotowe z możliwością zablokowania. Tylne koła pompowane.

WYCIĄGANIE PRZEDNICH KÓŁ

Należy wcisnąć czarny guzik znajdujący się nad przednim kołem od strony kosza, a następnie wyciągnąć przednie koło.

WYCIĄGANIE KÓŁ TYLNYCH

Koła tylne również posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy złożeniu. Mechanizm (guzik) do ściągania kół znajduje się na środku koła.

HAMULEC

Hamulec znajduje się przy prawym kole, nie niszczy obuwia, aby zablokować wózek wystarczy dźwignię skierować w dół.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, który można w łatwy sposób zdemontować (zatrzaski, rzepy), od spodu jest usztywniony, dostęp do kosza jest bardzo dobry nawet przy rozłożonym oparciu i podnóżku.

RĄCZKA

Rączka do prowadzenia pełna, gładka, regulowana teleskopowo, wykonana ze eco-skóry, w kolorze czarnym. Rączkę można regulować za pomocą przycisku znajdującego się na środku, który należy wcisnąć, a następnie popchać/pociągnąć rączkę do żądanej pozycji, dostępne są cztery pozycje.

TAPICERKA

Tapicerkę można zdjąć całkowicie, montowana jest za pomocą zatrzasków, Tapicerka UPF 50+

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek X-lander X-Pulse, kolor Evening Grey. Rama w kolorze grafitowym. Wózek X-lander X-Pulse można kupić w trzech wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie link

AKCESORIA

Spacerówka X-lander X-Pulse posiada na stałe przymocowaną moskitierę, która znajduje się od spodu podnóżka. Schowek zamykany jest zamkiem błyskawicznym. Dodatkowo otrzymujemy osłonkę na nóżki do spacerówki.

CENA

Wózek 2 w 1 X-lander X-Pulse można kupić w przedziale cenowym do 1745 zł
Gondola 598 zł
Adaptery do gondoli 28 zł
Wersja spacerowa 1119 zł

Fotelik

Regulacja

Aby wyregulować rączkę fotelika, jednocześnie wciśnij lewy i prawy przycisk regulacji.


Rączkę można ustawić w trzech pozycjach:
A. pozycja do przewożenia w pojeździe lub noszenia poza pojazdem
B. pozycja kołyski do postawienia na biurku lub ułożenia w wózku spacerowym
C. pozycji spoczynkowej do zablokowania bujania fotelika

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

SKŁADANIE STELAŻA

1. Pociągnij jednocześnie dwa plastikowe elementy znajdujące się na ramie wózka.
2. Skieruj rączkę do przodu w kierunku przednich kół, aż cały stelaż się złoży i zablokuje o mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka. Należy pamiętać, aby przy składaniu stelaża odblokować przednie koła.

Siedzisko można złożyć razem ze stelażem niezależnie od kierunku jazdy. W celu złożenia stelaża z siedziskiem należy odchylić mechanizm do regulacji oparcia, skierować maksymalnie siedzisko do przodu, a następnie złożyć stelaż w taki sam sposób, jak został opisany powyżej.

ROZKŁADANIE STELAŻA

Wystarczy odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się stelaża oraz energicznie pociągnąć za rączkę tak, aby cały wózek się rozłożył, na końcu powinno pojawić się charakterystyczne kliknięcie, które wskazuje, że wózek został prawidłowo rozłożony.

DANE TECHNICZNE

(pomiar własny)
Gondola – pomiary przy założonych osłonkach: długość 78cm szerokość 32 cm wysokość 19cm
Spacerówka: szerokość oparcia 34 cm
wysokość oparcia 47 cm,
wysokość od siedziska do budki 52 cm,
głębokość siedziska 22 cm
szerokość siedziska 34 cm (plecy), 32 cm (kolana)
szerokość podnóżka od 32 cm do 28 cm
długość podnóżka 20 cm
wysokość rączki 111 cm (najwyższy punkt), 100cm (najniższy punkt)

wózek złożony: długość 71cm, wysokość 44cm, szerokość 57cm
wózek rozłożony długość 81-95cm, wysokość 96-107cm, szerokość 57 cm
koła przednie średnica 20 cm, tylne średnica 25cm,
kosz 26cm długość, 33cm szerokość

waga:
stelaż z tapicerką 12.1 kg
stelaż 8,1 kg
Gondola 4,2 kg
Gondola + stelaż 12,3kg

PLENER

Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz