Góra

Bebetto Torino

Bebetto Torino

GONDOLA

Spód gondoli wykonany jest z białego plastiku z wentylowanym dnem, na którym umieszczony jest miękki materiał w kolorze białym, który montuje się na krawędzi gondoli poprzez wywinięcie. Materacyk w kolorze białym, wykonany z gąbki obszytej materiałem. Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.

Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka przy użyciu czarnego paska, wówczas gondola zmniejsza się o połowę.

Oparcie w gondoli regulowane jest za pomocą pokrętła znajdującego się na spodzie gondoli, który należy pociągnąć i kręcić do momentu, aż oparcie ustawimy w odpowiedniej pozycji -sterowanie jest zewnętrzne.

Gondola posiada funkcję kołyski, którą można zablokować za pomocą czterech elementów znajdujących się od spodu gondoli poprzez odchylenie.

Budka w gondoli

Budka składa się cicho, aby ustawić ją w pozycji pionowej należy naciągnąć budkę tak, aby pojawiło się kliknięcie. Składanie budki polega na wciśnięciu (niekoniecznie jednocześnie) mechanizmów, znajdujących się po zewnętrznej stronie budki. Budkę można ustawić w dwóch ustawieniach poziomo lub pionowo.
Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia gondoli, który znajduje się w górnej części budki, w kolorze czerwonym, wykonany z eko-skóry.

Gondola posiada bardzo duże okienko wentylacyjne (drobna siatka), do którego możemy się dostać poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym materiału. Osłonka dobrze chroni przed wiatrem, całkowicie zasłania wejście gondoli, aby materiał nie opadł mocowany jest za pomocą magnesu.

Ściąganie gondoli

Montowanie gondoli czy spacerówki  wyposażone jest w ten sam mechanizm. W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy wcisnąć dwa mechanizm znajdujący się po bokach stelaża (czerwone przyciski), a następnie unieść gondolę do góry za pałąk wbudowany w budce. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć gondolę na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

Osłonka na nóżki

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest poprzez naciągnięcie na krawędź gondoli oraz dodatkowo zapinana na dwa magnesy.

SPACERÓWKA

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Bebetto Torino wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na dwóch wysokościach. Regulacja wysokości pasów znajduje się pod tapicerką, na tyle oparcia od strony rodziców, polega na przełożeniu sprzączki przez dziury w oparciu. Dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów.
Osłonki na pasy wykonane są z materiału, nie ma możliwości ich rozpięcia, aby je ściągnąć należy zsunąć je z pasów.
Pasy można otworzyć jedna ręką, jednak zdecydowanie lepiej obsługuje się je dwoma rękami. Zapięcie pasów polega na wciśnięciu dwóch elementów do mechanizmu, tak aby pojawiło się kliknięcie. W celu rozpięcia pasów należy plastikowe elementy ścisnąć i wyciągnąć je z plastikowego mechanizmu, który znajduje się między nóżkami dziecka.

Wózek wyposażony jest w dodatkowy pas krokowy montowany do pałąka za pomocą magnesów.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Bebetto Torino reguluje się za pomocą metalowego pręta znajdującego się na tyle oparcia, od strony rodziców. W celu zmiany pozycji mechanizm należy ścisnąć i ustawić oparcie w wybranej pozycji. Zarówno podnoszenie jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką.Przy podnoszeniu nie trzeba wciskać ponownie mechanizmu, należ oparcie popchać ręką do góry – przy tej opcji oparcie wydaje kliknięcia, które wskazują, że przyjęło odpowiednią pozycję.
Oparcie posiada cztero-stopniową regulację, rozkłada się całkowicie na płasko.
Przy ustawieniu oparcia przodem do kierunku jazdy do dyspozycji mamy cztery ustawienia. W ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, oparcie można ustawić również w tych samych, czterech pozycjach. Tył oparcie jest usztywniony.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Bebettto Torino można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko.

Ściągnięcie siedziska polega na wciśnięciu (nie musi być jednocześnie) dwóch czerwonych przycisków, a następnie wyciągnięciu delikatnie siedziska z płoz. Wkładanie siedziska na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

PODNÓŻEK

Podnóżek reguluje się za pomocą dwóch, czarnych przycisków, umiejscowionych po zewnętrznej stronie. Zarówno przy podnoszeniu jak i obniżeniu podnóżka należy wcisnąć mechanizm. Dostępnych jest siedem pozycji, przy podnoszeniu i obniżaniu wydaje charakterystyczne kliknięcie, które wskazują, że podnóżek przyjął odpowiednią pozycję. Podnóżek w większej części wykonany jest z eco-skóry, łatwo można go wywinąć (nie jest usztywniony) co ułatwia w utrzymaniu go w czystości.

BUDKA

W zestawie otrzymujemy dwie budki, osobna do gondoli i spacerówki. Budkę w spacerówce można wydłużyć poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym. Budkę reguluje się cicho, jedną ręką, dostępnych jest wiele pozycji. Budka posiada okienka, które znajduje się w górnej części, wykonane jest z siatki, które można zasłonić poprzez wywinięcie materiału (nie posiada zapięcia). Budka wyposażona jest w filtr UVP 50+.

SCHOWEK

Wózek nie posiada schowków, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z eko-skóry oraz plastiku, można go odpiąć z obu stron (czerwony przycisk od spodu) lub wyciągnąć całkowicie.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek posiada cztery, pompowane koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania (mechanizm znajduje się nad przednimi kołami, należy go przekręcić), posiadają błotniki w kolorze białym.

Wyciąganie przednich kół

Należy wcisnąć biały przycisk znajdujący się nad przednimi kołami, a następnie wyciągnąć przednie koło.

Wyciąganie kół tylnych

Koła tylne również posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć czerwony guzik, a następnie pociągnąć za koło. Zakładanie kół polega na wciśnięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

Hamulec

Hamulec znajduje się między tylnymi kołami, nie niszczy butów, aby zablokować wózek wystarczy dźwignię skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy skierować ją do góry.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, który można zamknąć za pomoca zamka błyskawicznego. Kosz można w łatwy sposób zdemontować (zsunięcie z białych płoz oraz rozpięcie zamka błyskawicznego), od spodu nie jest usztywniony, dostęp do kosza jest nawet przy rozłożonym oparciu.

RĄCZKA DO PROWADZENIA

Rączka do prowadzenia pełna, wykonana z eko-skóry, regulowana za pomocą dwóch przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie ramy, dostępnych jest dziewięć pozycji.

Wózek posiada zabezpieczenie przed samoistnym rozłożeniem się wózka.

TAPICERKA

Tapicerkę można zdjąć całkowicie, montowana jest za pomocą zamka błyskawicznego, gumki z haczykiem oraz poprzez naciągniecie materiału na stelaż.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Bebetto Torino, kolor SL10. Rama aluminiowa z elementami plastikowymi, w kolorze białym. Tapicerka częściowo wykonana z czerwonej eko-skóry oraz szarego materiału w delikatną kratkę. Inne wersje kolorystyczne można zobaczyć m.in. na stronie http://megaurwis.pl/torino-2015-c1137.html

Producent: http://bebetto.eu/produkt/30/torino

GWARANCJA

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

AKCESORIA

Do wózka otrzymujemy torbę, pokrowce na koła, folię przeciwdeszczową, moskitierę, uchwyt na picie, torbę zapinaną na zamek błyskawiczny z wieloma przegródkami, pokrowiec na nóżki do spacerówki i gondoli.

FOTELIK

Na stelażu można zamontować fotelik Ramatti, Maxi-Cosi, Cybex oraz Berber za pomocą odpowiednich adapterów.

AMORTYZACJA

Wózek Bebetto Torino ma możliwość regulacji twardości zawieszeni, mechanizm znajduje się od spodu sprężyny, który należy naciągnąć.

Cena

Wózek Bebetto Torino można kupić w przedziale cenowym do 2000 zł http://megaurwis.pl/torino-2015-c1137.html

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie stelaża

1. Wcisnąć dwa czarne guziczki, które znajdują się w górnej części ramy.
2. Pociągnąć dwa plastikowe elementy znajdujące się na ramie wózka.
3. Skierować rączkę do dołu, aż cały stelaż się złoży. Należy pamiętać, aby przy składaniu stelaża odblokować przednie koła.

Rozkładanie stelaża

Wystarczy odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się stelaża oraz energicznie pociągnąć za rączkę tak, aby cały wózek się rozłożył, na końcu powinno pojawić się charakterystyczne kliknięcie, które wskazuje, że wózek został prawidłowo rozłożony.

Siedzisko można złożyć razem ze stelażem w ustawieniu przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Jednak składa się on do bardzo dużych rozmiarów.

https://youtu.be/RkXAdtE3kwg

DANE TECHNICZNE

Wózek przeznaczony dla dziecka od momentu narodzin do 36 miesięcy oraz do maksymalnej wagi dziecka 15 kg
(POMIAR WŁASNY)
Gondola:
szerokość gondoli 33 cm, długość gondoli 75 cm, wysokość gondoli 21 cm

Spacerówka:
szerokość oparcia 30 cm
wysokość oparcia 51 cm
wysokość od siedziska do budki 56 cm,
głębokość siedziska 23 cm
szerokość siedziska 30 cm
szerokość podnóżka od 16 cm do 30 cm
długość podnóżka 20 cm
wysokość rączki 113 cm (najwyższy punkt), 72 cm (najniższy punkt)
szerokość rączki 48 cm,
wózek złożony: długość 87 cm, wysokość 37 cm (najwyższy punkt ramy), szerokość 60 cm (tylne koła)
wózek rozłożony długość 118 cm (od rączki do ramy między przednimi kołami), szerokość 60 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 24 cm, tylne średnica 30 cm,
kosz: długość od 34 cm (dno) do 42 cm, szerokość od 34 cm (dno) do 42 cm
waga: stelaż 10 kg, siedzisko spacerówki 3,9 kg, gondola 5,3 kg
stelaż z siedziskiem spacerówki 13,9 kg,
stelaż z gondolą 15,3 kg

 

Film

https://youtu.be/DnsodMFBJYs

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz