Góra

Coletto Camino 2014

Coletto Camino 2014

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Coletto Camino wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można regulować na dwa sposoby (dwa przecięcia w tapicerce – wysokość, oraz regulacja tradycyjna za pomocą klipsów). Pasy można rozpiąć jedną ręką, należy wcisnąć czarny przycisk, znajdującego się na środku mechanizmu, tak aby samoistnie odskoczyły.

Oparcie

Oparcie posiada trzy-stopniową regulację, rozkłada się do pozycji leżącej. Mechanizm do regulacji łatwy w użytkowaniu, aby zmienić pozycję, wystarczy pociągnąć za plastikowy uchwyt znajdujący się na tyle oparcia i ustawić je na wybranej przez siebie wysokości. Zarówno podnoszenie, jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką, przy podnoszeniu wystarczy popchać całe oparcie, nie używając przy tym mechanizmu. Regulacja oparcia cicha.

Podnóżek

Podnóżek obniża się cicho, przy pomocy dwóch przycisków, znajdujących się po zewnętrznej stronie, które trzeba przesunąć w dół. Obniżenie podnóżka wymaga użycia dwóch rąk. Dostępne są dwie pozycje pionowa i pozioma. Podnoszenie podnóżka jest możliwe jedną ręką (nie trzeba używać przycisków), przy podnoszeniu wydaje charakterystyczne kliknięcia (bardzo ciche), które wskazują, że podnóżek przyjął odpowiednią pozycję. Podnóżek wykonany jest z tego samego materiału co cała tapicerka wózka.
Wózek wyposażony jest dodatkowo w podnóżek dla starszego dziecka, niewielki pasek wykonany z gumy, który znajduje się między przednimi kołami.

Budka

Budkę reguluje się cicho, jedną ręką, dostępnych jest wiele pozycji, aby naciągnąć budkę należy wcisnąć rozpieracze, które znajdują się po obu stronach budki. Budka dodatkowo posiada daszek (srebrny materiał), który nie jest usztywniony, elastyczny, można go schować lub zostawić na stałe. Materiał dobrze chroni dziecko przed słońcem. Budka posiada okienko, wykonane z folii, którego nie można zasłonić. Widok przez okienko jest ograniczony, kiedy dziecko siedzi, w pozycji leżącej okienko ustawione jest tak, aby można było zobaczyć twarz dziecka. Dodatkowo na środku budki znajduje sie zamek blyskawiczny, dzięki któremu jest lepsza wentylacja. Spacerówka posiada od strony rodziców (tył budki) kieszeń na drobne rzeczy, zamykaną na zamek błyskawiczny.

Pałąk bezpieczeństwa

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z oddychającego materiału, można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą przycisków znajdujących się od wewnętrznej strony. Po odpięciu z jednej strony nie można go całkowicie odchylić. Pałąk wykonany jest z kilku elementów ( wygina się) co może być dodatkową atrakcją dla dziecka, dzięki swojej elastyczności nie trzeba barierki zdejmować podczas składania stelaża.

Podstawa wózka

Wózek Coletto Camino posiada cztery, podwójne koła, wszystkie piankowe. Przednie obrotowe z możliwością zablokowania (szare przyciski znajdujące się za przednimi kołami).

Hamulec zintegrowany, znajduje się na obu tylnych kołach (nie ma znaczenia z której strony zostanie wciśnięty), aby zablokować wózek wystarczy dźwignię nacisnąć tak, aby pojawił się czerwony kolor na szarych elementach umocowanych przy tylnych kołach, aby zwolnić blokadę należy podciągnąć ją do góry, o tym, że blokada została zwolniona informuje nas kolor zielony pojawiający się na hamulcu.

Wózek wyposażony jest w kosz, który można w łatwy sposób zdemontować (zatrzaski). Kosz nie jest usztywniony.

Rączka do prowadzenia – rogi bez regulacji, wykonane z pianki.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6 miesiąca do maksymalnie 15 kg

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek firmy Coletto, model Camino, kolor Black– połączenie czarnego z beżowym. Rama aluminiowa, czarna. Spacerówkę Coletto Camino można kupić w czterech wersjach kolorystycznych: dark beige, black, red, light beige, które dostępne są na stronie producenta http://www.coletto.pl/pl/produkty/wozki-spacerowe/91

Składanie i rozkładanie stelaża

Rozkładanie stelaża – należy zwolnić blokadę, która znajduje się na środku stelaża po prawej stronie, pociągnąć do siebie za rogi, na końcu wcisnąć nogą pedał znajdujący się na wysokości kosza, tak aby usłyszeć kliknięcie wskazujące, że wózek jest w pełni rozłożony.

Złożenie stelaża – należy wcisnąć stopą wystający element na stelażu po prawej stronie z jednoczesnym pociągnięciem za uchwyt do góry i skierowaniem rączki do prowadzenia w stronę przednich kół.

Stelaż składa się jak typowa spacerówka.

Spacerówka montowana jest jedynie przodem do kierunku jazdy.

Na stelażu znajduje się rączka do przenoszenia wózka.

Wymiary wózka

Pomiar własny:
Spacerówka: szerokość oparcia 34 cm, wysokość oparcia 46 cm, wysokość od siedziska do budki 58 cm (przy ustawieniu oparcia w pozycji pionowej), głębokość siedziska 20 cm + podnóżek 17 cm, szerokość siedziska 36 – 38 cm (pod kolanami)

wymiary wózka złożonego: szerokość z kołami 30 cm, długość z kołami 108 cm, wysokość 35 cm (w najwyższym punkcie).
wymiary wózka rozłożonego: wysokość 103  cm (licząc od najwyższego puntu), długość 102 cm (pomiar od rączki do gumowego podnóżka).

waga 7,7 kg

kosz: wysokość 17 cm (w najwyższym punkcie),długość ok 43cm, szerokość 36 cm

wielkość kół 16 cm

Dodatki

W zestawie otrzymujemy osłonkę na nóżki.

Karolina
Karolina
4 komentarze
 • Monika

  A jakieś podsumowanie?:) Warto kupić? Nie znalazłam żadnej opinii w internecie odnośnie tego wózka ..

  13 maja 2015 at 20:42 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   wszystko zależy jaką kwotą bym dysponowała, jeżeli chcialabym się zmieścić w kwocie do 400 zł myślę, że mogłabym go kupić, oczywiście jak każdy wózek ma swoje minusy 🙂 ale nie jest to wózek uciążliwy. Obecnie skonczylam testy nas spacerówką Caretero spacer delux i też fajnie wszystko chodzi. Jeżeli masz jeszcze jakies pytania pisz śmiało.

   13 maja 2015 at 23:10 Odpowiedz
   • Gosia

    A mogłaby Pani napisać, jakie sa najwiekszeminusy tego wozka?

    14 maja 2018 at 21:37 Odpowiedz
    • Karolina
     Karolina

     Pani Gosiu już odpisuję na maila 🙂

     14 maja 2018 at 21:46 Odpowiedz

Opublikuj komentarz