Góra

Concord Transformer XT

Concord Transformer XT

PRZEDZIAŁ WAGOWY

Fotelik Concord Transformer XT jest przeznaczony dla dzieci ważących od 15 do 36 kg tj. od 3 do 12 lat. Taki przedział wagowy kwalifikuje fotelik do grupy 2/3.

KORPUS

Fotelik Concord Transformer XT składa się z siedziska, oparcia oraz zagłówka. Siedzisko wykonane jest z plastiku, do którego przyklejona jest gąbka, w celu zapewnienia dziecku lepszej amortyzacji podczas jazdy.

TWINFIX

Fotelik Concord Transformer XT można używać bez zaczepów TWINFIX na dowolnym siedzeniu samochodu z 3 punktowymi pasami bezpieczeństwa oraz automatyczną blokadą lub za pomocą systemu TWINFIX.  W celu wysunięcia systemu TWINFIX należy pociągnąć prawy przycisk w kierunku do siebie. Istnieje możliwość schowania uchwytów TWINFIX, dzięki czemu ułatwi nam to montowanie fotelika wyłącznie pasem bezpieczeństwa. W tym celu najlepiej jest umieścić fotelik na podłożu, tak aby leżał na zaczepach systemu TIWNFIX, następnie należy  pociągnąć za prawy przycisk i docisnąć fotelik do podłoża do momentu schowania całych zaczepów.

REGULACJA ZAGŁÓWKA

Fotelik Concord Transformer XT posiada możliwość regulowania za pomocą jednego przycisku wysokości zagłówka z jednoczesną regulacją szerokości i wysokości barków. Mechanizm do regulacji znajduje się na tyle oparcia, w kolorze szarym z napisem “press”. Mechanizm należy wcisnąć i trzymać go tak długo, aż ustawienie fotelika będzie dostosowane do wzrostu naszego dziecka.
Wielkość fotelika można dopasować bezstopniowo. Zwolnienie przycisku powoduje zablokowanie fotelika w aktualnej pozycji. W związku z tym, iż fotelik posiada dużą regulację na zdjęciach pokazane jest ustawienie najwyższe, najniższe oraz pośrednie. Prowadnica pasa barkowego, przez którą przekłada się taśmę pasową powinna znajdować się nieco wyżej niż górna krawędź ramion.
Obniżenie zagłówka polega na wciśnięciu szarego mechanizmu z napisem “press”, a nastepnie dociśnięciu zagłówka w dół.

Regulacja nachylenia

Fotelik Concord transformer XT dodatkowo posiada możliwość regulacji nachylenia fotelika, aby główka dziecka podczas snu nie opadała do przodu. Nachylenie fotelika można regulować bezstopniowo. W tym celu należy wcisnąć biały przycisk, który znajduje się po lewej stronie przy krawędzi siedziska na wysokości nóg dziecka. Nachylenie blokowane jest w aktualnej pozycji przez zwolnienie przycisku.

MONTOWANIE FOTELIKA – KIERUNEK JAZDY

Fotelik można zamontować zgodnie z kierunkiem jazdy, w pojazdach wyposażonych w 3 punktowe pasy bezpieczeństwa, na tylnej kanapie przy drzwiach, na środku oraz na przednim fotelu pasażera, które należy odchylić maksymalnie do tyłu. Fotelika nie można montować w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy.

Samochody przystosowane do TWINFIX

spis samochodów można zobaczyć tutaj

Instrukcja obsługi fotelika Concord Transformer XT

Instrukcję fotelika można zobaczyć tutaj

MONTOWANIE FOTELIKA W SAMOCHODZIE

Montaż fotelika z systemem TWINFIX

1. Pociągnij przycisk TWINFIX (opis powyżej – TWINFIX)
2. Przesuń fotelik samochodowy do tyłu na uchwyty ISOFIX, aż oba elementy TWINFIX słyszalnie zatrzasną mechanizm zamykający i wskaźniki bezpieczeństwa na obu elementach będą w kolorze zielonym.

ZAPINANIE PASÓW

1. Posadzić dziecko na siedzisku fotelika
2. Przeprowadź pas przez dwie dolne prowadnice – podłokietnikami, oznaczone czerwonymi prostokątami (pas będzie przebiegał tuż nad pachwiną dziecka) i zapnij w klamrze samochodu, aż pojawi się kliknięcie.
3. Przeprowadź pas przez prowadnice pasa barkowego.

DEMONTAŻ FOTELIKA

1. Rozepnij pas z klamry samochodu,
2. Wyciągnij pas z dwóch dolnych prowadnic
3. Wciśnij przycisk “press” przy prowadnicy pasa barkowego, wyciągnij pas.
4. Pociągnąć przycisk TWINFIX i przesunąć fotelik do przodu.
5. Pociągnąć przyciski, które umiejscowione są na metalowej części TWINFIX, tak aby wskaźniki z koloru zielonego zrobiły się czerwone.
6. Ściągnąć fotelik z uchwytów ISOFIX

SCHOWEK

Fotelik Concord Transformer XT posiada schowek na instrukcję obsługi, który umiejscowiony jest na tyle oparcia.

CENA

Fotelik Concord Transformer XT można kupić w przedziale cenowym do 1500 zł, około 1200 zł.

TESTY ZDERZENIOWE ADAC

Fotelik Concord Transformer XT uzyskał w testach zderzeniowych ADAC z 2009 r. ocenę dobrą.

GWARANCJA

Fotelik Concord Transformer XT posiada 36 miesięczną gwarancję door to door tj. kurier odbiera/oddaje fotelik w wyznaczonym miejscu przez kupującego.

TAPICERKA

Tapicerkę Concord Transformer XT można zdjąć całkowicie oraz prać ją w temperaturze 30°C. Nie wolno czyścić chemicznie, nie wolno prasować, nie wolno suszyć ani nie wybielać

Fotelik Concord Transformer XT można kupić w wielu wersjach kolorystycznych, które można zobaczyć m.in. na stronie Link.
Do testów otrzymałam Concord Transformer XT kolor Bordeaux red.

Większość tapicerki ściąga się poprzez wysunięcie materiału z szczelin mocujących, pozostałe elementy mocowane są na gumki oraz rzepy. Tapicerkę najlepiej ściągać po rozłożeniu zagłówka.

WYMIARY

waga 9,9 kg

oparcie:

długość oparcia 52 cm  (min. wysunięty zagłówek), 72 cm (max. wysunięty zagłówek)

szerokość oparcia 39 cm (plecy) 33 cm (ramiona) przy maksymalnie wysuniętym zagłówku, 25 i 28 cm przy minimalnym

siedzisko:

długość siedziska 31 cm

szerokość siedziska 28 cm (plecy), 41 cm (nogi)

wymiary pudła 46 cm x 46 cm x 64 cm

Testy zderzeniowe

Akcesoria

wkładka termiczna dodatkowo płatna

Film

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz