Góra

Foppapedretti Myo Tronic

Foppapedretti Myo Tronic

GONDOLA

Spód gondoli Foppapedretti Myo Tronic wykonany jest z plastiku, na którym umieszcza się białą osłonkę (usztywniona na wysokości główki i nóżek dziecka), którą montuję się poprzez wywinięcie na krawędzi gondoli. W celu zabezpieczenia materiału przed zsunięciem dodatkowo zaczepia się o plastikowe zatrzaski. Od spodu gondola posiada płozy, dzięki którym dziecko leżąc w gondoli może być kołysane na boki. Płozy można w każdej chwili schować. Na całej długości spód gondoli pokryty jest dziurkami, które odpowiedzialne są za cyrkulację powietrza – dziurek nie można zasłonić.

Materacyk jest wyjmowany, wykonany z gąbki obszytej materiałem, na środku posiada dwa przecięcia na pasy bezpieczeństwa, których nie otrzymujemy w zestawie.

Oparcie w gondoli

Gondola posiada możliwość regulowania oparcia, dostępne są trzy pozycje, brak pozycji pionowej. Mechanizm do podnoszenia oparcia bardzo prosty, sterowany zewnętrznie, obsługa jedną ręką, wystarczy wcisnąć mechanizm lekko do środka tak, aby zwolniły się metalowe pręty z blokady, następnie trzeba przesunąć mechanizm i umieścić go na innej wysokości.

Budka gondoli

Budka bardzo dobrze chroni przed wiatrem oraz słońcem. Daszek wydłużony jest o dodatkowy sztywny materiał, którego nie można schować. Po rozpięciu zamka błyskawicznego budkę można dodatkowo wydłużyć tak, że zasłania większą część gondoli. Klapa od osłonki na nóżki wraz z rozłożonym daszkiem zakrywa bardzo dobrze wejście gondoli. Osłonkę nakłada się na krawędź, którą przy budce zapina się na dwa zatrzaski, oraz guzik montowany na gumkę. Budka przy składaniu wydaje charakterystyczne kliknięcia, można ją składać jak i podnosić jedną ręką. Przy wydłużonej budce jest możliwość ustawienia budki w siedmiu pozycjach, przy normalnym ustawieniu budki dostępnych jest pięć pozycji. Materiał budki ze spodem gondoli łączy się za pomocą dwóch plastikowych zatrzasków. Okienko w gondoli wykonane jest z siatki, zapinane na zamek błyskawiczny (jeżeli chcemy mieć okienko otwarte, jednocześnie budka będzie wydłużona).

Pałąk

Pałąk bezpieczeństwa, wykonany jest z gumy, aby go obniżyć wystarczy nacisnąć jednocześnie dwa szare przyciski znajdujące się po bokach gondoli, podnoszenie pałąka nie wymaga wciskania przycisków, można go ustawić w czterech pozycjach.

W zestawie otrzymujemy dwie budki, osobno do gondoli i spacerówki.

Schowki

Gondola nie posiada schowków, jedynym miejscem gdzie możemy coś przechowywać jest kosz lub torba.

Montowanie gondoli na stelaż

Gondola na stelażu montowana jest za pomocą adaptera, który trzeba wsunąć na plastikową, okrągłą podstawę stelaża, oraz wcisnąć blokadę tak aby pojawiła się zielona kreska, aby ściągnąć adapter trzeba wcisnąć szary guzik, który zwalnia blokadę. Po założeniu adaptera gondolę trzeba nałożyć na wystające rogi, natomiast bolec na gondoli, który jest od strony rodziców umieścić w mechanizmie znajdującym się na stelażu (na zdjęciu gondola nie jest zaczepiona o mechanizm na rączce stelaża ). Aby ściągnąć gondolę trzeba przesunąć dwa szare mechanizmy po bokach gondoli oraz wcisnąć szary przycisk na ramie wózka z jednoczesnym pociągnięciem gondoli do góry (brzmi strasznie, ale jest to bardzo proste).

SPACERÓWKA

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Foppapedretti Myo Tronic wyposażona jest w 5 punktowe pasy bezpieczeństwa, które można regulować na dwa sposoby (trzy przecięcia w tapicerce – wysokość, oraz regulacja tradycyjna za pomocą klipsów – długość). Pasy można rozpiąć jedną ręką, aby to zrobić należy wcisnąć szary przycisk, znajdujący się na środku mechanizmu tak, aby samoistnie odskoczyły.

Oparcie

Oparcie przy ustawieniu przodem do kierunku jazdy można regulować w dwóch pozycjach – pion/półleżąco, przy takim ustawieniu nie można ustawić siedziska w pozycji leżącej. Przy opcji tyłem do kierunku jazdy mamy do dyspozycji trzy pozycje, pionowa/półleżąca oraz leżącą. Mechanizm do regulacji jest bardzo prosty, wystarczy ścisnąć szary mechanizm znajdujący się na tyle oparcia i ustawić je w odpowiedniej pozycji. Zarówno podnoszenie, jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu oparcia nie trzeba ściskać szarego mechanizmu, wystarczy popchać je całą ręką. Obniżanie oparcia ciche, przy podnoszeniu pojawiają się kliknięcia, które wskazują, że oparcie przyjęło odpowiednią pozycję.

Podnóżek

Podnóżek obniża się przy pomocy dwóch, szarych przycisków, znajdujących się po zewnętrznej stronie, można go ustawić w dwóch pozycjach. Podnoszenie podnóżka nie jest możliwe jedną ręką, aby go podnieść, również trzeba wcisnąć przyciski, regulacja cicha. Podnóżek wykonany jest z gumy, na końcu zakończony szarym plastikiem.

Budka w spacerówce

Budka posiada wbudowany sztywny daszek, którego nie możemy schować. Zarówno przy wydłużeniu budki jak i przy normalnym ustawieniu mamy do dyspozycji dwie pozycje – rozłożoną lub złożoną. Budka posiada okienko wentylacyjne, do którego możemy się dostać jedynie po rozpięciu zamka błyskawicznego i wydłużeniu budki. Okienko wentylacyjne wykonane jest z siatki, klapka zasłaniająca je zamykana jest za pomocą rzepu, aby odsłonić okienko należy zrulować materiał oraz zaczepić gumką o guzik. Budka wydaje kliknięcia przy każdej zmianie, można ją regulować jedną ręką. Spacerówka nie posiada schowków.

Pałąk i osłonka

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z materiału, który można w łatwy sposób ściągnąć – zamek błyskawiczny. Można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie. W zestawie do spacerówki dołączona jest osłonka na nóżki (dwustronna – srebrna i pomarańczowa), która montowana jest na dwa zatrzaski.

Ściąganie i obracanie spacerówki

Mechanizm do ściągania spacerówki znajduje się między nóżkami dziecka, a podnóżkiem. Wystarczy wcisnąć czerwony guziczek i przesunąć cały mechanizm w lewo. Przy zdejmowaniu trzeba pamiętać, aby dobrze trzymać siedzisko. Spacerówkę można ustawić zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy, do tego służą dwa szare mechanizmy, znajdujące się po bokach spacerówki (na wysokości przycisków do regulowania podnóżka), które wystarczy lekko odchylić z jednoczesnym obróceniem spacerówki w odpowiednim kierunku, aż usłyszymy kliknięcie, które wskazuje o prawidłowym ustawieniu siedziska.

Podstawa wózka

Wózek posiada cztery koła, przednie obrotowe z możliwością zablokowania, piankowe, dużo cieńsze od tylnych, które są pompowane, bieżnikowane z wbudowanym napędem, który wydaje charakterystyczny dźwięk przy cofaniu (przypominający cofający samochód).

Hamulec zintegrowany, znajduje się przy prawym kole, nie niszczy butów, aby zahamować wystarczy wcisnąć czarny pedał przy prawym kole, wciśnięcie niebieskiego zwalnia blokadę.

Kosz jest mały, zmieszczą się w nim jedynie drobne zakupy, dostęp do kosza dodatkowo utrudniony przez mechanizm napędzający wózek, który umiejscowiony jest na środku kosza. Wykonany z siatki, na dole usztywniony.

Składanie wózka

Złożenie wózka polega na podciągnięciu mechanizmu znającego się na ramie (poniżej rączki do prowadzenia) oraz skierowania ramy w kierunku kół przednich, wówczas następuje blokada przed samoistnym rozłożeniem się wózka. Stelaża nie można złożyć razem z siedziskiem, aby spakować go do bagażnika musimy włożyć osobno dwa elementy.

Rączka

Raczka wykona jest z plastiku, posiada pasek, który zabezpiecza przed przypadkowym wypuszczeniem wózka podczas spacerów z napędem. Regulacja rączki polega na pociągnięciu szarego mechanizmu znajdującego się na rączce. Do dyspozycji mamy dwie wysokości.

Silnik elektryczny

Uruchomienie napędu polega na równoczesnym wcisnięciu dwóch szarych przycisków znajdujących się od wewnętrznej strony rączki, mechanizm przestaje działać w momencie puszczenia przycisków. Na rączce za pomocą pokrętła ustawiamy moc napędu, do dyspozycji mamy cztery prędkości. Warunkiem, aby wózek jechał jest wsunięcie baterii oraz poprawne założenie kół tylnych (oznaczenie niebieskie R – prawe koło, białe L – lewe). Ściąganie kół bardzo proste, wystarczy wcisnąć szary przycisk, który znajduje się od wewnętrznej strony oraz pociągnąć koło do siebie.

Akcesoria

W zestawie otrzymujemy torbę, folię przeciwdeszczową, pompkę, mechanizm do napędzania wózka, ładowarkę oraz przewijak.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Foppapedretti Myo Tronic w kolorze orange, jest to połączenie koloru pomarańczowego i srebrnego z połyskiem. Pozostałe kolory można zobaczyć na stronie producenta http://www.foppapedretti.pl/products/wozki.html

DANE TECHNICZNE

pomiar własny:

gondola : długość środka 73 cm, szerokość środka 31 cm, wysokość środka 18 cm (od materaca), wszystkie wymiary podane są po założeniu osłonki na gondolę.

spacerówka: szerokość oparcia 40 cm (oparcie jest zaokrąglone więc ciężko podać dokładnie, wymiar podany w linii prostej), wysokość oparcia 46 cm (cześć czarna, wysokość pomarańczowej 41 cm), wysokość od siedziska do budki (przy ustawieniu oparcia w pozycji pionowej) 55 cm, głębokość siedziska 30 cm (czarna część, 26 cm pomarańczowa wkładka) + podnóżek 11 cm (cześć czarna + 4 cm szary plastik), szerokość siedziska 36 cm (siedzisko zaokrąglone podobnie jak oparcie). Spacerówka ciężka do wymierzenia przez zaokrąglenia po bokach.

wymiary wózka złożonego: szerokość z kołami 59,5 cm, długość z kołami 80 cm, wysokość 36 cm (w najwyższym punkcie – złożona rączka).

wymiary wózka rozłożonego: wysokość 105 cm (od rączki do ziemi), długość 125 cm (pomiar od rozłożonej rączki do plastikowej podstawy na koła).

wysokość rączki (min) 93 cm, (max) 105 cm

waga: stelaż: 8 kg, gondola 13,8 kg, spacerówka: 13 kg

kosz długość 35 cm, szerokość 27 cm (środek kosza), wysokość 8 cm

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz