Góra

Britax Römer King II ATS

Britax Römer King II ATS

Przedział wagowy

Fotelik Britax Römer King II ATS jest przeznaczony dla dzieci ważących od 9 do 18 kg tj. od 9 miesięcy do około 4 lat. Taki przedział wagowy kwalifikuje fotelik do grupy I.

Korpus

Fotelik Britax Römer King II ATS składa się z plastikowej podstawy, kołyski fotelika czyli części gdzie dziecko siedzi oraz zagłówka. Kołyska fotelika wykonana jest z plastiku oraz styropianu (biały i czarny). Zagłówek wykonany jest w większej części ze styropianu, od spodu wzmocniony plastikiem. Fotelik nie jest wyposażony w system ISOFIX.

Pasy

Fotelik Britax Römer King II ATS wyposażony jest w 5 punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić w 8 pozycjach (pasy unoszą się wraz z podniesieniem zagłówka). Pasy od wewnętrznej strony wykończone są tłoczeniami z pianki, od zewnętrznej obszyte materiałem.

Zapinanie pasów

Polega na złączeniu dwóch plastikowych elementów ze sobą, tak aby na siebie nachodziły, a następnie wciśnięciu ich do mechanizmu znajdującego się między nóżkami dziecka. Przy zapinaniu powinno pojawić się kliknięcie, które wskazuje, że pasy zostały prawidłowo zapięte. Pasy naramienne należy naciągnąć, aby zlikwidować luz w odcinku biodrowym, a następnie  pociągnąć prosto do siebie za pas regulacyjny, który znajduje się między nóżkami dziecka.

Pas regulacyjny należy naciągać aż do momentu, kiedy wskaźnik zapali się na “zielono” oraz pojawi się sygnał dźwiękowy, który  po prawidłowej regulacji automatycznie utrzymuje napięcie pasa zgodnie z określonym zakresem. System działa wraz z czujnikiem zapięcia, tj. jeżeli dziecko nie będzie siedziało w foteliku, wskaźnik ten będzie wyłączony. Po rozpięciu pasów wskaźnik świeci na “czerwono” i pojawiają się cztery sygnały dźwiękowe, które można samemu wyłączyć, wystarczy nacisnąć i przytrzymać wskaźnik. Kiedy przycisk świeci jednocześnie na czerwono i zielono oznacza, że należy wymienić baterię (typ AAA), która znajduje się na siedzisku pod tapicerką i wkładką piankową.

Rozpinanie pasów

Polega na wciśnięciu metalowego mechanizmu odpowiedzialnego za regulację pasa, który znajduje się między nóżkami dziecka (nad wskaźnikiem) z jednoczesnym pociągnięciem obu pasów naramiennych poniżej osłonek do siebie. Następnie należy wcisnąć czerwony przycisk zwalniający blokadę pasów. Pasy można umieścić po bokach w otworach, aby kładąc ponownie dziecko na fotelik nie trzeba było wyciągać pasów spod dziecka.

Regulacja zagłówka

Przy regulacji zagłówka należy poluzować pasy (wcisnąć mechanizm odpowiedzialny za regulację pasa między nóżkami dziecka, jednocześnie pociągając oba paski naramienne poniżej osłonek do siebie), następnie posadzić dziecko w foteliku i ustawić zagłówek poprzez pociągnięcie lub wciśniecie szarego mechanizmu znajdującego się na górze zagłówka (posiada oznaczenia strzałkami góra/dół)

Regulacja kąta nachylenia oparcia

Siedzisko można ustawić pod czterema różnymi kątami. Do regulacji służy dźwignia, która znajduje się od spodu fotelika, między nóżkami dziecka, aby zmienić ustawienie kąta nachylenia należy podnieść dźwignię i jednocześnie pociągnąć/popchać siedzisko do żądanej pozycji, powinno pojawić się kliknięcie.

Montowanie fotelika – kierunek jazdy

Fotelik można zamontować zgodnie z kierunkiem jazdy, w pojazdach wyposażonych w 3 punktowe pasy bezpieczeństwa, na tylnej kanapie przy drzwiach, na środku oraz na przednim fotelu pasażera, które należy odchylić maksymalnie do tyłu. Fotelika nie można montować w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy.

Montowanie fotelika w SAMOCHODZIE

W celu zamontowania fotelika w samochodzie należy;

1. umieścić fotelik na siedzeniu samochodu zgodnie z kierunkiem jazdy,
2. wcisnąć jeden z szarych przycisków znajdujących się z boku fotelika,  z jednoczesnym odchyleniem siedziska fotelika do przodu.
3. przełożyć pas przez dwie dolne prowadnice pasów w kolorze czerwonym znajdujące się między podstawą fotelika, a odchylonym siedziskiem (pas nie może być skręcony). Po umieszczeniu pasa w prowadnicach należy zapiąć sprzączkę klamry w klamrze fotela samochodowego, aż pojawi się kliknięcie.
4. naciągnąć pas poprzeczny w kierunku przeciwnym do klamry fotela samochodowego,
5. Pociągnąć za szarą dźwignę zgodnie ze strzałką
6. opuścić siedzisko, aby pojawiło się kliknięcie (metaliczne), w przypadku złego zapięcia czerwone oznaczenia bezpieczeństwa na szarych przyciskach zwalniających będą widoczne.
7. przeciągnąć pas przez górną prowadnicę.

Gwarancja

Wszystkie modele fotelików Britax posiadają 24 miesiące gwarancji door to door tj. kurier odbiera/oddaje fotelik w wyznaczonym miejscu przez kupującego, po zarejestrowaniu produktu na stronie link dodatkowe 6 miesięcy gratis + po opłaceniu 50 zł gwarancja wydłuża się o kolejne 6 miesięcy. Rejestrację fotelika należy dokonać w okresie 90 dni od daty zakupu (wiążąca jest data dokumentu sprzedaży).

Tapicerka

Tapicerkę fotelika Britax można zdjąć całkowicie oraz prać ją w pralce w temperaturze 30°C, wybierając program do delikatnych tkanin. Fotelik Britax Römer King II ATS można kupić w wielu wersjach kolorystycznych, które można zobaczyć m.in. na stronie http://megaurwis.pl/king-ii-ats-c1066.html

Schowek

Fotelik Britax Römer King II ATS posiada schowek na instrukcję obsługi, który umiejscowiony jest na tyle oparcia.

Cena

Fotelik Britax Römer King II ATS można kupić w przedziale cenowym do 1000 zł.

Wymiary

waga 10,3 kg

oparcie:

długość oparcia (max. wysunięty zagłówek) – 60 cm

szerokość oparcia 27 cm

siedzisko:

długość siedziska ok. 28 cm

szerokość siedziska 26 cm (plecy), 30 cm (nogi)

Tył fotelika

zagłówek maksymalnie wysunięty (wraz z szarym elementem do regulacji) 73 cm

tył oparcia bez wystającego zagłówka 68 cm

Film

 

 

 

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz