Góra

Insevio Dolphin 2020

Insevio Dolphin 2020

GONDOLA

Spód gondoli wózka insevio Dolphin wykonany jest z białego plastiku, na którym umieszczony jest miękki materiał w kolorze białym, który montuje się na krawędzi gondoli za pomocą zamka błyskawicznego. Zamek błyskawiczny zabezpieczony jest materiałem, dzięki czemu dziecko nie uderzy się o metalowy element.

Materac Size Control ma zaznaczoną miarkę, by rodzice mogli kontrolować wzrost swojego dziecka w bardzo łatwy sposób.
Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.
Gondola jest bardzo głęboka, będzie dobrze chroniła dziecko podczas zimowych spacerów.

Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka, wówczas gondola zmniejsza się o połowę.

Od spodu gondola posiada cztery, plastikowe nóżki, dzięki którym gondolę można odłożyć wszędzie, nie obawiając się, że czymś ją pobrudzimy.

Oparcie w gondoli można regulować, mechanizm bardzo prosty w obsłudze, wystarczy umieścić metalowy pręt o spód gondoli.

Gondola wózka Insevio Dolphin wyposażona jest w system wentylacji, idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy rodzą w lecie. Osłonkę można bardzo szybko ściągnąć za pomocą zamka błyskawicznego.

W zestawie otrzymujemy adaptery do podnoszenia gondoli, dzięki takiej opcji można dopasować wysokość gondoli do swojego wzrostu. Na wszystkich zdjęciach gondola umieszczona jest na wyższym poziomie.

BUDKA W GONDOLI

Budka składa się cicho, aby ustawić ją w pozycji pionowej należy naciągnąć budkę tak, aby pojawiło się kliknięcie. Składanie budki polega na wciśnięciu mechanizmów, znajdujących się od zewnętrznej strony budki. Budkę można ustawić pionowo lub poziomo.

Krawędź budki zakończona jest metalowym elementem, który ułatwia przenoszenie gondoli, nie brudząc jednocześnie tapicerki.
Budka wyposaża jest w dodatkowy daszek, który jest sztywny, w kolorze tapicerki wózka.

Gondola posiada bardzo duże okienko wentylacyjne (drobna siatka), do którego możemy się dostać poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym materiału. Siatka wentylacyjna wydłuża budkę o jeden panel.

Budka wyposażona jest w filtr UVP 50+

OSŁONKA NA NÓŻKI

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest za pomocą zamka błyskawicznego oraz dwóch zatrzasków. Osłonka bardzo dobrze będzie chroniła przed wiatrem, jest możliwość prawie całkowitego zasłonięcia wejścia gondoli.

ŚCIĄGANIE GONDOLI

Montowanie gondoli czy spacerówki wózka Insevio Dolphin wyposażone jest w ten sam mechanizm. W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy ścisnąć dwa mechanizmy znajdujące się po bokach stelaża, a następnie unieść gondolę do góry za pałąk. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga ściśnięcia mechanizmu, należy włożyć gondolę na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

SCHOWEK

Gondola nie posiada schowka

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Insevio Dolphin wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można regulować na dwa sposoby – trzy przecięcia w tapicerce oraz regulacja tradycyjna za pomocą klipsów – długość.

Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane, można je zdjąć poprzez zsunięcie z pasów bezpieczeństwa.

Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego przycisku, znajdującego się na środku mechanizmu. Pasy można rozpiąć jedną ręką.

Przekładanie pasów na inną wysokość polega na wyciągnięciu klamry przez przecięcie tapicerki i przeciągnięciu jej przez inny otwór w oparciu. Mechanizm jest ukryty pod materiałem, który jest zapinany na zamek błyskawiczny – umiejscowiony na tyle oparcia siedziska, od strony rodziców.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Insevio Dolphin reguluje się za pomocą plastikowej rączki, która znajdującego się na tyle oparcia od strony rodziców. W celu zmiany pozycji mechanizm należy podciągnąć i ustawić oparcie w wybranej pozycji. Zarówno podnoszenie jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu również trzeba użyć mechanizmu, przy tej opcji oparcie wydaje kliknięcia, które wskazują, że przyjęło odpowiednią pozycję.
Oparcie posiada trzy-stopniową regulację,

Dużym plusem tego modelu jest możliwość ustawienia oparcia spacerówki w pionie, a nie każde dziecko lubi jeździć w pozycji półleżącej.

Budka

Przy ustawieniu oparcia przodem do kierunku jazdy do dyspozycji mamy trzy ustawienia. W ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, oparcie można ustawić również w tych samych, trzech pozycjach. Tył oparcie jest usztywniony, co dodatkowo stabilizuje plecy dziecka.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Insevio Dolphin można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko.

Ściągnięcie siedziska polega na wciśnięciu dwóch czarnych przycisków umiejscowionych po obu stronach spacerówki, a następnie wyciągnięciu energicznie siedzisko z adapterów. Wkładanie siedziska na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

PODNÓŻEK

Podnóżek reguluje się za pomocą dwóch, czarnych przycisków, umiejscowionych po zewnętrznej stronie. Przy podnoszeniu podnóżka nie trzeba używać mechanizmu, należy jedną ręką podnieść podnóżek. Dostępne są trzy pozycje, przy podnoszeniu podnóżek wydaje charakterystyczne kliknięcie, które wskazują, że podnóżek przyjął odpowiednią pozycję. Obniżanie podnóżka jest ciche.

Podnóżek Insevio Dolphin wykonany jest z tego samego materiału co cała tapicerka wózka, na końcu wykończony gumą, takie rozwiązanie pozwala na łatwe utrzymanie podnóżka w czystości.

SCHOWEK

Wózek nie posiada schowków, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z eko-skóry oraz plastiku, można go odpiąć z obu stron (czarne przyciski umiejscowione z boku) lub wyciągnąć całkowicie.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek posiada cztery, żelowe koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania – mechanizm znajduje się za kołem, należy go wcisnąć w dół.

WYCIĄGANIE PRZEDNICH KÓŁ

Należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się nad przednimi kołami – od strony kosza, następnie wyciągnąć przednie koło.

WYCIĄGANIE KÓŁ TYLNYCH

Koła tylne również posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć czarny guzik, następnie pociągnąć za koło.

Zakładanie kół polega na wciśnięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

HAMULEC

Hamulec znajduje się między tylnymi kołami, nie niszczy obuwia, aby zablokować wózek wystarczy dźwignię skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy skierować ją do góry.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, który posiada dodatkowy schowek zamykany na magnes.

RĄCZKA

Rączka pełna, wykonana z eko-skóry. Rączkę reguluje się teleskopowo za pomocą czarnego przycisku umieszczonego na środku rączki. Do dyspozycji mamy trzy wysokości.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek insevio Dolphin. Rama aluminiowa w kolorze srebrnym. Tapicerka szara, kolor wind. Inne wersje kolorystyczne można zobaczyć m.in. na stronie link

AKCESORIA

Do wózka otrzymujemy jedną folię przeciwdeszczową, moskitierę, przewijak, torbę/plecak wykonaną z eko-skóry, którą możemy zapiąć zamkiem błyskawiczny oraz magnesem. Plecak posiada wiele przegródek.

FOTELIK

Na stelażu przy pomocy odpowiednich adapterów można zamontować foteliki marki Maxi-Cosi, Cybex, Avionaut, Be Safe. Adaptery do fotelika można dokupić osobno koszt 69 zł.

AMORTYZACJA

Wózek wyposażony jest w amortyzację.

CENA

Wózek Insevio dolphin można kupić w cenie 2199zł,

składanie stelaża

1. Przyciśnij jednocześnie oba przyciski, które umiejscowione są na ramie wózka.
2.Opuść ramę w dół.
3.Pociągnij za rączkę umiejscowioną w koszu, dociśnij przednie koła do ramy.

rozkładnie stelaża

Rozsuń koła, a następnie podnieś rączkę tak aby pojawiło się kliknięcie.

DANE TECHNICZNE

Wózek przeznaczony dla dziecka od momentu narodzin do 36 miesięcy oraz do maksymalnej wagi dziecka 15 kg
(POMIAR WŁASNY)
Gondola:
pomiar gondoli wykonany z zamontowaną osłonką
szerokość gondoli 35 cm, długość gondoli 75 cm, wysokość gondoli 19 cm

Spacerówka:
szerokość oparcia 31 cm
wysokość oparcia 51 cm
wysokość od siedziska do budki 55 cm,
głębokość siedziska 22 cm
szerokość siedziska 31 cm
szerokość podnóżka 33 cm
długość podnóżka 20ncm
wysokość rączki 107 cm (najwyższy punkt),104 cm (środkowy punkt), 101 cm (najniższy punkt)
szerokość rączki 49 cm,
wózek złożony: 72 długość cm, wysokość 28 cm, szerokość 58 cm (koła), 45 cm bez tylnych kół.
koła przednie średnica 20 cm, tylne średnica 24 cm,
kosz: długość 56 cm (dno), szerokość 43 cm, wysokość 24 cm
waga: stelaż z kołami 7,5 kg
siedzisko spacerówki 3,8 kg, gondola 5,05 kg
stelaż z siedziskiem spacerówki 11,3kg,
stelaż z gondolą 12,55 kg
wielkość pudła 42 cm x 84 cm x 51 cm

Plener

Film

Karolina
Karolina
2 komentarze
 • AnKa

  Hej, trafiłam na Twojego bloga i widzę, że przetestowałaś mnóstwo wózków. Masz może opinię dotyczącą wózka UPPAbaby? np. modelu vista? Wygląda pięknie, ale jeszcze jest niewiele opinii, jestem bardzo ciekawa, czy sprawdza się równie dobrze!

  23 października 2020 at 16:08 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   witaj AnKa 🙂 bardzo się cieszę, że i Ty dotarłaś 🙂 już piszę do Ciebie maila 🙂

   24 października 2020 at 17:50 Odpowiedz

Opublikuj komentarz